Výběr vhodného kabelu nikdy nebyl snazší

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Taky se občas „topíte" ve stozích papírů a snažíte se najít správné řešení? Lapp Kabel má pro vás řešení v podobě chytrých e-nástrojů, díky kterým bude pro vás výběr vhodného kabelu i kabelového příslušenství vždy zábavou.

Zvládne to za vás - konfigurátor proudové zátěže kabelů

Až budete příště při projektování elektrických instalací nízkého napětí řešit tvorbu předběžného návrhu, rozhodně zavítejte na stránky Lapp Kabelu. Jejich nový konfigurátor, který si nechali speciálně na základě datového obsahu ČSN EN 33 2000-5-52 ed. 2 naprogramovat, vám ušetří nějaký ten čas i přemýšlení. Snadno díky němu určíte základní proudovou zátěž podle:

 • referenčního způsobu uložení (zvolíte, zda se jedná o jednožilové nebo vícežilové kabely umístěné na dřevěné stěně nebo ve vzduchu),
 • počtu zatížených vodičů (v obvodu je potřeba uvažovat o počtu těch vodičů, které vedou zatěžovací proud),
 • vybraného typu izolace (PVC / 70 °C, XLPE / 90 °C),
 • jmenovitého průřezu vodiče (1,5 – 630 mm2).

Po zadání všech parametrů se vám pak na konci konfigurátoru objeví hodnota dovoleného proudu v ampérech.

lapp konfigurator 2016 2

Aby v tom bylo jasno: řada vyhledávačů produktů

Lapp Kabel se rozhodl svým zákazníkům ještě více usnadnit orientaci ve své opravdu široké nabídce produktů. Na webu běží několik vyhledávačů, díky kterým se pomocí několika kliknutí dostanete ke správnému kabelu, kabelové vývodce, konektoru či označovacímu systému, který vyhovuje vašim požadavkům. Vše je zcela jasně a přehledně strukturováno a doplněno popisky i fotografiemi, takže nemůžete vybrat špatně.
Ve chvíli, kdy potřebujete zvolit vhodný kabel se specifickými parametry, není nic jednoduššího, než tyto parametry zadat do intuitivního Vyhledávače kabelů. Ten ke konkrétnímu kabelu navíc vybere i vhodné příslušenství v podobě vývodky. Z vyhledávačů produktů pak vede přes pouhé jedno kliknutí cesta do Online katalogu, kde si můžete vybraný kabel rovnou objednat.

lapp konfigurator 2016 1

To nejlepší na konec - nový Hlavní katalog

Jakékoliv vámi vybrané kabely, konektory nebo vývodky najdete i v nové verzi tištěného Hlavního katalogu pro roky 2016/2017. Na více než 1 200 stránkách v něm najdete parametry všeho, co v současné době Lapp nabízí. Nechybí ani řada příloh včetně výběrových a technických tabulek a základní informace o produktových řadách. Jen pro připomínku některé z nich:

 • ÖLFLEX® připojovací a ovládací kabely (pro stroje, obráběcí stroje, zařízení a přístroje, měřicí, regulační, vytápěcí a klimatizační techniku),
 • ETHERLINE® systémy datové komunikace pro technologii ETHERNET,
 • EPIC® průmyslové konektory (pro měření, řízení, regulaci či pohon strojů),
 • UNITRONIC® systémy datové komunikace,
 • HITRONIC® optické systémy přenosu dat,
 • SKINTOP® kabelové vývodky.

Ale to není rozhodně všechno! Lapp Kabel to bere důsledně, takže v katalogu najdete také nástroje, nářadí, příslušenství a systémy pro označování (FLEXIMARK®) či ochranu a vedení kabelů (SILVYN®).

lapp konfigurator 2016 3

Nákup během pár kliknutí. Pohodlně díky Lapp e-Shopu

Pokud katalog zatím v tištěné podobě nemáte, ale toužíte jej hned prolistovat, nezoufejte. Můžete si jej totiž prohlédnout také online a rovnou třeba nakupovat přes e-Shop. A máte hotovo, můžete se jít bavit!

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku