One fits all – bezpečnostní zámek Euchner CTS s novou koncepcí FlexFunction

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Základní myšlenkou při vývoji nového bezpečnostního spínače s jištěním ochranného krytu Euchner CTS byla maximální flexibilita.

Výsledkem je kompaktní a univerzálně použitelný bezpečnostní spínač s vysokou držící sílou, který se pyšní rozšířenými možnostmi komunikace přes IO-Link a promyšleným konstrukčním řešením pro nejrůznější montážní polohy a volitelné doplňky. Zásadní inovace spínače CTS ale spočívá v nové koncepci FlexFunction, která s jediným přístrojem umožňuje realizovat rozmanité aplikace, v nichž by jinak bylo zapotřebí několika variant spínačů. Koncepce FlexFunction tak otevírá nové perspektivy pro projektování i provoz.

Malé rozměry, vysoká držící síla, flexibilní montáž

Díky velmi malým rozměrům - pouze 135 × 31 × 31 mm ve spojení maximální držící sílou 3 900 N je spínač CTS atraktivní pro mnoho oblastí použití. Používáte otočné nebo posuvné dveře či dveře s nejmenšími poloměry otáčení? Bezpečnostní spínač CTS je díky třem různým směrům montáže a univerzálnímu aktuátoru uloženému plovoucím způsobem (toleruje nepřesnosti v seřízení dveří) použitelný téměř kdekoli. Rovněž ho můžete kdykoli dovybavit prodloužitelným únikovým odjišťovacím prvkem ve tvaru červeného hřibovitého tlačítka ze zadní strany s tlakovým mechanismem. Navzdory malým rozměrům zaručuje bezpečnostní spínač CTS maximální bezpečnost. Na základě osvědčené technologie transpondérů dosahuje kategorie 4 / úrovně vlastností PL „e“ podle normy EN ISO 13849-1 Bezpečnost strojních zařízení - Bezpečnostní části ovládacích systémů - Část 1: Obecné zásady pro konstrukci a splňuje také všechny požadavky normy EN ISO 14119 Bezpečnost strojních zařízení - Blokovací zařízení spojená s ochrannými kryty - Zásady pro konstrukci a volbu.

Všestranná koncepce FlexFunction: Rozmanité aplikace s jediným přístrojem

Nejdůležitější inovace ale není na první pohled viditelná, protože se neskrývá ve spínači, nýbrž v aktuátoru s kódovaným transpondérem. Právě ten určuje funkci spínače. Jinými slovy: Způsob fungování spínače vyplývá z volby vhodného aktuátoru. Společnost Euchner označuje tuto novou patentovanou koncepci výrazem „FlexFunction“. Zákazník u svého přístroje CTS prostřednictvím vhodného aktuátoru aktivuje přesně tu funkci, kterou potřebuje. Výhody jsou nasnadě: S vždy stejným základním přístrojem může uživatel v závislosti na aktuálních požadavcích přepínat mezi jištěním ochranného krytu pro ochranu procesů (bezpečnostní výstupy sepnuty už při zavření dveří) a jištěním pro ochranu osob (bezpečnostní výstupy sepnuty při uzamčení dveří) a volit vysokou nebo nízkou úroveň kódování. Spínač se konfiguruje a svou funkci získává při prvním učení aktuátoru. Pokud by se požadavky během životního cyklu změnily nebo byste spínač osazovali na jiné místo, stačí ho pro nový úkol jednoduše znovu parametrizovat.
K tomu potřebujete jen nový aktuátor jiného typu. S koncepcí FlexFunction je tak bezpečnostní spínač CTS připravený na budoucí dovybavování nebo přestavby a výhodou je také potřeba menších skladových zásob a „zeštíhlení“ nákupních procesů.

Euchner cts 2022 1

Snadná integrace do aplikací a systémů

Samostatný provoz, sériové řazení, nebo integrace do nadřazené úrovně řízení? Bezpečnostní spínač CTS si poradí se vším. Připojovací kabel s konektorem nebo volným koncem nabízí vhodné provedení pro každý způsob použití. V kombinaci s bránou pro IO-Link značky Euchner také přístroj CTS podporuje komunikaci pro aplikace Průmyslu 4.0, které umožňují rozsáhlou diagnostiku. Pro podrobnou místní diagnostiku je zase určeno několik vícebarevných LED indikátorů, dobře viditelných z více stran.

EUCHNER electric s.r.o.
Trnkova 3069/117h, 628 00 Brno
Tel.: +420 533 443 150
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.euchner.cz

O společnosti EUCHNER GmbH + Co. KG
Společnost EUCHNER GmbH + Co. KG z německého Leinfeldenu je mezinárodně působící rodinná firma, s více než 900 pracovníků po celém světě. Její globální distribuční síť sestává z 20 dceřiných prodejních společností (deset v Evropě, čtyři v Asii a čtyři v Severní a Jižní Americe) a 22 prodejních kanceláří. Výkonným společníkem švábského podniku je pan Stefan Euchner. Společnost EUCHNER vyvíjí už déle než 60 let různé spínací přístroje, které využívají zejména zákazníci z oblasti strojírenství. Špičkovou pozici zaujímá firma zejména v segmentu bezpečnostní techniky. Bezpečnostní spínače EUCHNER spolehlivě elektromechanicky a elektronicky monitorují polohu ochranných dveří strojů a zařízení.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku