Nová řada ZS 92 pro extrémní aplikace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spínač ZS 92 SR Extreme slouží ke sledování vybočení dopravníkového pásu. Velký pákový válec z nerezové oceli registruje, když se pás nepohybuje vycentrovaně. Může být například nerovnoměrně zatížen.

V závislosti na komunikaci s řídicí jednotkou, spínač koriguje vyrovnání nebo zcela zastaví dopravníkový systém.

Naprostou novinkou a výhodou spínače jsou posunovatelné kontakty s individuálně nastavitelnými spínacími body. Spínací body pro varování či vypnutí mohou být nastaveny v rozsahu 5°-35°. To je umožněno jednoduchým odblokováním, posouváním a aretací spínacích bloků.
Spínače pro detekci vybočení pásů musí téměř vždy pracovat v nepříznivých podmínkách. ZS 92 SR je speciálně navržen s ohledem na tuto skutečnost. Hliníkový kryt je velmi robustní a má více vnějších vrstev (pasivace, základní nátěr, práškové lakování). Poloha páky válce může být volně nastavena a přizpůsobena tak, aby vyhovovala individuální aplikaci.

ZS 92 2023 1
Tato nová řada spínačů má montážní rozměry, které jsou kompatibilní nejen s předchozím typem ZS 91, ale také s jinými komerčně dostupnými snímači pro detekci vybočení dopravníkových pásů, což usnadňuje dovybavení stávajících dopravních systémů. Na přání může být spínač steute ZS 92 SR doplněn o signalizační LED kontrolku. ZS 92 SR lze použít v nepříznivých podmínkách při teplotách od -40° do + 85 ° C. Dostupná je také varianta do prostředí s nebezpečím výbuchu.

ZS 92 2023 2

Bezpečnostní lankový spínač ZS 92 S Extreme

Nouzové tahové lankové spínače se používají v mnoha aplikacích jako „prodloužená nouzová tlačítka“. Operátorovi pouze stačí zatáhnout za lano a stroj se zastaví. V opravdu nebezpečných situacích se takto ušetří cenné milisekundy.
Ve srovnání s předchozími modely byla u řady ZS 92 S snížena ovládací síla a ovládací zdvih. To usnadňuje ovládání funkce nouzového zastavení a také to znamená spolehlivé plnění všech příslušných mezinárodních norem a zaručení bezpečnosti kontinuálního dopravníkového zařízení. Délka použitého lanka může být až 2x 100 m. Spínač je vybaven funkcí pro detekci natažení a přetržení lana. Na objednání může být doplněn indikační LED lampou.
Rozměry pro montáž jsou kompatibilní nejen s předchůdcem řady Ex ZS 91, ale také s jinými bezpečnostními lankovými spínači, což usnadňuje dodatečnou montáž nových spínačů na stávající dopravníky a stroje. Spínače mají velmi dlouhou životnost, a to i za nepříznivých okolních podmínek. Vyznačují se vysokým stupněm krytí IP 66 / IP 67 a odolávají teplotám od -40 °C do +85 °C. Bezpečnostní lankové spínače Ex ZS 92 S série jsou dostupné s ATEX/IECEx certifikáty pro zónu 1 (plyn Ex) a zónu 21 (prach Ex).

ZS 92 2023 3
Spínače ZS 92 S jsou mimořádně univerzální, mají k dispozici řadu předinstalovaných nastavení pro uvolnění odjišťovacího mechanismu. To znamená, že mohou být instalovány v jakékoliv provozní poloze, a to i na zadní stranu stroje nebo pásu. Mezi typické aplikace těchto zařízení patří povrchová i hlubinná těžba hornin, ale také výroba chemikálií a stavebních materiálů.

REM-Technik s.r.o.
Klíny 35, 615 00 Brno
Tel.: +420 548 140 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rem-technik.cz

ZS 92 2023 4

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku