Nové výrobky v digitálním standardu IO-Link od společnosti Stego

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tento komunikační standard je stále více přijímán ve stále větším počtu aplikací, protože tato komunikační technologie, nezávislá na zařízení, umožňuje inovativní řešení v oblasti snímačů, senzorů, rozbočovačů a rozhraní.

Podporuje globální dostupnost dat a informací požadovaných průmyslem. 4.0. Z tohoto rychlého a nákladově efektivního způsobu připojení k digitálnímu světu dat mohou těžit zejména přepínací zařízení, datové rozbočovače a senzory.

Společnost STEGO, jako přední výrobce zařízení pro řízení teploty a vlhkosti v aplikacích obsahujících citlivou elektroniku, nabízí také produkty ve standardu IO-Link, které zajistí plnou kontrolu nad teplotou a vlhkostí. Jedná se o snímače teploty, vlhkosti a tlaku (čidla jiných veličin se připravují), spojovací prvky a výkonná relé pro ovládání analogových zařízení, jako jsou topidla, teplovzdušné ventilátory, chladící ventilátory a další. V naší nabídce můžete najít i EdgeBox, což je jednak edge computer, ale i brána do cloudové platformy STEGO.
Takzvané "monitorování stavu" je nezbytnou součástí plánování údržby zařízení. To se týká nejen skříní rozvaděčů a skříní v průmyslových závodech, ale také velkého počtu různých aplikací, ve kterých probíhají regulované procesy. Monitorování stavu je způsob, jak problém vyřešit, než skutečně dojde k vážné chybě nebo dokonce selhání. Základem je trvalé nebo pravidelné shromažďování fyzických dat. Zařízení, jako jsou tzv. CHYTRÉ SENZORY, zaznamenávají parametry, jako je teplota a vlhkost, a převádějí tato data na analogové nebo digitální signály.
Mezi tyto sensory řadíme náš kompaktní Smart Sensor CSS 014. Tento senzor elektronicky zaznamenává teplotu a vlhkost a převádí naměřená data na digitální signál IO-Link. Signály převedených hodnot mohou být využity nebo dále zpracovány řídicí nebo monitorovací jednotkou, např. řízení PLC.

io link stego 2022 1
Smart Sensor je vhodný pro instalaci uvnitř i vně rozvaděče, a to i ve velmi náročných podmínkách, nízká teplota, vibrace atd.
Pokud nemáte v aplikaci dostatek místa a potřebujete monitorovat stav prostředí uvnitř rozvaděče, můžete použít náš Sensor SEN 073. Tento typ senzoru monitoruje teplotu a relativní vlhkost při zachování stupně ochrany IP20. Sensor SEN 073 vyniká svými malými rozměry a široká nabídka kabelů různých délek umožňuje flexibilní umístění a snadnou montáž, včetně montážních klipů.
Senzory jsou předkalibrovány a připraveny k použití; není potřeba individuální kalibrace.

io link stego 2022 2
V naší nabídce dále máme i tři další různé sensory SEN 073. Tyto sensory nabízí několik možností monitorování jako tlaku a teploty, teploty a relativní vlhkosti a sensor měřící intenzitu viditelného světla. Tyto nové senzory jsou projektovány pro práci v náročných podmínkách a poskytují stupeň ochrany IP64.
V průmyslových aplikacích se často setkáváme s potřebou monitorování většího množství výrobních cyklů, okolního prostředí a optimalizaci výrobních nákladů při zajištění vysokého stupně jakosti. Pro takové aplikace je vhodný IO-Link Sensor Hub SHC 071. Tento senzor dokáže zaznamenat naměřená data až ze čtyř externích senzorů STEGO jiných než IO-Link na procesní úrovni, následně přenáší několika způsoby tato data prostřednictvím IO-Link Master do řídicí a monitorovací aplikace, např. hraniční počítač, cloud založený systém nebo PLC.

io link stego 2022 4
Standardní senzory IO-Link jsou připojeny k jednomu hlavnímu portu IO-Link Master. Pomocí SHC 071 Sensor Hub lze připojit až čtyři externí senzory, ale ty používají stále pouze jeden port IO-Link Master. To vám umožní připojit až tři další zařízení IO-Link k IO-Link Master.
V kombinaci s dalšími digitálními zařízeními a platformou STEGO CONNECT může být Sensor Hub součástí výkonného systému IO-Link IIoT.

io link stego 2022 5
Dalším důležitým prvkem komunikační sítě IO-Link je Actuator Hub AHC 072. Tento přístroj může spínat až tři akční členy nebo zátěže na procesní úrovni prostřednictvím relé. Spínací povely pro zátěže jsou přijímány přes rozhraní IO-Link z řídicí jednotky vyšší úrovně: edge computer, cloud, řízení PLC atd. Rozbočovač pohonu podporuje AC i DC zátěže, nezávisle na jejich funkci nebo na tom, zda mají komunikační rozhraní. To znamená, že analogová zařízení, jako jsou topidla a ventilátory, mohou být snadno integrována do digitální sítě.

io link stego 2022 6
Výhody IO-Link jsou zřejmé a hmatatelné. Jelikož lze zařízení integrovat pomocí stávající kabeláže, IO-Link umožňuje přizpůsobení řešení Průmyslu 4.0 i těm nejmenším snímačům a senzorům. To, čeho mohou složité systémy dosáhnout s jinými digitálními protokoly, lze nyní dosáhnout také pomocí jednoduché, ale inovativní technologie snímačů a senzorů IO-Link. IO-Link nejen vytváří spolehlivý komunikační kanál, ale také umožňuje integraci zařízení IO-Link do jakékoli existující průmyslové sítě.

STEGO Polska sp. z o.o.
Tel.: +420 732 678 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego-connect.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku