Komunikace v cloudu

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Scénáře Průmyslu 4.0, jako je prediktivní údržba, jsou založeny na poskytování dat a síťové komunikaci. Aby toto bylo možné, jsou zapotřebí zařízení IoT (Internet of Things) vybavená nezbytnými komunikačními možnostmi.

Prostřednictvím nového rozhraní IoT společnost Rittal nyní pokládá základy pro optimální integraci chladicích jednotek a chillerů do aplikací Průmyslu 4.0. Tím je umožněna nepřetržitá komunikace mezi snímačem a cloudem a také připojení k nadřazeným systémům pro monitorování a hospodaření s energií.

Při nasazení moderních klimatizačních systémů na elektrických rozváděčích je zaznamenávána celá řada důležitých informací. Dosud se monitoroval počet provozních hodin a případně zaznamenání teploty uvnitř elektrického rozváděče. S moderními zařízeními, jako jsou nové chladicí jednotky a chillery Blue e+ firmy Rittal, lze měřit a zaznamenávat velké množství dalších důležitých provozních hodnot. Mezi ně patří teploty uvnitř i vně rozváděče, teploty výparníku a kondenzátoru a další. Namísto jednoduchého počítadla provozních hodin jsou zvlášť zaznamenávány doby provozu kompresoru a vnitřního a vnějšího ventilátoru. K dispozici jsou také systémová hlášení, údaje o využití kapacity a aktuální informace o parametrizaci.

komunikace v cloudu

Přidaná hodnota měřených dat

Ovšem přidanou hodnotu z naměřených hodnot získáme až jejich napojením a zpracováním v nadřazeném systému. Pro umožnění hladkého přenosu dat společnost Rittal nyní nabízí nové rozhraní IoT, které přeměňuje chladicí jednotky a chillery Blue e+ na zařízení kompatibilní s IoT. Rozhraní IoT lze instalovat buď na U-profilovou lištu, nebo přímo na chladicí jednotku nebo chiller. Podporovány jsou protokoly OPC-UA, Profinet, SNMP, Modbus a CANopen. Množství podporovaných protokolů umožňuje připojení nadřazených systémů pro monitorování a hospodaření s energií prakticky ve všech případech. Data z chladicích jednotek a chillerů jsou poté pro tyto systémy neustále přístupná. Přes rozhraní IoT je rovněž možné nastavit parametry zařízení a provést konfiguraci.

Cloudová konektivita

Informace ze zařízení lze také použít pro širokou řadu analýz. Komunikační možnosti poskytnuté novým rozhraním IoT umožňují integraci klimatizačních systémů do aplikací IoT, čímž razí cestu pro nové aplikace a chytrý servis. Umožňují například optimalizaci údržby a servisu klimatizačních systémů, což vede ke snížení nákladů. Další důležitou aplikací je správa energetických dat. Neustálá dostupnost všech dat zvyšuje úroveň energetické účinnosti a pomáhá tak snižovat náklady.

Více informací naleznete na: www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku