Robustní, výkonný a univerzální frekvenční měniče Eaton pro průmyslové aplikace

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Frekvenční měniče PowerXL DG1 společnosti Eaton jsou nyní k dispozici ve výkonovém rozsahu 0,75 až 630 kW a jsou určeny především pro náročné průmyslové aplikace a pro automatizaci objektů.

Zařízení jsou vybavena algoritmem energetické optimalizace, mají robustní konstrukci, mimořádnou odolnost proti zkratu, rozsáhlé a integrované funkční vybavení a jsou velmi uživatelsky přívětivé. Díky tomu umožňují uživatelům efektivněji, bezpečněji a spolehlivěji instalovat elektrická zařízení, systémy a s tím spojené mechanizmy. Na základě mnoha certifikací je možné měniče DG1 používat v různých regionech po celém světe (UL®, CE, cUL®, RoHS, C-Tick, UkrSEPRO, EAC).

Všestranné komunikační vybavení

Frekvenční měniče DG1 se mohou pochlubit různorodým komunikačním vybavením. Všechny modely se dodávají se standardními rozhraními pro protokoly Ethernet IP, ModBus TCP, ModBus RTU a BACnet MS/TP. Pro připojení na komunikační standardy Profibus DP, CANopen, DeviceNet, ProfiNet a LonWorks, stejně jako pro připojení na komunikační systém SmartWire DT lze nebo do budoucna bude možné použít zásuvné adaptéry (komunikační karty).
Měniče jsou samozřejmě vybaveny i několika digitálními a analogovými vstupy / výstupy a také třemi relé, takže nabízejí více možností připojení než mnoho jiných zařízení této třídy, která jsou v současnosti na trhu. V základní konfiguraci lze využít 8 digitálních vstupů, 2 analogové vstupy a 2 výstupy a zmiňované 3 reléové výstupy. Další snadné a pružné rozšíření měniče DG1 umožňují různé přídavné karty.

Eaton PowerXL DG1 2019 1

Okamžité uvedení měniče do provozu díky perfektně nastavenému ovládání

Ovládání měniče je založeno na stejné, dobře známé a vyzkoušené koncepci jiných frekvenčních měničů PowerXL (DE1, DC1 a DA1). U mnoha aplikací tak může montážní pracovník měnič uvést do provozu na místě přímo „po vybalení z krabice“, aniž by bylo nutné rozsáhlé nastavení parametrů. Srozumitelně navržený postup v podobě nabídky na pětiřádkovém LCD displeji, „samovysvětlující“ typové kódy a pouhých 14 standardních parametrů dále zjednodušuje uvedení do provozu i v náročnějších aplikacích.
Membránová klávesnice má dvě volně programovatelná tlačítka a tři LED diody, indikující na první pohled stav měniče. Ovládací klávesnice s displejem může být instalována buď přímo na měniči, nebo jako vzdálená, např. ve dveřích rozváděče tak, aby bylo možno snadno ovládat několik jednotek z jednoho místa. Eaton nabízí ergonomickou možnost konfigurace parametrů měniče pomocí moderního softwaru Power Xpert InControl, vhodného i pro monitorování činnosti a záznam údajů.

Eaton PowerXL DG1 2019 2

Aktivní optimalizace spotřeby a řada dalších funkcí

Softwarové vybavení, nainstalované na všech frekvenčních měničích DG1 má špičkové funkce a funkční vybavení, jako např. aktivní optimalizaci energetické spotřeby, dynamickou regulaci napájení v případě rekuperace, průvodce rychlým spuštěním, různorodé funkční bloky pro standardní aplikace (systém pro více čerpadel, ovládání ventilátorů, vícenásobnou regulaci typu PID, víceúčelové použití), bezpečnostní funkce, funkci STO (Safe Torgue Off – bezpečné vypnutí krouticího momentu) a hodiny reálného času. Z hlediska energetické spotřeby dosáhla společnost Eaton úspěchu v podobě snížení příkonu pro motorové pohony o 2 až 10 % ve srovnání s jinými frekvenčními měniči na trhu – a to bez jakékoli přídavné optimalizace.

Eaton PowerXL DG1 2019 3

Odolnost proti přetížení na 110 %

Měniče řady DG1 nabízejí 110% odolnost proti přetížení pro proměnný krouticí moment a 150 % pro moment konstantní. Zkratová přetížitelnost měničů má hodnotu 100 kA, což je rovněž značně nadprůměrný údaj v porovnání s jinými typy. Díky integrované tlumivce v DC meziobvodu generuje frekvenční měnič velmi nízkou úroveň harmonických kmitočtů, takže se od uživatele nevyžaduje použití dodatečný externích odrušovacích prvků. U všech měničů je standardně použit EMC filtr (třída C2) proti elektromagnetickému vyzařování.

Eaton PowerXL DG1 2019 4
Řada frekvenčních měničů se dodává se stupněm krytí IP21, IP20 nebo IP00. Speciální povrchová úprava lakováním chrání elektronické součástky proti prachu, vlhkosti a chemikáliím. Pro drsné klimatické podmínky, nebo dálkové ovládání může být kryt měniče dovybaven pomocí konverzní sady pro krytí na úrovni ochrany IP54. Rozsah provozních teplot pro měniče řady DG1 je díky speciálnímu režimu vyhřívání od -35 do +50 °C. Při snížení jmenovitého výkonu mohou být měniče provozovány až do +60 °C.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Tel.: +420 465 519 632
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

AC Servokontroléry & Motory Snadné. Účiné. Časově úsporné. Unitronics nabízí novou řadu AC Servo kontrolérů a motorů pro řešení řízení pohybu. Jedno integrované řešení pro řízení a automatizaci.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.