LED nebo zářivkové osvětlení: které je lepší pro osvětlení vašeho rozvaděče?

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Při plánování co nejlepších pracovních podmínek pro zaměstnance zvažujeme mnoho různých faktorů. Mezi klíčové podmínky patří ergonomie, podmínky prostředí a osvětlení. Studie ukazují, že dobře osvětlený pracovní prostor může výrazně zlepšit pracovní morálku zaměstnanců.

Ačkoli jsou často přehlíženy, rozvaděče a další druhy skříní s elektronikou jsou pracovní prostory, které také musí být odpovídajícím způsobem osvětleny. Jasná a nepřetržitá viditelnost je nutná nejen pro váš pracovní stůl, ale i ve vaší rozvaděčové skříni.

Tak. Co je to „dobré osvětlení“?

Podívejme se na vývoj osvětlovací technologie: od jednoduché svíčky jsme postoupili k žárovce, poté zářivce a nyní LED. Technologie LED prošla desetiletími vylepšování, aby nás přivedla na její moderní a nejmodernější úroveň.
Výrobci od počátku 60. let pokračovali ve zdokonalování LED technologie a nyní je to nejlepší osvětlovací technologie na trhu. Pojďme si projít několik důvodů a porovnejme moderní LED s jejím předchůdcem: zářivkou.
LED lampy se vyrábí za použití nejmodernějších technologií a recyklovatelných materiálů. Vyznačují se až dvojnásobnou životností a poskytují mnohem lepší kvalitu světelného výkonu. Fluorescenční světla produkují pouze omezené barevné spektrum červeného, zeleného a modrého světla a vytvářejí „umělý“ vzhled a dojem.
LED technologie vytváří celé spektrum barev, které se více podobají slunečnímu záření a směrový světelný zdroj, který vyzařuje světlo v rozsahu 120˚ oproti 360˚ s fluorescencí. To znamená efektivnější přenos světla tam, kam je nasměrováno.
Společnost STEGO vyrábí ucelený sortiment LED lamp určených a certifikovaných pro Vaše rozvaděče.

stego led 2022 2

Lampy řady LED 025

Jsou vhodné pro všechny typy rozvaděčů a panelů, zvláště s omezeným prostorem. LED 025 dosahuje jasu až 400 Lumenů při zachování vysoké životnosti 50 000 h. V případě potřeby lze zapojit do řetězce až 10 svítilen, které mohou být rychle propojeny snadno a rychle pomocí kabelů s konektory zajištěnými zámky.

Varioline LED lampy

Varioline LED lampy do rozvaděčů se vyznačují jasným světlem a kompaktními rozměry. Dostupné jsou ve dvou provedeních: od 400 do 700 mm, poskytují více než 1 000/1 700 lm při malé spotřebě 11/16 W a dlouhé životnosti 60 000 h. Dostupná je i verze s integrovanou zásuvkou pro napájení notebooků nebo diagnostických zařízení.

stego led 2022 3

STEGO LED lampy také poskytují všestranné možnosti rozsvícení. Mechanický spínač, senzor pohybu nebo připojení externího dveřního spínače umožňují přizpůsobení požadavkům jednotlivých aplikací. K dispozici je možnost montáže šrouby nebo magnety, které zaručují flexibilní a vibracím odolné upevnění. Konfiguraci rozsáhlejších světelných situací usnadňuje řetězení pomocí propojovacích kabelů.
Jsme přesvědčeni, že zajištění odpovídajícího klimatu a osvětlení Vašich složitých projektů by mělo být tou nejjednodušší částí vašeho návrhu. To je důvod, proč již více jak 40 let, používáme německé inženýrství k výrobě komponentů nejvyšší kvality. S nainstalovanými výrobky společnosti STEGO můžete být v klidu, protože váš komplexní design bude dlouhodobě a spolehlivě chráněn.

STEGO Polska sp. z o.o.
Tel.: +420 732 678 688
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku