Robotika v praxi - 2 denní praktický workshop

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

EUCHNER AKADEMIE Vás zve na dvoudenní odborný workshop „Robotika v praxi“, který se koná ve dnech 31. října a 1. listopadu 2023 na jižní Moravě, v hotelu Beatrice ve vinařské osadě Nechory nedaleko Prušánek.


Přednášky a praktická cvičení budou zaměřeny na problematiku bezpečnosti strojních zařízení, která se týká robotických pracovišť. Přednášet budou naši zkušení konzultanti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení, pánové Filip Němeček a Ondřej Hudák.

V první části budou diskutovány změny v legislativě pro strojní zařízení a aspekty vztahujícími se k posuzování změn u stávajících strojních zařízeních z pohledu stávající směrnice 2006/42/ES i nové strojírenské regulace 2023/1230/EU, která vstoupí v platnost od ledna 2027.

Další část bude prakticky zaměřena na dokumentaci o posouzení rizik a informace, které jsou důležité pro integraci robotů do pracovišť (samostatných robotických buněk nebo při integraci robotů do výrobních linek). Dokumentace o posouzení rizik bude vypracovávána v týmech, které budou řešit jednotlivé aspekty rizika.

robotika v praxi 2023 2

Na základě dokumentace o rizicích budou řešeny příklady vedoucí k zajištění bezpečnosti různými ochrannými zařízeními, které mohou zahrnovat ochranná oplocení a pevné ochranné kryty, optoelektronická ochranná zařízení (světelné závory), blokovací zařízení, …

Zvláštní pozornost bude věnována stanovení bezpečné vzdálenosti AOPD (světelné závory) nebo AOPDDR (laserové scannery) od pohyblivých částí robota.

Během workshopu projdeme přehled požadavků na kontrolu robotického pracoviště před uvedením na trh nebo do provozu jehož součástí bude praktická ukázka měření sil, které je schopen kolaborativní robot vyvinout při kolizi s obsluhou. Měření bude provedeno ve spolupráci s firmou Mitsubishi na robotu ASSISTA.

Přítomen bude také aplikační inženýr, který rád zájemcům mimo oficiální program semináře předvede kompletní sortiment našich produktů pro zajištění bezpečnosti osob (bezpečnostní spínače, zámky a dveřní systémy, systémy elektronických klíčů pro řízení přístupu a náhradu hesel a další).

robotika v praxi 2023 2

robotika v praxi 2023 2

Workshop je určen především pro:

  • návrháře a integrátory strojů, projektanty strojních zařízení;
  • pracovníky v elektrotechnice, údržbě a revizní techniky;
  • pracovníky montážních a výrobních firem;
  • pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce (BOZP);
  • projektové manažery, pracovníky kontroly jakosti a vyšší management

Termín a místo konání:
31.10.  a 1.11. 2023
Hotel Beatrice, Prušánky 836, 696 21 Prušánky

Cena:
Workshopu je možno se zúčastnit pouze prezenční formou, účast je placená. Cena za účast 1 osoby činí 9.750 Kč bez DPH.
Cena zahrnuje i ubytování a stravu po celou dobu trvání akce.

Přihlášky:
Sdělte nám prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. požadovaný počet účastníků a jejich jména, budeme Vás kontaktovat.
Případně volejte 771 159 531 (Pavel Šildberger).

Rezervujte si prosím včas svoje místo, počet účastníků je omezen!

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, duben 2024

Číslo je zaměřené na kvalitu elektrické energie, energetiku, elektromobilitu a alternativní zdroje energie.

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Vyhrajte termokamery Hikmicro nebo multimetry Fluke! Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte grafický multimetr Fluke 289 nebo špičkovou termokameru Hikmicro B20. Vstupenku na Amper 2024 obdrží každý.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS

Najdete nás na Facebooku