Transformátory BLOCK

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Německá společnost BLOCK působí více než 80 let na světových trzích jako výrobce průmyslových komponent. Zabývá se řešením napěťových systémů a zařízení s výrobním programem zaměřeným na široký rozsah transformátorů, které splňují i ty nejnáročnější požadavky jednotlivých provozů.

Primární použití transformátorů je pro nastavení požadované úrovně napětí v síti. Umožňují také vytvoření nových síťových konfigurací, tak aby navazující systémy byly konstruovány dle stejných pravidel, bez ohledu na to, ve které části světa jsou provozovány. Standardní řada síťových, řídících, bezpečnostních, oddělovacích transformátorů a autotransformátorů společnosti BLOCK poskytuje zákazníkům správnou a optimální volbu při budování jejich systémů.
V případě, že instalační podmínky nebo náročné elektrické požadavky nedovolují použití již tak široké škály standardních produktů, nabízí BLOCK výrobu transformátorů dle specifikací zákazníka. Všechny výrobky jsou samozřejmě certifikovány a odpovídající příslušným normám.

Autotransformátory

Tento typ transformátorů je charakterizován robustním zpracováním a velmi dobrou účinností. Standardní výkonová řada je do 250 kVA. Při srovnání s izolačními transformátory stejného výkonu vykazují autotransformátory nižší ztráty, hmotnost i velikost. Použitím speciální technologie vakuové impregnace a vlastní technologie XtraDenseFill zaručuje velmi dobrou odolnost vůči vlhkosti a zároveň nízkou úroveň hlučnosti.

transformatory block 2019 1

Řídící, izolační a bezpečnostní transformátory

Nejpočetnější skupinu výrobků tvoří transformátory plnící funkci řídících, izolačních nebo bezpečnostních transformátorů. Pro široké uplatnění těchto transformátorů v průmyslu jsou jednotlivé typy vyráběny v mnoha konfiguracích.
Standardní výkonová řada těchto transformátorů je od 0,35 VA do 25 kVA. Mimo typicky používané hodnoty napěťových úrovní a proudových zatížení je společnost BLOCK schopna splnit prakticky jakoukoliv požadovanou konfiguraci výstupních veličin, avšak s ohledem na rámec, který se například u oddělovacích transformátorů pohybuje v rozpětí 50 V – 1000 V (AC) a 120 V – 1415 V (DC), při standardních výkonech do 1 MVA.

transformatory block 2019 2

Transformátory do DPS

Transformátory pro desky plošných spojů jsou vyrobeny ze samozhášecích materiálů a vakuově tvarovány, díky čemuž mají velmi malé rozměry se zachováním co nejvyššího výkonu. Zdvojené vstupní a výstupní napětí umožňuje sériové nebo paralelní připojení. Standardní výkonová řada nabízí transformátory s výkonem od 0,5 VA do 50 VA.

transformatory block 2019 3

Omezovače zapínacího proudu

V obvodech, kde dochází ke spínání zařízení s vysokými zapínacími proudy, lze za použití omezovačů spínat tato zařízení bez toho, aniž by došlo k vybavení jistících prvků.
Omezovače zapínacího proudu mohou spínat zařízení až do maximální jmenovité hodnoty proudu 16 A. Dle zvoleného typu jsou zařízení připojena přes svorky nebo přes integrované zásuvky a kabely různých typů.

ELETECHNIK Czech s.r.o.
Škrobárenská 507/12, 617 00 Brno
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: +420 530 515 300
www.eletechnik.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.