Chladicí jednotky Rittal Blue e+ S - Skvělý nástupce s udržitelnou DNA

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rittal rozšiřuje svá řešení inteligentních chladicích jednotek o novou řadu Blue e+ S. Naše nejnovější generace chladicích jednotek s nižšími výkonovými kategoriemi 300, 500 a 1 000 W byla navržena s ohledem na účinnost, menší půdorys a nižší provozní náklady – stejně jako jejich „větší bratři“.

Je to tedy výhoda jak pro uživatele, tak pro naši budoucnost.

Řešení, která snižují naši uhlíkovou stopu během výroby, jsou velmi žádaná. Ale zároveň musí být tato řešení inteligentní a musí umožňovat komunikaci, aby je bylo možné snadno integrovat do digitalizovaných výrobních prostředí. Před sedmi lety společnost Rittal na tuto poptávku zareagovala a uvedla na trh extrémně účinné rozváděčové chladicí jednotky Blue e+, které zajistily průměrnou úsporu energie 75 procent. Nyní máme novou generaci – následovníka – ale stále vyvinutou se stejnou designovou DNA. Tyto nové chladicí jednotky s nižším chladicím výkonem 300, 500 a 1 000 wattů s názvem „Blue e+ S“ vstupují do rodiny Blue e+ a přinášejí s sebou další inovativní funkce pro úsporu energie výrobního procesu.
Za touto energetickou úsporou a tím i snížením nákladů je použitá technologie, která kombinuje tepelnou trubici s komponenty řízenými invertorem. Tepelná trubice pracuje bez kompresoru, expanzního ventilu nebo jiných regulačních prvků, a proto kromě provozu ventilátoru nepotřebuje žádnou elektrickou energii. V závislosti na tepelné energii generované ve skříni a aktuální okolní teplotě lze chlazení provádět samotnou tepelnou trubicí. Přídavné chlazení kompresoru funguje pouze tehdy, když je nutné odvést velké množství tepla ze skříně nebo když je okolní teplota velmi vysoká. A co víc – když funguje, je mnohem energeticky účinnější než konvenční jednotky. Kompresor a ventilátory totiž disponují invertorem řízeným pohonem, který automaticky upravuje jejich otáčky v závislosti na požadavcích. Výsledkem je, že teplota uvnitř skříně zůstává téměř konstantní a energetická účinnost je výrazně vyšší než u jiných konvenčních chladicích jednotek.

Rittal Blue e S 2022 1
Kromě energetické účinnosti snižuje uhlíkovou stopu také další inovace: nová řada Blue e+ S používá chladivo s GWP (potenciál globálního oteplování), který je o 56 procent nižší než u srovnatelných chladicích jednotek - namísto dříve používaného R-134a, chladicí okruh v nové generaci jednotek nyní běží s chladivem R-513A.

Možnosti inteligentní komunikace

Nové chladicí jednotky se svými dalšími chytrými funkcemi pomáhají také v procesu digitalizace. S plně integrovaným rozhraním IoT jako standardem lze chladicí jednotky inteligentně monitorovat v digitalizovaných prostředích a snadno je připojit k novému portálu Rittal Smart Service Portal. To optimalizuje servisní procesy a zvyšuje efektivitu prostřednictvím prediktivní údržby. Výsledkem je méně neplánovaných prostojů, což vše pomáhá zvládat vysoké náklady na výrobu, zejména u procesů Průmyslu 4.0.

Rittal Blue e S 2022 2

Provozně přívětivý facelift

Tyto chladicí jednotky v nižších výkonových třídách prošly i faceliftem. Jejich nejnápadnějším prvkem je integrovaný barevný LED světelný pás. Ten umožňuje, že varovné zprávy lze okamžitě vidět, a to i z velké dálky. Displej na přední straně jednotky poskytuje další aktuální informace. Kromě toho jsou chladicí jednotky vybaveny známým rozhraním NFC, které jim umožňuje komunikovat s mobilními zařízeními s nainstalovanou aplikací Rittal Scan & Service.

Více informací naleznete na www.rittal.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku