Rittal Edge Solutions – řešení na míru pro každého

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Význam „Edge“ zažívá v poslední době veliký boom. I my jsme se tomuto pojmu věnovali v jednom z minulých článků, kde jsme si popsali, co to Edge je, jaké výhody toto řešení nabízí a proč bychom se o Edge měli zajímat (pro zájemce je článek k přečtení zde).

Proč se k němu tedy vracíme? V minulém článku jsme se vraceli v čase, a tak trochu vzpomínali a bilancovali, jak běží čas rychle a na poli IT dvojnásob. Jsme si vědomi, že ne každý vládne IT do takové míry, aby byl schopný navrhnout vlastní řešení a toto řešení následně uvést do provozu. Proto jsme si připravili předkonfigurovaná řešení Rittal Edge Solution (RES), které vám ušetří nejen čas při rozhodování o výběru správných produktů, ale nabízí i odbornou pomoc při plánování, uvedení do provozu a provozu samotném.

Výběr správných komponent je klíčový pro správnou funkčnost celého řešení. Na tom se zřejmě shodneme všichni. Ale pokud budeme upřímní, málokdo chce procházet produkt po produktu, zda nezapomněl na něco důležitého. Ale když už jsme u té upřímnosti, kdo z vás ví, že Rittal vyrábí i IT skříně? Kdo z vás ví, že k IT skříním vyrábíme odpovídající chlazení, napájení, monitoring, zabezpečení? Všímáte si, že už se nebavíme pouze o produktu, ale o komplexním řešení pro IT infrastrukturu? Přesně tak, v rámci systému RiMatrix NG se bavíme o komplexním, modulárním a škálovatelném řešení, které je šité na míru pro každého z vás. Od vás potřebujeme jediné a tím je zadání.
Nezáleží na tom, zda pro správu svého IT zaměstnáváte vlastní IT odborníky, zda vám spravuje IT specializovaná firma nebo IT tak moc neřešíte, protože ono to nějak běží. My jsme připraveni na každou variantu. Pro nás je důležité vědět, co přesně od nás potřebujete… pouze návrh řešení, návrh vč. uvedení do provozu, vybudování celého IT řešení na klíč? Z naší strany se jedná o jednoduchou otázku: Jak vám můžeme pomoci s budováním vaší IT infrastruktury?
Pojďme se podívat blíže na jednotlivá řešení.

Edge Solutions 2022 1

RES 1600

základní řešení, které nabízí kompaktní rozměry (IT skříň s rozměry 800x1200x1000 mm – švh), komfortní rukojeti s bezpečnostním zámkem, chlazení pomocí střešní jednotky Blue e+ s inovativní technologií chlazení pomocí tepelné trubice, jednotku IoT interface pro monitorování chladicí jednotky Blue e+ a dalších přídavných senzorů, případně lze připojit do dohledových systémů

RES 3000/6500

Řešení s unikátní chladicí jednotkou LCU DX, která využívá technologii přímého odparu, ale je umístěna přímo v IT skříni, tím pádem zůstávají zachovány rozměry celého řešení 800x2000x1000 mm (švh). Tyto jednotky jsou nabízeny ve dvou výkonech – až 3 kW nebo až 6,5 kW. Navíc je možné jednotky LCU vybavit redundantním okruhem. Dále je obsažen monitorovací systém CMC III vč. přístupových senzorů. Komfortní rukojeti s bezpečnostním zámkem jsou samozřejmostí.

RES 12000

Pokročilejším řešením je RES 12000, které je vybaveno chladicí jednotkou LCP 12 kW, která je řízena invertorem a dokáže tak efektivně chladit aplikace o ztrátovém teplu 3-12 kW. Taktéž tato jednotka využívá technologii přímého odparu. Skříň se stupněm ochrany IP 55 a rozměrech 800x2000x1000 mm (švh), monitorovacím systémem CMC III vč. přístupových senzorů, kabelovým kanálem pro snadné vedení velkého množství kabeláže a spojky řadového spojení pro spojení IT skříně a jednotky LCP.

Edge Solutions 2022 2

RES 2000

Nejvyšším předkonfigurovaným řešením je RES 20000, který, jak název napovídá, uchladí aplikace v rozmezí 5-20 kW tepelných ztrát. I tento systém využívá jednotku LCP s technologií přímého odparu a samozřejmě je řízen invertorem, tudíž dokáže plynule upravit chladicí výkon dle aktuálních požadavků. Oproti ostatním toto řešení obsahuje dvě IT skříně VX IT o rozměrech 800x2000x1200 mm (švh), samozřejmě dva kabelové kanály pro kabelový management, monitorovací systém CMC III vč. přístupových senzorů a komfortní rukojeti s bezpečnostními zámky.

Tato řešení by, dle našeho názoru, mohla splnit očekávání mnoha zákazníků na Edge DC. Ale může se stát, že potřebujete řešení s ventilovanými dveřmi, s jiným typem chlazení, s jiným příslušenstvím, jiné velikosti nebo budete potřebovat vyšší chladicí výkon. Jak jsme zmiňovali výše v textu, jedná se o škálovatelné a modulární řešení. Tzn. že změna za produkt jiných rozměrů, změna počtu kusů, změna za chlazení s jinou technologií, navýšení chladicího výkonu, atd… to vše je možné.

Více informací naleznete na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku