Ovládací technika s designem

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost SCHLEGEL Elektrokontakt, výrobce nejen ovládací techniky, stojící na základech pověstné německé preciznosti a kvality, ale zároveň držitel mnohých ocenění za design svých produktů.

Předmětem vlastního vývoje a výroby jsou ovládací prvky, konektory pro montáž do panelů, sběrnicové systémy, RFID, ale i skříňky a boxy, svorkovnice, pedálové a koncové spínače.
Avšak největším trhákem je právě ovládací technika. Jak bylo již jednou zmíněno, společnost SCHLEGEL Elektrokontakt je, co do designu, na velmi vysoké úrovni, a to se samozřejmě u spínací techniky, která bývá tváří rozváděčů, ovládacích panelů atp., rozhodně přijde vhod.
Možností je celá řada, neboť celý systém je navržen jakožto modulární a výrobce se též nechává inspirovat vizemi svých zákazníků a nabízí tak individuální zákaznické provedení dle jejich přání.

ovladaci technika 2020 1
Pojďme se podívat na pár řad z portfolia výrobce. U všech řad se nabízí běžná spínací tlačítka, STOP tlačítka, otočné potenciometry, otočné a páčkové přepínače, přepínače s klíčem a akustické bzučáky, ale i RJ45, Jack nebo USB vstupy, ba dokonce 4digitový sedmisegmentový display. Standardní nebo individuální symboly hlavic jsou samozřejmostí a jednoduše vyměnitelná. Velkou výhodou můžou být i bloky kontaktů s pájecími kontakty pro připojení do DPS nebo pro připojení technologií FASTON.

OKTRON

Montážní otvor o průměru 16 mm a ovládací technika s kruhovým nebo čtvercovým průřezem o velikosti 25 mm. Vhodné použití při snížené dotaci prostoru pro usazení ovládací části stroje.

ovladaci technika 2020 3

RONTRON

Montážní otvor o průměru 22 mm a ovládací technika s kruhovým průřezem - 28 mm a též ve verzi zaobleného čtvercového průřezu (28x28 mm). Nejběžněji používané rozměry ovládací techniky v průmyslu.

ovladaci technika 2020 4

SHORTRON

Vychází z řady RONTRON, tudíž disponuje stejnými rozměry, ale řada SHORTRON je ideálním řešením při implementaci ovládací techniky přímo do DPS. Dostupná je i verze s připojeným kabelem, který je zakončený průmyslovým konektorem M12 (A-kódování).

ovladaci technika 2020 5

DUX-Basic a QUARTEX-R

Řada DUX-Basic s kruhovým průřezem a QUARTEX-R s čtvercovým otvorem o rozměrech 30 mm, ale s montážním otvorem o průměru 22 mm. Tyto řady jsou přechodem mezi běžně používaným a robustnějším řešením.

ovladaci technika 2020 6

RVA Stainless steel

Svoje místo si rozhodně najde řada RVA, která se liší materiálem konstrukce tlačítek, jsou totiž z nerezové oceli a lze je tedy označit za odolnější tlačítka a lze je samozřejmě použít v potravinářském průmyslu. Montážní otvor je zde běžně používaný, tedy 22 mm a ovládací technika je kruhového průřezu - 28 mm.

ovladaci technika 2020 7

KOMBITAS/QUARTEX-R-JUWEL

Tyto dvě řady jsou robustnějšího rázu, pro obě řady je zapotřebí montážní otvor o velikosti 30 mm, avšak KOMBITAS-R-JUWEL je kruhového a QUARTEX-R-JUWEL je čtvercového průřezu.

Vandalism-proof

Zvláštní řada, která jak název napovídá, má zvýšenou odolnost proti ničení díky celokovovému provedení. Dostupné jsou jak v kruhovém (28 mm), tak i čtvercovém (27 mm) průřezu s matným povrchem.

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
www.eletechnik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2022

Číslo je zaměřené na průmyslovou robotiku, PLC, průmyslové počítače, řídicí systémy a operátorské panely.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku