Novinky v oblasti LED osvětlení společnosti McLED

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Česká společnost McLED s.r.o. si připravila celou řadu novinek. Některé z nich si ukážeme zde, všechny pak budeme v průběhu roku představovat na našich webových stránkách www.mcled.cz. Na našem webu si rovněž můžete pohodlně u všech nabízených produktů zjistit okamžitou dostupnost i aktuální cenu.

LED pásky v krytí IP67 a návinech dlouhých 50 metrů

Od února 2021 doplnili širokou nabídku kvalitních LED pásků značky McLED zcela nové typy voděodolných LED pásků. Rozdíl oproti běžným typům je především v použité technologii extruze, která umožňuje vyrobit pásek ve vysokém krytí IP67 v jednom kuse dlouhém až 50 metrů. Spolu s LED pásky dodáváme kompletní instalační příslušenství – koncovky, silikonová lepidla, úchyty, ale i vodotěsné konektory pro spojování přívodů a vodotěsné kabely.
Vítanou novinkou je pro naše zákazníky také možnost nechat si našimi odbornými pracovníky připravit voděodolný pásek v požadované délce a s přívodním kabelem požadované délky a průřezu. Tyto nové LED pásky jsou určeny pro napájení 24 V a dostupné jsou v provedeních 4,8 W a 60 LED/m, 6 W a 240 LED/m, 9,6 W a 120 LED/m a 14 W a 120 LED/m, každý v CCT 3000 K, 4200 K a 6000 K. Nabízíme také RGB pásek 12 W a 60 LED/m, novinkou je v tomto provedení také LED pásek RGB+WW (3000 K), který má 15 W a 84 LED/m.

mcled novinky 2021 1

Dezinfekční lampa UVC-Protect

Lampa UVC-Protect slouží pro dezinfekci vnitřních prostor jak v domácnostech, tak i veřejném sektoru školách, restauracích, kancelářích, ubytovacích zařízeních apod. Správným použitím lampy se zajistí zničení až 99,9% mikroorganismů. Lampa tak pomáhá udržet interiér bez škodlivých bakterií, virů, plísní a ostatních mikroorganismů. Desinfikuje nejenom prostor ale i povrchy jednotlivých předmětů. Navíc odstraňuje případný zápach ze zvířat.
Pro provedení dezinfekce postačuje jen 15 až 60 minut v závislosti na velikosti prostoru. Jedna lampa vydezinfikuje místnost o velikosti až 40 m². Do větších prostor můžete použít více lamp. Trubice o výkonu 36 W generuje UV záření o vlnové délce 253,7 nm, jehož paprsky narušují molekulární strukturu RNA a DNA kyselin. Vlivem toho mikroorganismy ztrácejí schopnost reprodukce a umírají. Avšak UV záření může způsobit poškození lidské kůže a zraku. Proto lampu provozujte bez přítomnosti osob, zvířat a rostlin. Dále je nutno z dezinfikovaného prostoru odstranit předměty citlivé na UV záření, např. hedvábí, obrazy, fotografie.
Lampa má moderní design v černé barvě, kompaktní velikost, jednoduché ovládání a je nenáročná na údržbu. Šňůrový přívod o délce 1,5 metru je zakončen vidlicí pro připojení do běžné zásuvky. Součástí balení je výstražná visačka a dálkové ovládání. Lampa je vybavena časovačem na 15, 30, 45 a 60 minut. Pro volbu časovače můžete použít i dálkové ovládání s dosahem až 10 m. Bezpečný provoz zajišťuje funkce opožděného startu, která po provedení volby časovače odloží jeho aktivaci o 10 vteřin, a integrovaný senzor pohybu osob, který v případě potřeby proces dezinfekce pozastaví.
Lampu můžete uchopit za její boční část a snadno ji přenést na zvolené místo. Doporučujeme ji situovat doprostřed místnosti na pevný a rovný podklad do výšky přibližně jeden metr nad podlahou. Na spodní straně podstavy lampy jsou čtyři měkké podložky zabraňující poškrábání povrchu nábytku. Zároveň snižují riziko nežádoucího posunu lampy. Případně můžete lampu umístit na stativ, který je k dispozici v rámci volitelného příplatkového příslušenství. Výška stativu je plynule nastavitelná v rozsahu od 62 do 150 cm. Součástí stativu je oboustranně lepicí páska suchého zipu, prostřednictvím kterého lze lampu ke stativu opakovaně fixovat.

mcled novinky 2021 2

Stropní svítidlo Nova

Rozšířili jsme sortiment stropních přisazených svítidel o typovou řadu Nova. Jedná se o kruhová svítidla ve výkonech od 30 do 60 W se světelným tokem až 5100 lm. Těleso svítidla je hliníkové, bíle lakované a ve čtyřech velikostech o průměrech 350, 400, 500 a 600 mm. Prismatický difuzor optimalizuje jas svítidla a zajišťuje rovnoměrné rozptýlení světelného toku do osvětlovaného prostoru.
Svítidlo je osazeno kvalitními LED čipy s průměrnou životností 50000 hodin. Plného světelného toku je dosaženo bez znatelné prodlevy ihned po zapnutí. Elektronický předřadník umožňuje 40000 spínacích cyklů a je v tzv. „flicker free“ provedení, tj. světelný tok je stabilní bez mihotavého světla. Svítidlo nabízíme s indexem podání barev Ra>80 ve variantách s teple bílým tónem světla o teplotě chromatičnosti 3000 K nebo s neutrálně bílým tónem světla o teplotě chromatičnosti 4000 K.

mcled novinky 2021 3
Upevnění ke stropu je provedeno bajonetovým způsobem, díky kterému není nikde na povrchu svítidla patrné žádné uchycení pomocí šroubů. V rámci volitelného příslušenství je možno zakoupit závěsnou sadu, která sestává ze stropní bílé rozety, transparentní třížilové propojovací šňůry a trojitého lankového závěsu. Maximální délka zavěšení činí 1100 mm a lze ji snadno plynule zkrátit pomocí samosvorných úchytů.
Elegantní design svítidla ho předurčuje pro použití jak v domácnostech, tak i v obchodních a administrativních prostorech.

McLED s.r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 220 184 800
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.mcled.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku