ETIC vzdálená správa strojů a zařízení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Možnost nepřetržitého vzdáleného přístupu k zařízení je neocenitelný pomocník pro servisní techniky. Ti pak mohou z jakéhokoliv místa na světě provádět servisní úkony, stejně tak i výrobci jednoúčelových strojů a systémový integrátoři pro vzdálenou správu jejich výrobních linek a zařízení.

Právě toto řešení nabízí společnost Etic Telecom.

Etic Telecom

etic 2

Francouzská společnost Etic Telecom se již od roku 1985 zabývá vývojem a prodejem průmyslových řešení pro vzájemné propojení strojů a zařízení. Patří mezi evropské významné výrobce v oblasti síťových prvků (routery, switche, VPN servery, SHDSL switche, gateway,... ). Právě tato zařízení se pak uplatní při vzdálené správě, sběru dat, bezpečnosti, chybových hlášeních a mnoha dalších. Uplatnění tedy naleznou napříč drtivou většinou průmyslových odvětví.

M2Me

etic 3

Řešení M2Me je určeno pro dálkovou údržbu a kontrolu všech typů průmyslových zařízení (PLC, HMI, Pohony, ...). Pomocí M2Me můžete ať už z počítače, tabletu nebo smartphonu přistupovat na vzdálené místo, které chcete sledovat nebo udržovat, bezpečně a v reálném čase.
Přístupové zařízení obsluhy musí být vybaveno klientem M2Me (pro PC nebo Smartphone), který umožňuje přímé a bezpečné připojení k serveru M2Me (Cloud provozovaný společností Etic Telecom). M2Me Client nabízí uživatelsky přívětivé prostředí, ve kterém je možno operovat se vzdáleným zařízením.

etic 1

Zařízení RAS

Průmyslový VPN směrovač (Machine Access Box) zajišťující spojení mezi zařízeními a serverem M2Me, pomocí zabezpečeného VPN spojení. Celá skupina těchto zařízení nese jednotný název RAS. Jedná se tedy o zařízení, které umožňuje vzdálenou správu zařízení, připojených do společné sítě LAN či přes další rozhraní, kterými jednotlivé typy disponují, přes internet. Pro přístup k internetu je možné využít hned několik typů připojení (Ethernet, mobilní sítě 4G/3G+, Wi-Fi) a to jak samostatně, tak i v různých kombinacích.

etic 4
Základní nastavení je možné provést pomocí webového rozhraní s využitím funkce rychlého nastavení, přes které bude zařízení připraveno k provozu během několika minut. Zkušení uživatelé mohou nastavit veškeré parametry, které vyžaduje jejich síť, pro splnění požadavků na přístup a zabezpečení.
Zařízení RAS využívají ke své funkci odchozí připojení přes VPN, nevyžadují tedy změnu ve stávající síťové infrastruktuře (firewall, proxy, …). K připojení zařízení RAS, přes službu M2Me je nutné, aby byly nainstalovány ověřovací certifikáty. K přihlášení je navíc nutné vyplnění uživatelského jména a hesla, kde pro každého uživatele mohou být nastavena samostatná přístupová práva k jednotlivým zařízením v síti nebo ke skupině zařízení.
Při použití rozšíření Alert & Display na zařízení RAS, lze uživateli zasílat upozornění ve formě SMS, e-mailu nebo e*message, díky kterým může v dostatečné rychlosti vzdáleně přistoupit k zařízení a převzít kontrolu nad strojem. Alert & Display umožňuje také ukládat a předávat soubor ve formátu CSV (e-mailem nebo uploadem na FTP) pro další zpracování.

etic 5

Hlavní vlastnosti zařízení RAS

  • Rychlá konfigurace
  • Zabezpečené připojení přes VPN
  • MultiWAN (Ethernet, 4G/3G+, Wi-Fi)
  • Připojení zařízení přes 1-4 Ethernet porty, RS232/ RS438 nebo USB
  • Možnost sledování zařízení přes GPS
  • Kompatibilita se systémy Siemens, Rockwell, Mitsubishi, B&R, ...
  • Přístup z PC, tabletu a telefonu
  • Záruka po dobu 5 let

etic 6

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
Fax.: +420 530 515 329
www.eletechnik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2023

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, prothování a tažení kabelů Maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře.

Najdete nás na Facebooku