Ochranný modul PISA-B

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Puls přináší novinku v podobě ochranného jistícího osmikanálového modulu. Tento modul umožňuje ochránit až 8 zcela oddělených okruhů s možností individuálního nastavení omezovacího proudu v obvodech s 24V napájením až do celkového zatížení 40A.

Modul tak může nahradit až 8 jistících prvků a navíc diagnostikovat stav jednotlivých kanálů.

Zařízení sdružuje několik funkcí v jednom. Jedná se o ochranu jednotlivých kanálů z jednoho zdroje. Při přetížení nebo zkratu jednoho z kanálů nedochází k odstavení celého zdroje, ale pouze tohoto kanálu. První dva kanály umožňují nastavení až do hodnoty zatížení 12 A, zbývající do 10 A. Další funkcí je diagnostika, kdy zařízení monitoruje spotřebu na jednotlivých kanálech, zobrazuje úroveň zatížení, max. špičkové zatížení, krátkodobé přetížení nebo vypnutí na čelní straně na bargrafovém LED displeji. Tento displej zároveň slouží pro nastavení omezovacího proudu jednotlivých kanálů. K tomu je na čelní straně k dispozici 9 mikrotlačítek. Toto směřuje k další funkci a tou je možnost řízení omezení pro potřeby testování za provozu, případně k ručnímu vypnutí libovolného kanálu zařízení, aniž by došlo k odstavení celého stroje.
Kombinací tlačítek lze i nastavit typ pracovního režimu, zda se jedná o standardní nebo rychlý. Dále PISA-B umožňuje, opět kombinací tlačítek, aktivovat zabezpečení proti neautorizovanému zásahu pomocí 4-místného PIN kódu a tím uzamknout možnost přenastavení jednotlivých parametrů.

modul PISA B 2021 1
PISA-B je uložena v mechanicky robustním hliníkovém těle. Čelní část s bargrafovým LED displejem, tlačítky, svorkami a dvěma drážkami pro spojovací lišty je zasazena v zesíleném odolném plastu. Všechny svorky jsou pružinové nasouvací, které urychlují montáž vodičů a umožňují i automatické zapojení. Pomocí propojovacích lišt, lze zase spojit několik modulů dohromady a vytvořit tak celé pole výstupních kanálů z jediného zdroje.
PISA-B navíc nabízí komunikační rozhraní, pomocí kterého lze kontrolovat na signalizačním výstupu aktuální stav modulu a tím pádem i stav celého zařízení. Tento výstup je buď jednoduchý se stavovým kontaktem nebo se sériovým rozhraním, kde je zakódovaný aktuální stav všech výstupů. V případě chyby tak hlásí, že příslušné výstupy byly vypnuty. Všechny blokované výstupy lze pomocí vstupní svorkovnice resetovat (např. řídicím systémem) a opět aktivovat, což umožňuje nepřetržitý provoz s dálkovým dohledem.

modul PISA B 2021 2
Ve srovnání se zabezpečením pomocí pojistek nebo jističů je k dosažení optimálního přizpůsobení a vysoké flexibility zapotřebí pouze jedna varianta zařízení. To je zvláště zajímavé, když jsou systémy upgradovány nebo nabízeny v různých variantách. Stejný pojistkový prvek může být vždy nainstalován a snadno přizpůsoben aktuálnímu zapojení, tj. zátěži a vedení, která má být chráněno, pouhým překonfigurováním ochranného modulu.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, březen 2024

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku, elektrické rozvody a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Zajímavé odkazy

Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku