Chytrý senzor STEGO CSS 014 pro elektronické měření teploty a vlhkosti

Typografie
 • Smaller Small Medium Big Bigger
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Monitorování podmínek je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

Chytrý senzor CSS 014 od STEGO měří dva důležité parametry – teplotu a vlhkost – a pomáhá tak udržovat optimální prostředí. Chytrý senzor CSS 014 s analogovými výstupy 4-20mA měří okolní teplotu v rozsahu od -40°C do +60°C a zároveň relativní vlhkost v rozsahu 0 až 100% RH.
CSS 014 Chytrý senzor vysílá data jako standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Tento signál může uživatel dále zpracovat a převádět naměřené hodnoty v rámci kontrolní nebo monitorovací jednotky, např. zobrazovače, PLC, teplotní regulátory. Díky vysoké měřící přesnosti a analogovému proudovému signálu může být použit až na vzdálenost 30 metrů. To přispívá k možnostem širšího použití, nejen v klasickém rozvaděči s vyhodnocovacím zařízením na ovládacím panelu, ale i umístění čidla v těžko přístupných místech a vyvedení k zařízení na centrální ovládací pulty.

STEGO CSS 014 2021 2
Senzor CSS 014 je zapouzdřený a tepelně odizolovaný po obvodu těsněním. Hlavními výhodami jsou zejména vysoká odolnost vůči vibracím a splnění stupně ochrany IP20. Ochranná lakovaná deska senzoru CSS 014 obsahuje mikrokontroléry, ovladače rozhraní a ochranné jednotky EMC v tepelně optimalizovaném uspořádání tak, aby byl vyloučen jakýkoliv vliv na naměřené hodnoty v důsledku odpadního tepla. Stíněná kulatá zástrčka M12 zajišťuje rychlé připojení a bezpečně převádí signály z obou měřících kanálů pro další zpracování. Provozní napětí je DC 24 V (DC 12 - 30 V) s maximální spotřebou 1,8 W (obvykle 0,4 W). Testovaná bezpečnost pro Chytrý senzor CSS 014 je certifikována na základě schválení s VDE a UL podle normy IEC 61010-1 / DIN EN 61010-1.

STEGO CSS 014 2021 3

K těmto senzorům v naší nabídce naleznete:

 • Zobrazovače série MT4Y od firmy Autonics, které zobrazují na 4-místném displeji hodnotu z proudové smyčky 4-20mA převedenou na teplotu nebo vlhkost za pomoci násobícího koeficientu.
  STEGO CSS 014 2021 4
 • Teplotní regulátory série Gama Due od firmy Ascon. Tyto teplotní regulátory mají vyhodnocení vstupu z proudové smyčky. Na displeji zobrazují aktuální a požadovanou hodnotu teploty zařízení, kterou jsou schopny pomocí svého výstupu regulovat.
  STEGO CSS 014 2021 6
 • Automatizačními moduly EM4 od firmy Crouzet, které dokáží hodnoty zobrazit, vzdáleně monitorovat, zaznamenávat, následně zpracovat a pomocí výstupů ovládat další zařízení.
  STEGO CSS 014 2021 5

Firma Stego tak opět přidala do svého portfolia výrobek, jež přispívá k monitorování podmínek a je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.