Přesné měření spotřeby energie ve výrobních procesech

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

STEGO, přední výrobce elektro přístrojů, představuje nový inteligentní proudový senzor ESS 076, který přináší revoluci v účinnosti a tím i v kontrole nákladů výrobních provozů.

STEGO doplnilo do svého portfolia výrobků nový inteligentní proudový senzor ESS 076, který nabízí řešení pro širokou škálu výzev, kterým čelí provozovatelé průmyslových závodů. Jako senzor v komunikačním standardu IO-Link umožňuje ESS 076 rychlé nastavení parametrů a přenos dat v reálném čase. Díky dodatečnému rozhraní 4-20 mA lze ESS 076 snadno integrovat i do stávajících instalací.

Zlepšená energetická účinnost průmyslových podniků

Sledování spotřeby elektřiny pomáhá identifikovat neefektivní pracovní oblasti a/nebo plýtvání energií. ESS 076 poskytuje přesné měření spotřeby energie a umožňuje firmám přijímat opatření ke zlepšení energetické účinnosti a snížení nákladů. Snímač pomocí bezkontaktní technologie měří střídavé proudy do 100 A v kabelech do průměru 11,4 mm. S analogovým rozhraním 4-20 mA a digitálním rozhraním IO-Link lze ESS 076 snadno integrovat do stávajících systémů a shromažďovat údaje o efektivním hospodaření s elektrickou energií.

mereni spotreby 2024 2

Optimalizace výrobního provozu pomocí ESS 076

Nepřetržitá měření proudu umožňují přesná řízení procesů a optimalizaci provozu zařízení. S ESS 076 mohou výrobci monitorovat spotřebu energie v reálném čase, používat tato data k úpravě procesů a optimalizovat efektivitu a výkon celého průmyslového provozu.

mereni spotreby 2024 1

Řízení nákladů ve výrobním procesu

Nepřetržité sledování spotřeby elektřiny umožňuje firmám lépe kontrolovat náklady a identifikovat opatření vedoucí k úspoře nákladů za energie. ESS 076 poskytuje přesné údaje, které vám pomohou vyhnout se zbytečným výdajům. ESS 076 totiž díky své vysoce přesné měřicí technologii umožňuje sledování a analýzu spotřeby energetické zátěže v reálném čase s cílem trvale snížit provozní náklady. Bezproblémová integrace se stávající infrastrukturou umožňuje snadnou implementaci a dlouhodobě snižuje riziko narušení výroby. Údaje o spotřebě energie shromážděné senzorem ESS 076 lze použít pro optimalizace, dlouhodobé plánování a pro podporu investic do projektů energetické účinnosti nebo pro rozšíření výrobní kapacity.

mereni spotreby 2024 3

Shrnutí

ESS 076 společnosti STEGO je odpovědí na výzvy související s energetickou účinností, optimalizací výrobního procesu a kontrolou nákladů v průmyslových podnicích. Umožňuje společnostem zvýšit efektivitu a dívat se do budoucnosti hospodárným a ekologickým způsobem. „S inteligentním proudovým senzorem ESS 076 nabízíme našim zákazníkům promyšlené řešení pro efektivní sledování spotřeby elektrické energie. Naším cílem navíc bylo to, aby byl senzor co nejvíce uživatelsky přívětivý,“ říká Maximilian Vosseler, senior produktový manažer společnosti STEGO.

Ing. Dušan Zaremba
Tel.: +420 732 678 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
STEGO Group
www.stego-group.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku