Ochranný modul PISA-B

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Puls přináší novinku v podobě ochranného jistícího osmikanálového modulu. Tento modul umožňuje ochránit až 8 zcela oddělených okruhů s možností individuálního nastavení omezovacího proudu v obvodech s 24V napájením až do celkového zatížení 40A.

Modul tak může nahradit až 8 jistících prvků a navíc diagnostikovat stav jednotlivých kanálů.

Zařízení sdružuje několik funkcí v jednom. Jedná se o ochranu jednotlivých kanálů z jednoho zdroje. Při přetížení nebo zkratu jednoho z kanálů nedochází k odstavení celého zdroje, ale pouze tohoto kanálu. První dva kanály umožňují nastavení až do hodnoty zatížení 12 A, zbývající do 10 A. Další funkcí je diagnostika, kdy zařízení monitoruje spotřebu na jednotlivých kanálech, zobrazuje úroveň zatížení, max. špičkové zatížení, krátkodobé přetížení nebo vypnutí na čelní straně na bargrafovém LED displeji. Tento displej zároveň slouží pro nastavení omezovacího proudu jednotlivých kanálů. K tomu je na čelní straně k dispozici 9 mikrotlačítek. Toto směřuje k další funkci a tou je možnost řízení omezení pro potřeby testování za provozu, případně k ručnímu vypnutí libovolného kanálu zařízení, aniž by došlo k odstavení celého stroje.
Kombinací tlačítek lze i nastavit typ pracovního režimu, zda se jedná o standardní nebo rychlý. Dále PISA-B umožňuje, opět kombinací tlačítek, aktivovat zabezpečení proti neautorizovanému zásahu pomocí 4-místného PIN kódu a tím uzamknout možnost přenastavení jednotlivých parametrů.

modul PISA B 2021 1
PISA-B je uložena v mechanicky robustním hliníkovém těle. Čelní část s bargrafovým LED displejem, tlačítky, svorkami a dvěma drážkami pro spojovací lišty je zasazena v zesíleném odolném plastu. Všechny svorky jsou pružinové nasouvací, které urychlují montáž vodičů a umožňují i automatické zapojení. Pomocí propojovacích lišt, lze zase spojit několik modulů dohromady a vytvořit tak celé pole výstupních kanálů z jediného zdroje.
PISA-B navíc nabízí komunikační rozhraní, pomocí kterého lze kontrolovat na signalizačním výstupu aktuální stav modulu a tím pádem i stav celého zařízení. Tento výstup je buď jednoduchý se stavovým kontaktem nebo se sériovým rozhraním, kde je zakódovaný aktuální stav všech výstupů. V případě chyby tak hlásí, že příslušné výstupy byly vypnuty. Všechny blokované výstupy lze pomocí vstupní svorkovnice resetovat (např. řídicím systémem) a opět aktivovat, což umožňuje nepřetržitý provoz s dálkovým dohledem.

modul PISA B 2021 2
Ve srovnání se zabezpečením pomocí pojistek nebo jističů je k dosažení optimálního přizpůsobení a vysoké flexibility zapotřebí pouze jedna varianta zařízení. To je zvláště zajímavé, když jsou systémy upgradovány nebo nabízeny v různých variantách. Stejný pojistkový prvek může být vždy nainstalován a snadno přizpůsoben aktuálnímu zapojení, tj. zátěži a vedení, která má být chráněno, pouhým překonfigurováním ochranného modulu.

OEM Automatic, spol. s r.o.
Pražská 239, 250 66 Zdiby
Tel.: +420 241 484 940
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.oem-automatic.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku