Nové LED osvětlení strojů se signální funkcí od firmy Amtek

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spojit do jedné lišty osvětlení stroje, rozvaděče nebo jednotlivých segmentů celé technologie? Snadno a s ovládáním přes oblíbený a jednoduchý IO-Link! Možnost chytrého rozvodu po rozsáhlé technologii sběrnicí AS-interface.

K tomu na kritické uzly technologie všestranný majáček a vše je přehledné a dobře viditelné i z dálky. Zvláště když linky doplníte flexibilními konstrukcemi z naší výroby z hliníkových profilů Maytec.

Specialista na senzory, komponenty pro zpracování obrazu či LED signální a strojní osvětlení společnost di-soric rozšiřuje svoje portfolio světel o nový typ s krytím IP67 – SBP-RGB LED.
Je to kompaktní a robustní maják s viditelností 360°. Výkonné LED diody zajišťují, že je světlo viditelné ze všech úhlů a na velkou vzdálenost i za nepříznivých světelných podmínek nebo v prašném prostředí.

Ovládání

Režim výstupu signálu (konstantní, blikání) a stupeň jasu (od 10 do 100 procent) lze snadno a rychle individuálně konfigurovat pro celou řadu barev prostřednictvím integrovaného rozhraní IO-link. Operátor tak může během provozu přiřadit libovolnému segmentu požadovanou barvu a funkci. Alternativně je možné ploché osvětlení ovládat pomocí tří digitálních spouštěcích vstupů s osmi předdefinovanými nebo uživatelem navolenými konfiguracemi.
Současně se vysílají akční, varovná nebo nouzová hlášení, což vše přispívá k nepřerušovanému chodu výrobních a logistických procesů. Snížení prostojů každého zařízení zvyšuje jejich efektivitu.
Kromě klasických stavových indikátorů mohou uživatelé vizuálně zobrazit nespočet upozornění o úrovni naplnění, obsazení podávacích dopravníků, funkci počítání, době cyklu a mnoho dalších.
Vítaným zpestřením je možnost přidání korporátní barvy pozadí typické pro vaši firmu a tím definovat váš specifický styl. Rozsah těchto aplikací dovoluje rozvinout bezmeznou kreativitu. Všechna zadání lze kdykoliv změnit.

osvětleni stroje 2022 1

Efektivita

Velkou úsporu energie zajišťuje maximální odběr proudu 70 mA. Světlo chrání nárazuvzdorná polykarbonátová krytka difuzoru s průměrem pouhých 50 mm, takže jej lze také použít v aplikacích s omezenými či speciálními podmínkami, například ve stísněných prostorách.
Všechna signální světla jsou v podstatě ihned po vybalení připravena k použití.
Nyní již nepotřebujete shromažďovat různá světla a barevné moduly jako u konvenčních signálních světel, což vám ušetří odpovídající náklady na skladování.

osvětleni stroje 2022 2

Všestrannost

Inovativní systém signálního osvětlení je vhodný pro řadu zobrazovacích, informačních a výstražných úkolů v mnoha oblastech mechaniky: strojírenský, automobilový, farmaceutický a automatizační průmysl. Je velmi užitečný nejen v oblasti výroby, ale i v logistice, laboratořích a pro plnicí a balicí systémy.
Druhá generace signálního osvětlení SB-RGB od di-soric nabízí řadu produktů, které daleko přesahují klasické signální osvětlení. Osvětlení je dostupné v pěti různých délkách 125, 250, 480, 700 a 910 mm. Lze ovládat v režimu externí spouště, segmentu a úrovně.

osvětleni stroje 2022 3

Výhody:

  • snadná konfigurace
  • flexibilní možnosti nasazení
  • bleskově připravené k použití
  • vhodné pro nestandardní podmínky
  • úspora energie

osvětleni stroje 2022 4

O našich konstrukcích z hliníkových profilů Maytec

Pomůžeme Vám navrhnout nebo sami navrhneme řešení konstrukcí ze systému Maytec a dodáme profily a příslušenství nebo celou konstrukci hotovou, na míru podle vašich požadavků. Profilovou konstrukci můžeme doplnit dle Vašich potřeb výše zmíněným osvětlením a signalizací, ale také dopravníky, pohony, senzory, kamerovými systémy pro strojové vidění
a dalšími systémy.

Skvělá spolupráce sběrnice AS-interface a ovládání po IO-Link

Již dlouho se firma Amtek podílí na distribuci dílů pro AS-interface od zakladatele této technologie, firmy Bihl+Wiedemann. Nyní se pro Českou a Slovenskou republiku stala autorizovaným distributorem. Právě rozvod napájení a signálů po rozsáhlých technologiích je hlavní předností této sběrnice. Do detailu technicky i z hlediska nákladů je domyšlena právě koexistence
s připojením prvků přes IO-Link. Další využití je na připojení pohonů, a to i s funkční bezpečností do kategorie SIL3 / PLe, přičemž nejsou potřeba drahá a složitá Safety PLC ani bezpečnostní relé.

Autorizovaný distributor pro ČR a SR

AMTEK, spol. s r. o.
Vídeňská 125, 629 00 Brno
Tel.: +420 547 125 555
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.amtek.cz/vyrobci

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku