Novinky v oblasti spínaných napájecích zdrojů PULS

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová řada napájecích zdrojů FIEPOS od německé firmy Puls byla navržena tak, aby díky své modularitě a vysoké třídě ochrany (IP54, IP65 a IP67) maximálně napomohla vývojářům strojů svojí flexibilitou návrhu, úsporou místa a času montáže.

Jedná se o jednofázové a třífázové zdroje, jež se vyrábí v provedeních 300 W a 500 W, které díky vysoké účinnosti (nejméně 95%) a tudíž i nižší tvorbě tepla uvnitř zařízení, mohou být provozovány při teplotách od -25 °C do +55 °C s plným výkonem. Všechny napájecí zdroje FIEPOS jsou ve stejném robustním pouzdře s velikostí 182 x 183 x 56 mm a váhou pouze 1400 g. To umožňuje bezproblémovou instalaci přímo na stroji, i když je k dispozici jen velmi málo místa. Řada FIEPOS má v současné době 24 variant s různými konfiguracemi konektorů, volitelnými funkcemi ochrany, redundance, ovládání a signalizace stavu.
Například ve variantě eFused má zdroj možnost distribuce proudu až ve 4 jednotlivých proudově nastavitelných větvích, které jsou samostatně chráněny elektronickou pojistkou. Je tak možné zvlášť napájet elektromechanická zařízení s větším zatížením (např. motory) a citlivá zařízení s nižším zatížením (např. senzory). V případě poruchy pak není odstaven celý napájecí zdroj, ale pouze jen jeho část. Výstupy mají také prioritní určení a v případě přetížení celého napájecího zdroje jsou odepínány jednotlivé okruhy podle prioritního určení.

FIEPOS zdroje 2020 1
Některé zdroje jsou vybaveny IO-Link komunikačním rozhraním. Prostřednictvím tohoto rozhraní je možné číst jejich důležité parametry a ovládat je. V cyklických parametrech lze číst aktuální hodnotu výstupního napětí, u verze eFused i hodnotu výstupního proudu na jednotlivých kanálech a celkový odebíraný proud. V acyklických parametrech se lze dozvědět informace o vnitřní teplotě, sériovém čísle, vstupním a výstupním napětí, úrovni zatížení aj. Zdroje signalizují i množství přednastavených událostí o přetížení, překročení teploty, rozsahu vstupního napětí a jeho výpadky. Prostřednictvím IO-Link komunikace lze zařízení zapínat, vypínat, nastavovat výstupní napětí, u verze eFused je možné také vypínat, zapínat, nastavovat proudové omezení a nulovat jednotlivé kanály.
Zdroje zajišťují vysokou provozní bezpečnost a umožňují bezproblémové použití v téměř jakémkoli prostředí. Spojení napájecího zdroje s výhodami komunikace IO-Link přispívá do rozvoje Průmyslu 4.0 a řada FIEPOS tak najde své uplatnění např. v dopravních systémech, technologiích skladování, robotice, řídicích a regulačních technologiích.

FIEPOS zdroje 2020 2

Napájecí zdroj CP20.248 se stavovým displejem

Nový zdroj CP20.248 využívá výhod své řady (šířka 48 mm, účinnost až 95,6 %, 20% rezerva zatížení výstupu) a navíc je vybaven jednoduchým stavovým LED displejem se sofistikovaným ovládáním za pomoci jediného tlačítka. Na displeji lze zobrazit aktuální hodnoty výstupního napětí a proudu, střední hodnotu vstupního napětí, vnitřní teplotu a provozní hodiny zdroje. Zdroj také zaznamenává maximální hodnoty výstupního napětí a proudu, minimální i maximální hodnoty teploty vstupní části. Dále jsou ukládány maxima a minima vstupního napětí i počty jeho překročení nebo poklesu mimo rozsah. Pouhým přidržením tlačítka po delší dobu lze tyto hodnoty nulovat. Pod displejem je několik svorek, pomocí kterých lze dálkově signalizovat poruchu zapojeného obvodu nebo ovládat zapnutí výstupu. Pomocí displeje lze tak rychle diagnostikovat stav napájecího zdroje a tím i okamžitě řešit vzniklé poruchy připojených zařízení.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.