Ovládací technika s designem

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost SCHLEGEL Elektrokontakt, výrobce nejen ovládací techniky, stojící na základech pověstné německé preciznosti a kvality, ale zároveň držitel mnohých ocenění za design svých produktů.

Předmětem vlastního vývoje a výroby jsou ovládací prvky, konektory pro montáž do panelů, sběrnicové systémy, RFID, ale i skříňky a boxy, svorkovnice, pedálové a koncové spínače.
Avšak největším trhákem je právě ovládací technika. Jak bylo již jednou zmíněno, společnost SCHLEGEL Elektrokontakt je, co do designu, na velmi vysoké úrovni, a to se samozřejmě u spínací techniky, která bývá tváří rozváděčů, ovládacích panelů atp., rozhodně přijde vhod.
Možností je celá řada, neboť celý systém je navržen jakožto modulární a výrobce se též nechává inspirovat vizemi svých zákazníků a nabízí tak individuální zákaznické provedení dle jejich přání.

ovladaci technika 2020 1
Pojďme se podívat na pár řad z portfolia výrobce. U všech řad se nabízí běžná spínací tlačítka, STOP tlačítka, otočné potenciometry, otočné a páčkové přepínače, přepínače s klíčem a akustické bzučáky, ale i RJ45, Jack nebo USB vstupy, ba dokonce 4digitový sedmisegmentový display. Standardní nebo individuální symboly hlavic jsou samozřejmostí a jednoduše vyměnitelná. Velkou výhodou můžou být i bloky kontaktů s pájecími kontakty pro připojení do DPS nebo pro připojení technologií FASTON.

OKTRON

Montážní otvor o průměru 16 mm a ovládací technika s kruhovým nebo čtvercovým průřezem o velikosti 25 mm. Vhodné použití při snížené dotaci prostoru pro usazení ovládací části stroje.

ovladaci technika 2020 3

RONTRON

Montážní otvor o průměru 22 mm a ovládací technika s kruhovým průřezem - 28 mm a též ve verzi zaobleného čtvercového průřezu (28x28 mm). Nejběžněji používané rozměry ovládací techniky v průmyslu.

ovladaci technika 2020 4

SHORTRON

Vychází z řady RONTRON, tudíž disponuje stejnými rozměry, ale řada SHORTRON je ideálním řešením při implementaci ovládací techniky přímo do DPS. Dostupná je i verze s připojeným kabelem, který je zakončený průmyslovým konektorem M12 (A-kódování).

ovladaci technika 2020 5

DUX-Basic a QUARTEX-R

Řada DUX-Basic s kruhovým průřezem a QUARTEX-R s čtvercovým otvorem o rozměrech 30 mm, ale s montážním otvorem o průměru 22 mm. Tyto řady jsou přechodem mezi běžně používaným a robustnějším řešením.

ovladaci technika 2020 6

RVA Stainless steel

Svoje místo si rozhodně najde řada RVA, která se liší materiálem konstrukce tlačítek, jsou totiž z nerezové oceli a lze je tedy označit za odolnější tlačítka a lze je samozřejmě použít v potravinářském průmyslu. Montážní otvor je zde běžně používaný, tedy 22 mm a ovládací technika je kruhového průřezu - 28 mm.

ovladaci technika 2020 7

KOMBITAS/QUARTEX-R-JUWEL

Tyto dvě řady jsou robustnějšího rázu, pro obě řady je zapotřebí montážní otvor o velikosti 30 mm, avšak KOMBITAS-R-JUWEL je kruhového a QUARTEX-R-JUWEL je čtvercového průřezu.

Vandalism-proof

Zvláštní řada, která jak název napovídá, má zvýšenou odolnost proti ničení díky celokovovému provedení. Dostupné jsou jak v kruhovém (28 mm), tak i čtvercovém (27 mm) průřezu s matným povrchem.

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
www.eletechnik.cz

bannerOM

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz leden 2021

ElektroPrůmysl.cz, leden 2021

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Řešení pro revizní techniky a rozváděčové skříně Metra Blansko je zakladatelem výroby elektrických měřicích přístrojů. Měření elektrických i neelektrických veličin přístroji Metra jsou přesnými a spolehlivými pro zákazníky již více jako 100 let.
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!