Prémiové vlastnosti frekvenčních měničů VLB3 od LOVATO Electric

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tranzistory s vysokou účinností. Nižší ztráty umožňují redukci chlazení měničů i celých rozváděčů o 25%. VLB3 jsou certifikovány pro třídu účinnosti IE2 dle normx EN 50598-2. Pozor nezaměňujte s třídami účinnosti elektromotorů IE1…IE4 EN 60034-30.

Frekvenční měniče mají od roku 2014 vlastní normu.
Protáhlý úzký tvar měniče umožňuje dobré přirozené chlazení bočním žebrovaným chladičem. Díky tomu lze také měniče montovat vedle sebe natěsno, bez jakékoliv ventilační mezery. Nejmenší výkony jsou vyráběné bez vnitřních ventilátorů, jen s pasivní tichou ventilací.
Funkce UPS operation umožňuje provoz měniče na jednofázové napětí 230 V AC ze záložního zdroje se sníženým výkonem. Pří výpadku hlavního napájení je tak možné dokončit operaci, nebo provést požadovaný úkon, například pomalý dojezd zdvihu do nejbližší stanice.
Jednoduchý návrh, když typové označení a uvedené proudy jsou pro krátkodobé přetížení 150% (In, po dobu 1min). Tj. VLB3 jsou typizovány pro těžký (heavy duty) provoz. Pro lehký provoz lze použít měnič o stupeň nižšího výkonu dle tabulky v katalogu po přesné korekci dimenzování.

menic VLB3 2021 1
Hardwarová konfigurace s oddělenou silovou a logickou jednotkou je velmi užitečné řešení pro servis bez stresů. V případě havárie silové jednotky jí stačí vyměnit bez přehrávání software. V případě závady logické jednotky, nebo dodatečného ladění parametrizace odjíždí pracovník na servis s nastavenou novou jednotkou, kterou vyměníte za stávající. Kompatibilita silových modulů s logickými jednotkami je stoprocentní. Logické jednotky lze nastavit bez silové jednotky a napájení.
Optimální hw a sw výbava je dostatečná pro drtivou většinu aplikací. V/f a vektorová regulace, PID, vestavěná komunikace, integrovaný EMC filtr, integrovaný brzdný chopper, S křivky, 5 digitálních vstupů, vlastní napájení vstupů, 2 analogové vstupy, 1 analogový výstup, 1 reléový výstup, rozšiřitelné o modul STO.

menic VLB3 2021 2
Software pro ladění a další servisní úkony jako záznam provozních křivek a zálohování parametrů, je ke stažení zdarma. Jednoduché připojení pomocí USB modulu do konektorů ovládacího displeje.
Sklad LOVATO Electric v ČR je praktický pro snadnou dostupnost měničů malých výkonů pro váš servis, i pro bezpečné zajištění opakovaných odběrů proti drobným logistickým chybám.

LOVATO Electric s.r.o.
Čížovská 488, 397 01 Písek
Tel.: +420 734 787 251
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku