SYNERGY, informační služby pro měření dodávky elektrické energie

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z měřicích přístrojů, elektroměrů a analyzátorů kvality elektrické energie lze vytvořit síť a vzdáleně vyčítat stavy a zaznamenávat průběhy elektrických veličin.

K tomu slouží síťový software Synergy. Jednotlivé elektroměry jsou spojeny datovou dvoulinkou RS485 a přes vhodný analyzátor sítě jsou připojeny do ethernetové lokální sítě. Analyzátor slouží tedy i jako gateway. Software Synergy běží trvale na firemním serveru, nebo na serveru LOVATO Electric (cloudová verze).

Přes webový prohlížeč k Synergy přistupují uživatelé s různými právy pod svým uživatelským jménem a heslem. Určený administrátor spravuje rozsah přístupu jednotlivých účastníků, vytváří nové a ruší neplatné uživatele.

synergy 2019 3

Příklad praktického využití:

Areál spravovaný facility firmou s deseti pronajatými kancelářemi a jednou výrobní halou.
Administrátorem je energetik nebo manažer facility firmy. Spravuje přístupy uživatelů a zároveň podle výkazů kontroluje dodržování kvalitu elektrické energie podle pravidelných datových výstupů. Tj. zejména hodnotu účiníku tak, aby předcházel případným pokutám ze strany dodavatele energie.

synergy 2019 2b

Účetní je uživatelem, který pravidelně v nastavených termínech dostává měsíční stavy elektroměrů přímo ze Synergy ve formátu excelové tabulky.
Nájemci kanceláří jsou uživatelé s náhledem na stav svého elektroměru a případně na průběh odběru za určité období např. poslední měsíc.
Nájemce výrobní haly má kromě hlavního elektroměru možnost nahlížet i na stavy podružných elektroměrů jednotlivých výrobních linek, na grafy výkonů a na kompenzátory jalové energie. Kontrolovat v srovnávacím výkazu odběr v posledních měsících.
Přístupy jsou otevřeny do veřejné sítě a všichni uživatelé mohou ke svým datům přistupovat i z domova ne domácích počítačích bez potřeby instalace jakéhokoliv software.

synergy 2019 4
Synergy je placený software, který lze provozovat ve dvou základních režimech. Standardní lokální, kdy se administrátor nevyhne povinnostem s aktualizacemi hardwaru a softwaru, nebo jako cloudový, kdy tyto starosti převezme LOVATO Electric. Po zaregistrování máte možnost nahlédnout do Synergy aplikace instalované v našem výrobním závodě v Italském Bergamu. Více na em.lovatoelectric.com.

synergy 2019 5

LOVATO Electric s.r.o.
Čížovská 488, Písek, 397 01
+420 226 203 202
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.lovatoelectric.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, září 2020

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.