Elektronické jističe BLOCK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Elektronické jističe německého výrobce společnosti BLOCK, představují nový moderní způsob selektivní ochrany stejnosměrných obvodů 12/24/48 V DC, chránící obvody proti nadproudům a zkratům s mnohem větší přesností než klasické jističe.

Elektronické jističe nacházejí své uplatnění v celé řadě nových moderních aplikacích, ale rovněž jsou i hojně využívány při modernizaci a opravách stávajících zařízení.
K jejich nesporným výhodám patří široká škála možností nastavení jednotlivých kanálů, kde lze pro každý výstupní kanál nastavit optimální vypínací hodnotu proudu. Mezi další velké výhody patří poměrně malé nároky na prostor zástavby v rozvaděčích (šířka pouze 5,25mm na kanál u 8 kanálového jističe) a možnost vzdáleného zapnutí/vypnutí/reset všech kanálů.

jistice block 2018 2

ECONOMY A BASIC

Základní kompaktní modely ECONOMY a BASIC disponují 2, 4 nebo 8 nastavitelnými výstupními kanály v rozmezí 1-6 A nebo 2-10 A dle zvoleného typu. Jednotlivé varianty se od sebe odlišují zvolenou vypínací charakteristikou. Vypínací charakteristika varianty ECONOMY je odvozena od vypínací charakteristiky přístrojů s termomagnetickou nadproudovou spouští. Varianta BASIC využívá k vypnutí zátěže aktivního omezení proudu na 1,7 násobek jmenovité hodnoty.
Obě varianty jsou, co se rentability týče, srovnatelnou alternativou ke konvenčním jističům. Zajišťují také spolehlivé vypnutí v případech obvodů s vysokým odporem vedení. Díky tomu jsou tyto jističe ideální pro standardní použití při výrobě strojů.
Elektronický jistič rozděluje a sleduje proud zátěže přes několik proudových obvodů tím pádem jsou přetížení a zkraty na výstupu spolehlivě rozpoznány. Elektronika jističe umožňuje krátkodobé proudové špičky a vypíná až déle trvající přetížení. Jmenovitý proud jednotlivých výstupů lze individuálně nastavit pomocí zepředu přístupného přepínače v několika krocích. Výstupy jsou aktivovány v závislosti na časovém zpoždění a zatížení tak, aby se zabránilo přetížení. Dojde-li k vybavení nadproudové ochrany, výstup se automaticky vypne a znovu zapnout, lze až po uplynutí ochlazovací doby tlačítkem nebo přivedením signálu na signálový kontakt S1. Stav jednotlivých kanálů je možné číst pomocí tří signálních kontaktů. Stav každého výstupu je také indikován vícebarevnou LED (zapnuto / vypnuto / přetížení)

jistice block 2018 4

EASY-B

Modulární provedení elektronických jističů řady EASY-B disponuje stejnými výhodami, jaké jsou k dispozici u kompaktních verzí (ECONOMY A BASIC). Díky své modularitě, lze vytvořit uspořádání až 40 vzájemně propojených modulů. Celý systém je možné doplnit o komunikační moduly k přenosu dat a ovládání a vzdálenou správu skrze řídící systém.

jistice block 2018 3

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
Fax.: +420 530 515 329
www.eletechnik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, srpen 2022

Číslo je zaměřené na průmyslovou robotiku, PLC, průmyslové počítače, řídicí systémy a operátorské panely.

Zajímavé odkazy

Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku