OEM Automatic řeší datová centra

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešní době informačních technologií je nutné zajistit vhodné prostory pro uchování serverů a dalších síťových prvků = datová centra. Pro datová centra je nezbytné jejich stabilní a bezproblémové fungování.

Z toho důvodu je nutné zajistit nepřetržitý zdroj elektrické energie. Protože v distribučních sítích čas od času dojde k výpadku, musí být přítomen záložní zdroj elektrické energie v podobě záložního transformátoru, UPS nebo dieselagregátu. Další nezanedbatelnou součástí je prostředek, který monitoruje stav primárního zdroje (velikost napětí, frekvence) a v případě výpadku je schopen rychle přepnout na sekundární, záložní zdroj.

K tomuto účelu nabízí OEM Automatic automatické přepínače na záložní napájení řady ATyS M (40 A až 160 A) a ATyS (125 A až 3200 A) od firmy Socomec. Tyto přepínače lze dále rozdělit podle použitého sekundárního zdroje na ATyS t (M), který přepíná aplikace síť – síť, dále na ATyS g (M). Ten je primárně určen pro přepínání aplikací síť – dieselagregát, protože dokáže vyslat impuls pro spuštění dieselagregátu a po dosažení požadovaného napětí a frekvence přepnout zdroj napájení. Je však schopen přepínat i aplikace síť – síť. Nejvyšší řadou je ATyS p (M), který obsahuje programovatelné vstupy a výstupy. Dále nabízí možnost komunikace po lince RS-485 pomocí protokolu Modbus, což umožňuje jeho jednoduché nastavení a sledování vybraných informací přes webserver. Je vhodný do všech výše uvedených aplikací.

datova centra 2019 1
Pro možné vyčíslení nákladů na provoz datového centra je důležitá také informace o množství a kvalitě spotřebované energie. Systém pro měření a analýzu AC i DC sítí Diris Digiware je schopen poskytnout všechny uvedené informace a další funkce (měření Q, cos φ, analýza harmonických, upozornění na nadproudy, přepětí a podpětí). Jeho instalace je díky technologii Plug & Play a automatické konfiguraci prvků jednoduchá a rychlá (1/4 času v porovnání s klasickými systémy). Různé typy proudových senzorů (pevné/dělené jádro, Rogowského cívka) pak nabízí možnost instalace do nových i do stávajících sítí bez nutnosti odpojení napájecího zdroje. Další výhodou je nezanedbatelná úspora prostoru v rozvaděči, zajištěna například proudovými moduly s integrovanými senzory řady S (Obr. 2).

datova centra 2019 2
Ty jsou schopné měřit více fází najednou a jejich rozměry jsou přizpůsobené velikosti prostoru pod jističem. Protože se jedná o kombinaci senzoru a modulu, zabere tento výrobek v rozvaděči minimální množství.

datova centra 2019 3
Diris Digiware měří s třídou přesnosti celého systému 0,5 a garantuje ji v intervalu od 2 % do 120 % rozsahu jmenovitých proudů. Díky spojení proudových senzorů a modulů je možné měřit velké množství odběrných míst a komplexně analyzovat spotřebu v jednotlivých sekcích datového centra. Taková analýza přináší možnost optimalizovat množství spotřebované energie a tím snížit náklady na provoz. Všechny naměřené a vypočítané hodnoty pak může díky webserveru uživatel sledovat odkudkoliv, kde je dostupné internetové připojení. Takto mohou sledovat svá data například v novém datovém centru ČEZ v Tušimicích, kam již OEM Automatic ve spolupráci s firmou Pronix Diris Digiware dodal.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 736 167 384
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2020

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojní zařízení, hromosvody a uzemnění.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.