Vše, co potřebujete vědět o nabíjení elektromobilů

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Oblast elektromobility je v současnosti jednou z nejsledovanějších a jistě k tomu přispěl fakt, že na trh přijde v tomto roce jak plug-in hybrid Škoda Superb (tedy automobil, který na elektřinu dojede až 70 km a delší vzdálenosti již pojede na benzín), tak i nejmenší Škoda Citigo.

Zdá se, že především posledně zmiňovaný vůz bude středem pozornosti především díky dvěma parametrům: cena do půl milionu korun a dojezd až 300 km.

V České republice je v současné době 5000 elektromobilů a jejich počet meziročně roste 60 - 70%, tedy podobným tempem jako ve zbytku Evropy. Vzhledem k celkovému počtu automobilů, kterých je 6 milionů, je to zatím zanedbatelné množství, které je ovlivněno i tím, že v současnosti je u nás evidovaných jen asi 400 nabíjecích stanic. S růstem počtu nových modelů i velkými projekty na rozvoj nabíjecích stanic roste atraktivita tohoto způsobu přepravy.
Vzhledem k omezením v distribuční soustavě elektrické energie i ceně AC nabíjecích stanic lze očekávat, že největší množství tzv. autonabíječek bude typu AC, tedy nabíjení střídavým proudem přes noc, případně během stání na parkovišti před kanceláří. Cenová úroveň hotových AC autonabíječek se totiž pohybuje kolem 30 tisíc Kč a je tudíž atraktivní volbou nejen pro firmy, ale i pro domácnosti.

autonabijecka 2019 1
S rozvojem emobility se pojí spousta praktických otázek, na něž je mnohdy složité najít odpověď. Například „jaký přívodní kabel potřebuji u rodinného domku, abych mohl nabíjet elektromobil?“ nebo „jak zajistit, aby při příjezdu všech zaměstnanců do práce a nabíjení jejich vozidel nezkolabovala síť a kancelář mohla bez problémů fungovat?“, případně „existuje nějaká jednoduchá stavebnice pro sestavení nabíjecí stanice?“.

autonabijecka 2019 3
To je jeden z důvodů, proč vznikla nová doména www.autonabijecka.cz. Obsahuje praktické informace pro všechny, kteří se o emobilitu zajímají. Součástí jsou i odkazy na konkrétní výrobce AC i DC autonabíječek, které obsahují kvalitní a spolehlivé komponenty německé výroby. Současně zde najdete důvěryhodné obchodní partnery – distributory elektroniky, u kterých sety pro výrobu autonabíječek můžete pořídit za cenu pod 9 tisíc Kč. Je zde možné najít i informace o dotacích, které v oblasti elektromobility v současné době existují.

autonabijecka 2019 2
Cílem domény www.autonabijecka.cz je rozvíjet a doplňovat zajímavé články k tématu elektromobilita, umožnit komunikaci v diskuzním fóru.
Odborným garantem je Ing. Josef Růžek a zřizovatelem je společnost Phoenix Contact.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz listopad 2020 s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2020

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Digitalizace výrobních procesů již není vize budoucnosti Vše pro průmyslový Ethernet, IO-Link, Průmysl 4.0, Průmyslový Cloud a mnoho dalšího...
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.