Spolupráce je speciální druh provozu mezi člověkem a robotem, kteří sdílejí společný pracovní prostor. Je to pouze použitelné pro předem určené úkoly; možné, když všechna požadovaná ochranná opatření jsou aktivní; a pro roboty s prvky speciálně navrženými pro provozní spolupráci splňující ISO 10218-1.

UR 5 a UR 10 jsou názvy dvou typů průmyslových robotů, jimiž chce společnost Universal Robots zvýšit flexibilitu použití robotů s kloubovými rameny se sériovou kinematikou v průmyslové výrobě. Firma se soustředí na oblasti, pro něž jsou obvyklé roboty příliš velké, drahé nebo hlučné.

KEBA AG je mezinárodně úspěšná HighTech společnost. V souladu s mottem „Automation by innovation" vyvíjíme a vyrábíme v továrně v rakouském Linci inovativní a vysoce kvalitní technologie pro průmysl, banky a automatizaci služeb. Filozofií našich produktů je garance maximální hodnoty pro zákazníka.

Po celá staletí byla většina lidstva odsouzena k celoživotní tvrdé a vyčerpávající fyzické práci. Nejlépe si to patrné uvědomíme, když se podíváme do některého z muzeí průmyslové revoluce z 19. století, případně do skanzenu. Po celodenní dřině mohla být člověku útěchou fantazie, ve které se dostával do světa bytostí a strojů, které za něj pracovaly automaticky samy.

Průmyslové roboty jsou v dnešní době již plně rozvinuté technické systémy, které kooperují s výrobními systémy ve strojírenství a nachází uplatnění i mimo toto odvětví. Základní, ve světě vyráběné koncepce průmyslových robotů, dosáhly vysoké technické úrovně i spolehlivosti.

Bezpečnostní požadavky na integraci průmyslových robotů a průmyslových systémů robotů specifikuje soubor norem ISO 10218, konkrétně norma ISO 10218-1. Článek popisuje základní nebezpečí a nebezpečné situace identifikované s průmyslovými roboty, a poskytuje požadavky pro eliminaci nebo přiměřené omezení rizika spojeného s těmito nebezpečími.

Ve velkém hotelu na Manhattanu v New Yorku přijímá, ukládá a vydává zavazadla hostů robotický systém od ABB – jediný svého druhu na světě. Průmyslový robot s kloubovým ramenem od ABB označený IRB 6640 slouží jako automatický systém pro ukládání a výdej zavazadel v hale největšího hotelu, který letos v New Yorku otevřeli.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.