Transformátory BLOCK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost BLOCK působí více než 80 let na světových trzích jako výrobce průmyslových komponent. Zabývá se řešením napěťových systémů a zařízení s výrobním programem zaměřeným na široký rozsah transformátorů, které splňují i ty nejnáročnější požadavky jednotlivých provozů.

Primární použití transformátorů je pro nastavení požadované úrovně napětí v síti. Umožňují také vytvoření nových síťových konfigurací, tak aby navazující systémy byly konstruovány dle stejných pravidel, bez ohledu na to, ve které části světa jsou provozovány. Standardní řada síťových, řídících, bezpečnostních, oddělovacích transformátorů a autotransformátorů společnosti BLOCK poskytuje zákazníkům správnou a optimální volbu při budování jejich systémů.
V případě, že instalační podmínky nebo náročné elektrické požadavky nedovolují použití již tak široké škály standardních produktů, nabízí BLOCK výrobu transformátorů dle specifikací zákazníka. Všechny výrobky jsou samozřejmě certifikovány a odpovídající příslušným normám.

Autotransformátory

Tento typ transformátorů je charakterizován robustním zpracováním a velmi dobrou účinností. Standardní výkonová řada je do 250 kVA. Při srovnání s izolačními transformátory stejného výkonu vykazují autotransformátory nižší ztráty, hmotnost i velikost. Použitím speciální technologie vakuové impregnace a vlastní technologie XtraDenseFill zaručuje velmi dobrou odolnost vůči vlhkosti a zároveň nízkou úroveň hlučnosti.

transformatory block 2019 1

Řídící, izolační a bezpečnostní transformátory

Nejpočetnější skupinu výrobků tvoří transformátory plnící funkci řídících, izolačních nebo bezpečnostních transformátorů. Pro široké uplatnění těchto transformátorů v průmyslu jsou jednotlivé typy vyráběny v mnoha konfiguracích.
Standardní výkonová řada těchto transformátorů je od 0,35 VA do 25 kVA. Mimo typicky používané hodnoty napěťových úrovní a proudových zatížení je společnost BLOCK schopna splnit prakticky jakoukoliv požadovanou konfiguraci výstupních veličin, avšak s ohledem na rámec, který se například u oddělovacích transformátorů pohybuje v rozpětí 50 V – 1000 V (AC) a 120 V – 1415 V (DC), při standardních výkonech do 1 MVA.

transformatory block 2019 2

Transformátory do DPS

Transformátory pro desky plošných spojů jsou vyrobeny ze samozhášecích materiálů a vakuově tvarovány, díky čemuž mají velmi malé rozměry se zachováním co nejvyššího výkonu. Zdvojené vstupní a výstupní napětí umožňuje sériové nebo paralelní připojení. Standardní výkonová řada nabízí transformátory s výkonem od 0,5 VA do 50 VA.

transformatory block 2019 3

Omezovače zapínacího proudu

V obvodech, kde dochází ke spínání zařízení s vysokými zapínacími proudy, lze za použití omezovačů spínat tato zařízení bez toho, aniž by došlo k vybavení jistících prvků.
Omezovače zapínacího proudu mohou spínat zařízení až do maximální jmenovité hodnoty proudu 16 A. Dle zvoleného typu jsou zařízení připojena přes svorky nebo přes integrované zásuvky a kabely různých typů.

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
www.eletechnik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku