KEBA AG je mezinárodně úspěšná HighTech společnost. V souladu s mottem „Automation by innovation" vyvíjíme a vyrábíme v továrně v rakouském Linci inovativní a vysoce kvalitní technologie pro průmysl, banky a automatizaci služeb. Filozofií našich produktů je garance maximální hodnoty pro zákazníka.

Po celá staletí byla většina lidstva odsouzena k celoživotní tvrdé a vyčerpávající fyzické práci. Nejlépe si to patrné uvědomíme, když se podíváme do některého z muzeí průmyslové revoluce z 19. století, případně do skanzenu. Po celodenní dřině mohla být člověku útěchou fantazie, ve které se dostával do světa bytostí a strojů, které za něj pracovaly automaticky samy.

Průmyslové roboty jsou v dnešní době již plně rozvinuté technické systémy, které kooperují s výrobními systémy ve strojírenství a nachází uplatnění i mimo toto odvětví. Základní, ve světě vyráběné koncepce průmyslových robotů, dosáhly vysoké technické úrovně i spolehlivosti.

Bezpečnostní požadavky na integraci průmyslových robotů a průmyslových systémů robotů specifikuje soubor norem ISO 10218, konkrétně norma ISO 10218-1. Článek popisuje základní nebezpečí a nebezpečné situace identifikované s průmyslovými roboty, a poskytuje požadavky pro eliminaci nebo přiměřené omezení rizika spojeného s těmito nebezpečími.

Ve velkém hotelu na Manhattanu v New Yorku přijímá, ukládá a vydává zavazadla hostů robotický systém od ABB – jediný svého druhu na světě. Průmyslový robot s kloubovým ramenem od ABB označený IRB 6640 slouží jako automatický systém pro ukládání a výdej zavazadel v hale největšího hotelu, který letos v New Yorku otevřeli.

Institut biologické kybernetiky Maxe Planckave ve spolupráci s Buck Engineering & Consulting GmbH vypracovali návrh robotického simulátoru s kabelovými svazky HELUKABEL. Pro reálnou simulaci a manévry s vrtulníky modifikovali 6 osý robot KUKA na 7- osý simulátor.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku