DIRIS Digiware měří a monitoruje datová centra

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Technologie v datových centrech spotřebují značné množství elektrické energie. Na této spotřebě se podílí IT zařízení, podpůrné systémy jako vytápění, klimatizace, vzduchotechnika a další technologie.

Pro provozovatele datového centra je velice důležité znát celkové náklady na provoz, jejichž nemalou část tvoří právě spotřeba elektrické energie. Pokud provozovatel datového centra spotřebu datového centra nezná, může jen těžko efektivně účtovat zákazníkům ceny za své služby.
Protože je velká část technologií datových center napájena stejnosměrnými rozvody 24 V nebo 48 V, vzniká potřeba měřícího systému, který umí měřit, analyzovat a zpracovávat parametry elektrické energie AC i DC rozvodů. OEM Automatic ve spolupráci s partnerem Socomec nabízí systém DIRIS Digiware, který výše uvedené požadavky s přehledem splňuje.
Každý systém se skládá z jednoho přístupového bodu, napěťového modulu a libovolného množství proudových modulů, které si volíme podle potřebného počtu měřících bodů.
Všechny naměřené a vypočtené hodnoty pak může uživatel sledovat na displeji, prostřednictvím vizualizačního softwaru WEBVIEW, případně komunikačního rozhraní RS485 nebo Ethernet.
Samotný systém nabízí několik úrovní od základního měření spotřeby, přes možnost zobrazení zátěžových křivek až po plnou analýzu elektrické energie (alarmy, podíl jednotlivých harmonických až do 63., cos φ, PF, zvlnění a mnoho dalších funkcí).

DIRIS Digiware 2020 1
Jednou z takových funkcí je i možnost bezdotykově monitorovat stav jističe. Tuto variantu nabízí proudový modul s integrovanými senzory S-135 a modul I-35 v kombinaci s iTR senzory. Díky měřené hodnotě proudu DIRIS Digiware také vyhodnotí, zda došlo k vybavení, nebo k manuálnímu odepnutí jističe.
Tato funkce plně nahrazuje systém pomocných kontaktů jističů a tím ušetří v rozvaděči značné množství místa. Toto místo může být následně využito pro instalaci dalších zátěží a provozovatel díky systému DIRIS Digiware zvyšuje efektivitu datového centra.
Další zajímavou možností je zpracování dat ze senzorů s analogovým výstupem 0/4-20 mA pomocí IO-20 modulu. To umožňuje implementovat například měření teploty a vlhkosti datového centra a všechny naměřené hodnoty sledovat v jednom vizualizačním systému.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku