Spínač nouzového zastavení

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Provedení strojů a zařízení je stále více modulární. Ne všechny součásti strojů a systémů jsou trvale v provozu. Aby bylo možné v případě nebezpečí spolehlivě rozpoznat aktivní přístroje nouzového zastavení od těch neaktivních, používají se v souladu s normou EN ISO 13850 osvětlená tlačítka.

Pokud je součást stroje právě v provozu, je aktivní tlačítko nouzového zastavení rozsvícené. Pokud součást stroje právě není připojena, není tlačítko nouzového zastavení rozsvícené. V tom případě je tlačítko neaktivní a opticky není detekovatelné jako aktivní nouzové zastavení nebo nouzové vypnutí.

Rychlá diagnostika přímo na místě

Nalezení aktivovaného spínače nouzového zastavení je zejména u velkých systémů někdy časově velmi náročné. Pro časově úspornou diagnostiku přímo na místě jsou všechny ovladače nouzových vypínačů od Phoenix Contact vybaveny barevnými ukazateli polohy sepnutí. Spínače tak lze po jejich aktivaci na první pohled odlišit od neaktivovaných spínačů.
Komplexní portfolio Phoenix Contact zahrnuje „ready to use“ či modulární spínače nouzového zastavení pro přímou instalaci do strojů a strojních zařízení v provedení IP 65/67 s připojením M12.

nouzove zastaveni 2023 1
Konfigurovatelné modulární spínače nouzového zastavení jsou obzvláště flexibilní a přizpůsobivé pro konkrétní požadavky dané aplikace.
Pro bezpečné vypínání lze využít dva kontaktní moduly. Kromě čistě vypínací funkce je druhý kontaktní modul vybaven také funkcí samokontroly, která sleduje spojení mezi držákem modulu a akčním členem.
Jako příslušenství je k dispozici podsvícený modul pro protiblokovací límec a kontaktní modul (N/O) pro zpětnou vazbu.

nouzove zastaveni 2023 2

Komplexní strojní zařízení

Pro strojní zařízení je nutné vždy navrhnout optimální bezpečnostní řešení, zejména pokud strojní zařízení obsahuje více nebezpečných míst.
Dokážeme si představit strojní zařízení obsahující dveře, kde je potřeba monitorovat jejich otevření, uzavření či uzamčení a odemčení.
Dále pak optické závory či spínače nouzového navržené tak, aby při hrozícím nebezpečí zranění došlo k zastavení strojního zařízení či zastavení konkrétní pracovního postupu, tak aby nedošlo ke zranění osoby používající strojní zařízení.
Pro rozsáhlejší aplikace lze využít i komunikačního standardu IO-Link, který je otevřený sériový komunikační protokol point-to-point pro připojení senzorů a akčních členů k automatizačnímu systému, který představuje investici do důležitých záležitostí, jako je průmyslový internet věcí (IIoT), poskytující řídící jednotce podrobné údaje o stavu.

nouzove zastaveni 2023 3
Tato data pomáhají při plánování údržby, protože můžete rychle identifikovat problémy.

PHOENIX CONTACT, s.r.o.
Dornych 47b, 617 00 Brno
Tel.: +420 531 015 718
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.phoenixcontact.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2023

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
METRA BLANSKO zakázková výroba dle požadavků zákazníka AC a DC voltmetry a ampérmetry, otáčkoměry, vysokonapěťové děliče, převodníky elektrických veličin, proudové transformátory, revizní přístroje, multimetry, bočníky, kalibrace a servis. S přístroji Metra můžete spolehlivě měřit dalších 100 let.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Oblíbené normy

Najdete nás na Facebooku