OEM Automatic řeší datová centra

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V dnešní době informačních technologií je nutné zajistit vhodné prostory pro uchování serverů a dalších síťových prvků = datová centra. Pro datová centra je nezbytné jejich stabilní a bezproblémové fungování.

Z toho důvodu je nutné zajistit nepřetržitý zdroj elektrické energie. Protože v distribučních sítích čas od času dojde k výpadku, musí být přítomen záložní zdroj elektrické energie v podobě záložního transformátoru, UPS nebo dieselagregátu. Další nezanedbatelnou součástí je prostředek, který monitoruje stav primárního zdroje (velikost napětí, frekvence) a v případě výpadku je schopen rychle přepnout na sekundární, záložní zdroj.

K tomuto účelu nabízí OEM Automatic automatické přepínače na záložní napájení řady ATyS M (40 A až 160 A) a ATyS (125 A až 3200 A) od firmy Socomec. Tyto přepínače lze dále rozdělit podle použitého sekundárního zdroje na ATyS t (M), který přepíná aplikace síť – síť, dále na ATyS g (M). Ten je primárně určen pro přepínání aplikací síť – dieselagregát, protože dokáže vyslat impuls pro spuštění dieselagregátu a po dosažení požadovaného napětí a frekvence přepnout zdroj napájení. Je však schopen přepínat i aplikace síť – síť. Nejvyšší řadou je ATyS p (M), který obsahuje programovatelné vstupy a výstupy. Dále nabízí možnost komunikace po lince RS-485 pomocí protokolu Modbus, což umožňuje jeho jednoduché nastavení a sledování vybraných informací přes webserver. Je vhodný do všech výše uvedených aplikací.

datova centra 2019 1
Pro možné vyčíslení nákladů na provoz datového centra je důležitá také informace o množství a kvalitě spotřebované energie. Systém pro měření a analýzu AC i DC sítí Diris Digiware je schopen poskytnout všechny uvedené informace a další funkce (měření Q, cos φ, analýza harmonických, upozornění na nadproudy, přepětí a podpětí). Jeho instalace je díky technologii Plug & Play a automatické konfiguraci prvků jednoduchá a rychlá (1/4 času v porovnání s klasickými systémy). Různé typy proudových senzorů (pevné/dělené jádro, Rogowského cívka) pak nabízí možnost instalace do nových i do stávajících sítí bez nutnosti odpojení napájecího zdroje. Další výhodou je nezanedbatelná úspora prostoru v rozvaděči, zajištěna například proudovými moduly s integrovanými senzory řady S (Obr. 2).

datova centra 2019 2
Ty jsou schopné měřit více fází najednou a jejich rozměry jsou přizpůsobené velikosti prostoru pod jističem. Protože se jedná o kombinaci senzoru a modulu, zabere tento výrobek v rozvaděči minimální množství.

datova centra 2019 3
Diris Digiware měří s třídou přesnosti celého systému 0,5 a garantuje ji v intervalu od 2 % do 120 % rozsahu jmenovitých proudů. Díky spojení proudových senzorů a modulů je možné měřit velké množství odběrných míst a komplexně analyzovat spotřebu v jednotlivých sekcích datového centra. Taková analýza přináší možnost optimalizovat množství spotřebované energie a tím snížit náklady na provoz. Všechny naměřené a vypočítané hodnoty pak může díky webserveru uživatel sledovat odkudkoliv, kde je dostupné internetové připojení. Takto mohou sledovat svá data například v novém datovém centru ČEZ v Tušimicích, kam již OEM Automatic ve spolupráci s firmou Pronix Diris Digiware dodal.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 736 167 384
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku