Bezpečnostní tahový lankový spínač ZS 92 S / EX ZS 92 S

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Nová řada nouzových tahových lankových spínačů ZS 92 S / Ex ZS 92 S představuje výhody modulární konstrukce elektromechanického spínače.

Spínače vydrží extrémní okolní podmínky, lze je používat univerzálně a jsou velmi flexibilní, pokud jde o instalaci, montáž a integraci do stávajícího zařízení. Nouzové tahové lankové spínače musí spolehlivě plnit svůj úkol, ať už v prašném prostředí, extrémních teplotách nebo v korozivním prostředí. Jsou to „dříči“ mezi elektromechanickými spínači.

U modelu ZS 92 S lze splnit velmi odlišné požadavky a specifikace u jednoho a téhož základního modelu, a přesto si uživatel může vybrat ze široké škály možností.
Aktuátorem nouzového tažného lankového spínače je páka připojená k tažnému lanku. Pokud obsluha v případě nouze zatáhne za lanko, aktivuje se spínač a dopravní pás nebo stroj se bezpečně zastaví. Důležitým faktorem – zejména u dlouhých vzdáleností – je požadovaná ovládací síla. V případě spínače ZS 92 S / Ex ZS 92 S byl vyvinut zcela nový mechanismus, což umožnilo dosáhnout významného snížení ovládací síly a dráhy potřebné ke spuštění funkce nouzového zastavení.

tahovy spinac 2023 1
Díky četným možnostem montáže jsou přepínače této řady velmi univerzální. ZS 92 S / Ex ZS 92 S fungují v devíti různých nastaveních polohy pro sepnutí a uvolnění páky. Lze je tedy instalovat víceméně kdekoli. Základní model je stále stejný, stačí jen libovolně konfigurovat. Jeho montážní body jsou kompatibilní s jinými komerčně dostupnými tahovými lankovými spínači. Díky tomu je velmi snadné dovybavení stávajících (dopravníkových) systémů novou řadou. Lze si zvolit také způsob montáže zboku nebo zezadu.
Okolní teplota má zásadní vliv na funkčnost spínačů. Těžařské závody se svými dopravními stroji se často nacházejí v oblastech s extrémními teplotami a / nebo extrémními rozdíly mezi denními a nočními teplotami. ZS 92 S / Ex ZS 92 S lze použít při teplotách v rozmezí od –40 do + 85 °C.

tahovy spinac 2023 2

Bezpečně i v Ex-zónách

Řada ZS 92 S / Ex ZS 92 S je uzpůsobena také pro aplikace ve vlhkých oblastech, prašném prostředí a korozním prostředí. Pouzdro z tlakově litého hliníku má několikanásobný nástřik barvy a je důkladně utěsněno. Konektorové bloky jsou dobře chráněny uvnitř svorkovnice, zásuvný modul bezpečnostní sběrnice lze volitelně integrovat do krytu. Třídy ochrany IP66 / 67 jsou dalším důkazem vhodnosti pro extrémní aplikace. Maximální délka lanka 2× 100 m je vhodná i pro velmi dlouhé dopravníkové systémy. Spínače Ex ZS 92 S jsou dostupné také v provede-ní do výbušné zóny. K dispozici jsou verze pro prachové Ex zóny 21 a 22, stejně jako plynové Ex zóny 1.

REM-Technik s.r.o.
Klíny 35, 615 00 Brno
Tel.: +420 548 140 000
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rem-technik.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku