Chytrý senzor STEGO CSS 014 pro elektronické měření teploty a vlhkosti

Typografie
 • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
 • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Monitorování podmínek je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

Chytrý senzor CSS 014 od STEGO měří dva důležité parametry – teplotu a vlhkost – a pomáhá tak udržovat optimální prostředí. Chytrý senzor CSS 014 s analogovými výstupy 4-20mA měří okolní teplotu v rozsahu od -40°C do +60°C a zároveň relativní vlhkost v rozsahu 0 až 100% RH.
CSS 014 Chytrý senzor vysílá data jako standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Tento signál může uživatel dále zpracovat a převádět naměřené hodnoty v rámci kontrolní nebo monitorovací jednotky, např. zobrazovače, PLC, teplotní regulátory. Díky vysoké měřící přesnosti a analogovému proudovému signálu může být použit až na vzdálenost 30 metrů. To přispívá k možnostem širšího použití, nejen v klasickém rozvaděči s vyhodnocovacím zařízením na ovládacím panelu, ale i umístění čidla v těžko přístupných místech a vyvedení k zařízení na centrální ovládací pulty.

STEGO CSS 014 2021 2
Senzor CSS 014 je zapouzdřený a tepelně odizolovaný po obvodu těsněním. Hlavními výhodami jsou zejména vysoká odolnost vůči vibracím a splnění stupně ochrany IP20. Ochranná lakovaná deska senzoru CSS 014 obsahuje mikrokontroléry, ovladače rozhraní a ochranné jednotky EMC v tepelně optimalizovaném uspořádání tak, aby byl vyloučen jakýkoliv vliv na naměřené hodnoty v důsledku odpadního tepla. Stíněná kulatá zástrčka M12 zajišťuje rychlé připojení a bezpečně převádí signály z obou měřících kanálů pro další zpracování. Provozní napětí je DC 24 V (DC 12 - 30 V) s maximální spotřebou 1,8 W (obvykle 0,4 W). Testovaná bezpečnost pro Chytrý senzor CSS 014 je certifikována na základě schválení s VDE a UL podle normy IEC 61010-1 / DIN EN 61010-1.

STEGO CSS 014 2021 3

K těmto senzorům v naší nabídce naleznete:

 • Zobrazovače série MT4Y od firmy Autonics, které zobrazují na 4-místném displeji hodnotu z proudové smyčky 4-20mA převedenou na teplotu nebo vlhkost za pomoci násobícího koeficientu.
  STEGO CSS 014 2021 4
 • Teplotní regulátory série Gama Due od firmy Ascon. Tyto teplotní regulátory mají vyhodnocení vstupu z proudové smyčky. Na displeji zobrazují aktuální a požadovanou hodnotu teploty zařízení, kterou jsou schopny pomocí svého výstupu regulovat.
  STEGO CSS 014 2021 6
 • Automatizačními moduly EM4 od firmy Crouzet, které dokáží hodnoty zobrazit, vzdáleně monitorovat, zaznamenávat, následně zpracovat a pomocí výstupů ovládat další zařízení.
  STEGO CSS 014 2021 5

Firma Stego tak opět přidala do svého portfolia výrobek, jež přispívá k monitorování podmínek a je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cervenec 2022

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2022

Číslo je zaměřené na spínací techniku, strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku