S-Flow – nový kompaktní ultrazvukový příložný průtokoměr na tenká potrubí

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Řada osvědčených příložných ultrazvukových průtokoměrů Fuji Electric se v létě 2023 rozrostla o nový kompaktní přístroj pro průměry potrubí 8 až 32 mm.

Hlavním přínosem pro tenká potrubí je právě ono kompaktní provedení – elektronika i vysílače / přijímače v jenom přístroji s jednoduchou klávesnicí a dvouřádkovým displejem.
Princip měření je stejný jako u ostatních příložných ultrazvukových průtokoměrů ve způsobu montáže „V“. Jde o metodu měření rozdílu časů průchodu ultrazvuku v jednom a v opačném směru, z níž se detekuje průtočná rychlost a podle průřezu trubky se z ní počítá průtok a jeho integrací (totalizací) pak proteklý objem kapaliny.

S Flow 2024 1
Metoda je vhodná pro různé tekutiny s dostatečně konstantní viskozitou, bez pevných částic a s omezenou tolerancí k plynným bublinám.
Součástí ultrazvukového příložného průtokoměru může být i teploměr.

S Flow 2024 2
Vhodné aplikace oproti konvenčním měřicím přístrojům jsou v aplikacích s velkou hustotou potrubí, kde není místo pro separátní elektronické vyhodnocovací jednotky.

S Flow 2024 3
Široké uplatnění lze dále hledat v topných a chladicích systémech budov a v průmyslu.
Přístroj je a bude průběžně k zapůjčení a vyzkoušení u firmy Amtek.

AMTEK, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 619 00 Brno
Tel.: +420 547 125 555
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.amtek.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku