Udržitelnost v rámci naší vize All Electric Society

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Phoenix Contact je světový dodavatelský lídr a inovátor v oblasti vývoje a výroby elektrických a elektronických komponent pro průmyslové aplikace. Jako společnost jednáme inovativně, partnersky a samozřejmě také udržitelně.

Uvědomujeme si naši zodpovědnosti vůči životnímu prostředí a snažíme se nejen minimalizovat vlastní dopad na životní prostředí a podporovat udržitelnost ve vlastním podnikání, ale naším cílem je také pomoc ostatním firmám a zákazníkům s přechodem na chytrá řešení a udržitelnou energetiku.

Společnost Phoenix Contact vyvíjí řadu iniciativ a projektů zaměřených právě na udržitelnost a ochranu životního prostředí. Patří mezi ně například:

  • Výroba produktů s nižší spotřebou energie a s co nejvyšší účinností, což snižuje emise CO2 do ovzduší.
  • Obecně šetrné zacházení se zdroji ve vlastních výrobních závodech jako je využívání dešťové vody, odpadního tepla, geotermální a obnovitelné energie a také recyklace plastů nebo výroba téměř bez olova.
  • Řízení a minimalizace vyprodukovaného odpadu a emisí v procesech výroby a provozu.
  • Aktivní zapojení do iniciativ a programů na ochranu klimatu a udržitelnosti, jako je iniciativa Science Based Targets nebo iniciativa RE100, která se zavazuje k využívání obnovitelných zdrojů energie.
  • Společnost pravidelně zveřejňuje zprávy o udržitelnosti, které poskytují informace především o vývoji a realizaci projektů udržitelnosti a cílů v rámci podnikání Phoenix Contact.

udrzitelnost 2023 1

Podporujeme globální prohlášení OSN k udržitelnosti

Do roku 2030 má počet světové populace dosáhnout odhadem 8,5 miliardy. Proto členské státy OSN formulovaly 17 cílů udržitelnosti neboli SDG (Sustainable Development Goals). Snahou této iniciativy je dosažení výrazného pokroku v oblasti udržitelného rozvoje a v konečném důsledku zlepšení životního prostředí pro celou populaci na Zemi.
Pět cílů SDG je přímo podporováno produktovým a inovačním portfoliem naší společnosti. Klíčový je 7. cíl SDG, protože společnost Phoenix Contact se již od svého vzniku v roce 1923 zaměřuje na produkty pro energetiku. Vývoj, výroba a prodej společnosti také významně přispívají k plnění 8. cíle SDG (důstojná lidská práce a hospodářský růst), 9. cíle SDG (průmysl, inovace a infrastruktura), 11. cíle SDG (udržitelná města a obce) a 12. cíle (zodpovědné vzory spotřeby a výroby).

udrzitelnost 2023 2

Společnost Phoenix Contact si stanovila cíl dosáhnout uhlíkové neutrality v celém svém hodnotovém řetězci do roku 2030

Naši zákazníci a partneři se mohou spolehnout na náš závazek vůči iniciativě Global Compact OSN (2005), na Etický kodex ZVEI (2009) i na Sdružení společností na ochranu klimatu (2011). Vstupem do tohoto sdružení se společnost Phoenix Contact stala první elektrotechnickou společností, která se jasně zavázala k cílům ochrany klimatu a energetické účinnosti.
Společnost Phoenix Contact je od roku 2021 jedním z deseti účastníků společného projektu Cesty ke klimaticky neutrální společnosti.
Od začátku roku 2021 oficiálně finančně podporujeme Nadaci KlimaWirtschaft, která se zavázala k převzetí podnikatelské odpovědnosti za snižování globálního oteplování. Tato nadace je soukromým hospodářským sdružením, které vede dialog s politiky. Cílem je spojení dobrých rámcových podmínek pro podnikatelské aktivity v oblasti ochrany klimatu s úspěšným podnikáním.
Společnost Phoenix Contact je přesvědčena, že přechod na udržitelnou a čistou energetiku není pouze nutný, ale také ekonomicky výhodný, a proto prosazuje svoji dlouhodobou vizi plně elektrifikované společnosti „All Electric Society“.
Vize „All Electric Society“ představuje svět, kde je energie z obnovitelných zdrojů dostupná v dostatečném množství a za dostupnou cenu. Klíčem k udržitelné budoucnosti je vedle důsledné výroby a používání energie z obnovitelných zdrojů také snížení primární spotřeby energie pomocí efektivních opatření a vytváření inteligentních systémů propojených do sítě.
Aby bylo možné využívat energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů v závislosti na potřebě, jsou k tomu nutná řešení a technologie pro elektrifikaci, propojení do sítě a automatizaci k realizaci propojení odvětví.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47b, 617 00 Brno
Tel.: +420 531 015 731
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku