Ochrana proti mrazu v prostředí s nebezpečím výbuchu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektrická instalace ve skříních rozvaděčů musí být chráněna před vysokými teplotními výkyvy a zvýšenou vlhkostí. Tato ochrana platí i pro zařízení a aplikace v prostředích s nebezpečím výbuchu.

Udržení vhodných klimatických podmínek má přímý vliv na spolehlivost a dlouhou životnost vašich instalací.

Řada průmyslových odvětví, jako jsou: chemický, petrochemický, farmaceutický, ropný a plynárenský průmysl, těžební průmysl, potravinářství, biopaliva a dokonce i odpadní vody, má přísná kritéria na provoz elektrických zařízení a jejich bezpečnost.
Naše Ex topidla a termostaty, které nacházejí uplatnění v těchto nebezpečných oblastech, poskytují ochranu před mrazem, nežádoucím kolísáním teplot a tvorbou kondenzátu ve spínacích a ovládacích skříních a také měřicích zařízeních.
Všechny tyto výrobky podléhají zvláštním požadavkům a certifikacím. Požadavky na ochranu proti výbuchu jsou právně zakotveny ve směrnici Evropské unie ATEX 2014/34/EU a jsou základem pro certifikaci našich Ex výrobků.

ex topidla 2022 2
STEGO topidla řady CREx 020 s topným výkonem od 50 W do 250 W jsou schváleny pro použití v Zóně 1, Zóně 2 (plyn-Ex), Zóně 21, Zóně 22 (prach-Ex), jakož i v hornictví a dalších nebezpečných oblastech. (Pro použití ve skupině I musí být topidlo instalováno ve skříni schváleném pro Ex e.)
Kvůli omezené povrchové teplotě existují různé teplotní třídy: v teplotní třídě T3 je maximální teplota na povrchu 200 ° C, zatímco v T5 mohou povrchy topidla dosahovat teploty pouze 100 ° C. Z tohoto důvodu najdete v naší nabídce topidla pro tři teplotní třídy, s 5 různými délkami a mnoha různých výkonů. Všechny naše topidla splňují stupeň ochrany IP66 a mohou pracovat v extrémních teplotách -60 až +85 °C.
Pro monitorování stavu klimatu uvnitř skříně rozvaděče a spínání topení používáme certifikované termostaty. Kompaktní, malý mechanický termostat REx 011 nabízí vysokou přesnost/čas odezvy, malý rozdíl teplot spínání a velmi dlouhou životnost (spínací cykly). Tento termostat teplotní třídy T6 (max. 85°) se používá pro regulaci topidel v ovládacích a rozvodných skříních, jakož i měřicích zařízení umístěných v prostorech s nebezpečím výbuchu, podzemních dolech a dolech náchylných na důlní plyn. Vysoký spínací výkon umožňuje přímé ovládání topidel.

ex topidla 2022 3
Je schválen pro použití v Zóně 1, zóně 2 (plyn-Ex), zóně 21, zóně 22 (prach-Ex), stejně jako v těžebních a dalších nebezpečných oblastech. (Pro použití ve skupině I musí být termostat instalován ve skříni schválené pro Ex e.

STEGO Polska sp. z o.o.
Tel.: +420 732 678 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Společnost STEGO Elektrotechnik gmbh má čtyři desetiletí zkušeností a je globálně zastoupeno s kancelářemi ve 12 zemích a více než s 1500 prodejními partnery po celém světě. STEGO Polska sp.z o.o. je jednou z našich prodejních organizací. Služby zákazníkům jsou naší nejvyšší prioritou. Jsme hrdi na to, že nabízíme našim zákazníkům dostupný servis, včetně mnoha aplikací a personálního poradenství.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.

Najdete nás na Facebooku