Novinky v oblasti spínaných napájecích zdrojů PULS

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová řada napájecích zdrojů FIEPOS od německé firmy Puls byla navržena tak, aby díky své modularitě a vysoké třídě ochrany (IP54, IP65 a IP67) maximálně napomohla vývojářům strojů svojí flexibilitou návrhu, úsporou místa a času montáže.

Jedná se o jednofázové a třífázové zdroje, jež se vyrábí v provedeních 300 W a 500 W, které díky vysoké účinnosti (nejméně 95%) a tudíž i nižší tvorbě tepla uvnitř zařízení, mohou být provozovány při teplotách od -25 °C do +55 °C s plným výkonem. Všechny napájecí zdroje FIEPOS jsou ve stejném robustním pouzdře s velikostí 182 x 183 x 56 mm a váhou pouze 1400 g. To umožňuje bezproblémovou instalaci přímo na stroji, i když je k dispozici jen velmi málo místa. Řada FIEPOS má v současné době 24 variant s různými konfiguracemi konektorů, volitelnými funkcemi ochrany, redundance, ovládání a signalizace stavu.
Například ve variantě eFused má zdroj možnost distribuce proudu až ve 4 jednotlivých proudově nastavitelných větvích, které jsou samostatně chráněny elektronickou pojistkou. Je tak možné zvlášť napájet elektromechanická zařízení s větším zatížením (např. motory) a citlivá zařízení s nižším zatížením (např. senzory). V případě poruchy pak není odstaven celý napájecí zdroj, ale pouze jen jeho část. Výstupy mají také prioritní určení a v případě přetížení celého napájecího zdroje jsou odepínány jednotlivé okruhy podle prioritního určení.

FIEPOS zdroje 2020 1
Některé zdroje jsou vybaveny IO-Link komunikačním rozhraním. Prostřednictvím tohoto rozhraní je možné číst jejich důležité parametry a ovládat je. V cyklických parametrech lze číst aktuální hodnotu výstupního napětí, u verze eFused i hodnotu výstupního proudu na jednotlivých kanálech a celkový odebíraný proud. V acyklických parametrech se lze dozvědět informace o vnitřní teplotě, sériovém čísle, vstupním a výstupním napětí, úrovni zatížení aj. Zdroje signalizují i množství přednastavených událostí o přetížení, překročení teploty, rozsahu vstupního napětí a jeho výpadky. Prostřednictvím IO-Link komunikace lze zařízení zapínat, vypínat, nastavovat výstupní napětí, u verze eFused je možné také vypínat, zapínat, nastavovat proudové omezení a nulovat jednotlivé kanály.
Zdroje zajišťují vysokou provozní bezpečnost a umožňují bezproblémové použití v téměř jakémkoli prostředí. Spojení napájecího zdroje s výhodami komunikace IO-Link přispívá do rozvoje Průmyslu 4.0 a řada FIEPOS tak najde své uplatnění např. v dopravních systémech, technologiích skladování, robotice, řídicích a regulačních technologiích.

FIEPOS zdroje 2020 2

Napájecí zdroj CP20.248 se stavovým displejem

Nový zdroj CP20.248 využívá výhod své řady (šířka 48 mm, účinnost až 95,6 %, 20% rezerva zatížení výstupu) a navíc je vybaven jednoduchým stavovým LED displejem se sofistikovaným ovládáním za pomoci jediného tlačítka. Na displeji lze zobrazit aktuální hodnoty výstupního napětí a proudu, střední hodnotu vstupního napětí, vnitřní teplotu a provozní hodiny zdroje. Zdroj také zaznamenává maximální hodnoty výstupního napětí a proudu, minimální i maximální hodnoty teploty vstupní části. Dále jsou ukládány maxima a minima vstupního napětí i počty jeho překročení nebo poklesu mimo rozsah. Pouhým přidržením tlačítka po delší dobu lze tyto hodnoty nulovat. Pod displejem je několik svorek, pomocí kterých lze dálkově signalizovat poruchu zapojeného obvodu nebo ovládat zapnutí výstupu. Pomocí displeje lze tak rychle diagnostikovat stav napájecího zdroje a tím i okamžitě řešit vzniklé poruchy připojených zařízení.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku