Nové konektory pro bateriová úložiště od společnosti Phoenix Contact

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bateriová úložiště jsou více než jen samotná baterie. Jsou složeny z různých komponentů, mezi které patří převodníky proudu, monitorovací zařízení, řadiče a vlastní bateriová úložiště, které lze vzájemně propojovat.

Společnost Phoenix Contact má ve svém sortimentu novou řadu konektorů právě pro tato bateriová úložiště. Vyrábějí se ve variantě na kabel a s montáží přímo na zařízení, tedy na bateriové úložiště. Bateriové konektory jsou vhodné pro rychlé, bezpečné a spolehlivé připojení aplikací s napětím až do 1500 V a proudové zátěže až do 350 A. Jsou určené pro vodiče o průřezu v širokém rozsahu 16 – 120 mm2. V zapojeném stavu konektory zajišťují stupeň ochrany IP65. Konektory lze bezpečně až 100x opakovaně zapojit a rozpojit.
Výhodami, které tyto nové bateriové konektory disponují, jsou možnost otáčení až o 360°, což umožňuje variabilně nastavit konkrétní požadovanou pozici připojených kabelů. Díky tomu jsou vhodné i pro flexibilní kabelové vývody v modulárních bateriových stojanech. Póly baterie jsou chráněné v rozpojeném stavu, tzn. že poskytují bezpečnost proti dotyku. Mechanické kódování bateriových konektorů eliminuje nežádoucí přepólování při zapojení k bateriovému úložišti. Konektory se vyrábí se ve dvou barvách v oranžové a černé. Všechny bateriové konektory lze dohledat na stránkách www.phoenixcontact.cz po zadání webového kódu: #2346 do vyhledávacího pole.

konektory baterie 2024 1

Konektory pro přípojnice typu BBC

Současně společnost Phoenix Contact přichází také se zcela novými konektory určené pro přípojnice, které významně usnadňují instalaci zásuvných systémů v bateriových úložištích. Konektory zabezpečené proti přepólování se zasouvají na přípojnice umístěné na zadní straně úložišť a jsou vhodné pro systémová napětí až 1 500 V a proudy až 200 A. Instalují se na přípojnice o tloušťce 4 mm. Vysoká kompenzace tolerancí (+/- 4 mm) tak zajišťuje bezpečný a spolehlivý kontakt.

konektory baterie 2024 2
Hlavní výhodou velice rychlá instalace. Póly baterie jsou chráněné proti dotyku i v nezapojeném stavu, a tím je zajištěna bezpečná montáž. Široká škála použití je zaručena modulární konstrukcí pro různé velikosti proudu. Zásuvný systém s integrovaným rozhraním snižuje náklady na propojování při vlastní instalaci. Všechny konektory pro přípojnice lze dohledat na stránkách www.phoenixcontact.cz po zadání webového kódu: #2674 do vyhledávacího pole.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47b, 617 00 Brno
Tel.: +420 724 762 501
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, květen 2024

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové nosné systémy, svorky a konektory

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku