Nové výrobky v digitálním standardu IO-Link od společnosti Stego

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tento komunikační standard je stále více přijímán ve stále větším počtu aplikací, protože tato komunikační technologie, nezávislá na zařízení, umožňuje inovativní řešení v oblasti snímačů, senzorů, rozbočovačů a rozhraní.

Podporuje globální dostupnost dat a informací požadovaných průmyslem. 4.0. Z tohoto rychlého a nákladově efektivního způsobu připojení k digitálnímu světu dat mohou těžit zejména přepínací zařízení, datové rozbočovače a senzory.

Společnost STEGO, jako přední výrobce zařízení pro řízení teploty a vlhkosti v aplikacích obsahujících citlivou elektroniku, nabízí také produkty ve standardu IO-Link, které zajistí plnou kontrolu nad teplotou a vlhkostí. Jedná se o snímače teploty, vlhkosti a tlaku (čidla jiných veličin se připravují), spojovací prvky a výkonná relé pro ovládání analogových zařízení, jako jsou topidla, teplovzdušné ventilátory, chladící ventilátory a další. V naší nabídce můžete najít i EdgeBox, což je jednak edge computer, ale i brána do cloudové platformy STEGO.
Takzvané "monitorování stavu" je nezbytnou součástí plánování údržby zařízení. To se týká nejen skříní rozvaděčů a skříní v průmyslových závodech, ale také velkého počtu různých aplikací, ve kterých probíhají regulované procesy. Monitorování stavu je způsob, jak problém vyřešit, než skutečně dojde k vážné chybě nebo dokonce selhání. Základem je trvalé nebo pravidelné shromažďování fyzických dat. Zařízení, jako jsou tzv. CHYTRÉ SENZORY, zaznamenávají parametry, jako je teplota a vlhkost, a převádějí tato data na analogové nebo digitální signály.
Mezi tyto sensory řadíme náš kompaktní Smart Sensor CSS 014. Tento senzor elektronicky zaznamenává teplotu a vlhkost a převádí naměřená data na digitální signál IO-Link. Signály převedených hodnot mohou být využity nebo dále zpracovány řídicí nebo monitorovací jednotkou, např. řízení PLC.

io link stego 2022 1
Smart Sensor je vhodný pro instalaci uvnitř i vně rozvaděče, a to i ve velmi náročných podmínkách, nízká teplota, vibrace atd.
Pokud nemáte v aplikaci dostatek místa a potřebujete monitorovat stav prostředí uvnitř rozvaděče, můžete použít náš Sensor SEN 073. Tento typ senzoru monitoruje teplotu a relativní vlhkost při zachování stupně ochrany IP20. Sensor SEN 073 vyniká svými malými rozměry a široká nabídka kabelů různých délek umožňuje flexibilní umístění a snadnou montáž, včetně montážních klipů.
Senzory jsou předkalibrovány a připraveny k použití; není potřeba individuální kalibrace.

io link stego 2022 2
V naší nabídce dále máme i tři další různé sensory SEN 073. Tyto sensory nabízí několik možností monitorování jako tlaku a teploty, teploty a relativní vlhkosti a sensor měřící intenzitu viditelného světla. Tyto nové senzory jsou projektovány pro práci v náročných podmínkách a poskytují stupeň ochrany IP64.
V průmyslových aplikacích se často setkáváme s potřebou monitorování většího množství výrobních cyklů, okolního prostředí a optimalizaci výrobních nákladů při zajištění vysokého stupně jakosti. Pro takové aplikace je vhodný IO-Link Sensor Hub SHC 071. Tento senzor dokáže zaznamenat naměřená data až ze čtyř externích senzorů STEGO jiných než IO-Link na procesní úrovni, následně přenáší několika způsoby tato data prostřednictvím IO-Link Master do řídicí a monitorovací aplikace, např. hraniční počítač, cloud založený systém nebo PLC.

io link stego 2022 4
Standardní senzory IO-Link jsou připojeny k jednomu hlavnímu portu IO-Link Master. Pomocí SHC 071 Sensor Hub lze připojit až čtyři externí senzory, ale ty používají stále pouze jeden port IO-Link Master. To vám umožní připojit až tři další zařízení IO-Link k IO-Link Master.
V kombinaci s dalšími digitálními zařízeními a platformou STEGO CONNECT může být Sensor Hub součástí výkonného systému IO-Link IIoT.

io link stego 2022 5
Dalším důležitým prvkem komunikační sítě IO-Link je Actuator Hub AHC 072. Tento přístroj může spínat až tři akční členy nebo zátěže na procesní úrovni prostřednictvím relé. Spínací povely pro zátěže jsou přijímány přes rozhraní IO-Link z řídicí jednotky vyšší úrovně: edge computer, cloud, řízení PLC atd. Rozbočovač pohonu podporuje AC i DC zátěže, nezávisle na jejich funkci nebo na tom, zda mají komunikační rozhraní. To znamená, že analogová zařízení, jako jsou topidla a ventilátory, mohou být snadno integrována do digitální sítě.

io link stego 2022 6
Výhody IO-Link jsou zřejmé a hmatatelné. Jelikož lze zařízení integrovat pomocí stávající kabeláže, IO-Link umožňuje přizpůsobení řešení Průmyslu 4.0 i těm nejmenším snímačům a senzorům. To, čeho mohou složité systémy dosáhnout s jinými digitálními protokoly, lze nyní dosáhnout také pomocí jednoduché, ale inovativní technologie snímačů a senzorů IO-Link. IO-Link nejen vytváří spolehlivý komunikační kanál, ale také umožňuje integraci zařízení IO-Link do jakékoli existující průmyslové sítě.

STEGO Polska sp. z o.o.
Tel.: +420 732 678 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego-connect.com

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku