IDEC FC6A – Rychlost, výkonnost, konektivita

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Japonská společnost IDEC přináší na trh novinku, která uživatelům poskytne unikátní vlastnosti a pokročilé funkce pro řízení náročných automatizačních aplikací. MicroSmart FC6A je výkonné PLC pro aplikace až do 520 digitálních vstupů/výstupů a 126 analogových I/O.

Vestavěný Ethernet port, slot pro SD kartu a USB nebo vyměnitelná baterie dokazují, že FC6A drží krok se současnými technologickými trendy. Malé rozměry, velký výkon a nízká cena jej dělají ideálním řešením pro náročné aplikace.

IDEC fc6a 1

Řídicí systém FC6A je k dispozici pro tři typy MicroSmart PLC, každé pro napájení 24 V DC nebo 100-240 V AC:

  • MicroSmart FC6A se 16 I/O
  • MicroSmart FC6A se 24 I/O
  • MicroSmart FC6A se 40 I/O

Typ s 16 I/O má 9 vstupů a 7 reléových nebo tranzistorových výstupů. Typ s 24 I/O má 14 vstupů a 10 reléových nebo tranzistorových výstupů. Všechny typy též obsahují integrovaný analogový vstup 0-10 V DC. K typu s 16 a 24 I/O lze z čelní strany připojit 2 analogové karty. Každá karta umožňuje připojit dva analogové signály, a to buď dva vstupy, nebo dva výstupy.

Bezkonkurenční výkon a velká paměť

Zpracování základních instrukcí proběhne v MicroSmart FC6A za 0,042 mikrosekund a programovací paměť je 640 kB. MicroSmart FC6A obsahuje 1 024 časovačů a 512 čítačů, z toho 6 čítačů je vysokorychlostních až do frekvence 100 kHz. Tyto vlastnosti jsou kombinovány s rozsáhlou datovou a bitovou pamětí, které jsou dvojnásobné oproti běžným mikro PLC. MicroSmart PLC tak umožňuje zpracovávat velké programy s komplexními požadavky na řízení, jako jsou PID smyčky, čítače průtoku nebo receptury.

Přizpůsobí se Vašim požadavkům

Všechny typy mají vestavěný Ethernet port a sériový port na konektoru. K PLC je možno z čelní strany připojit další port. Slot pro SD kartu a mini-B USB port mohou být použity pro záznam dat, nahrání/stáhnutí programu, aktualizaci firmwaru nebo pro ukládání receptur. Ethernetový port podporuje protokol Modbus TCP a sériový port podporuje Modbus RTU protokol.
Je možno naprogramovat uživatelsky orientované webové stránky, které mohou být použity pro vzdálené monitorování a ovládání. Tyto webové stránky jsou uloženy na MicroSmart PLC, které funguje jako webový server, je-li jeho vestavěný Ethernetový port nebo HMI Ethernetový port připojený k internetu. Na tyto webové stránky je poté možné se připojovat z libovolného webového prohlížeče, spuštěném na libovolném zařízení připojeném k internetu, jako je například vzdálený počítač, tablet nebo smartphone.

IDEC fc6a 2

MicroSmart FC6A je:

  • 24x rychlejší než řídicí systém FC4A
  • 16x rychlejší než řídicí systém FC5A
  • 6x rychlejší než řídicí systém FC5A Slim

Široká škála rozšiřujících modulů

K typu s 16 I/O je možno připojit až čtyři rozšiřující moduly a až 15 rozšiřujících modulů může být přidáno k typům se 24 a 40 I/O. Tyto moduly mohou být jakéhokoli typu bez omezení jako maximální počty analogových či speciálních funkčních modulů. To dává MicroSmart PLC se 40 I/O schopnost zpracovat až 520 vstupů/výstupů s maximálně 126 analogovými I/O, což je mnohem více než umožňují typická mikro PLC. Typy se 40 I/O také zahrnují podporu pro protokol CAN J1939. Protokol CAN J1939 se často používá v aplikacích s naftovými motory v různých typech vozidel a plavidel a pro mobilní generátory.

REM-Technik s.r.o.
Klíny 35, 615 00 Brno
Tel.: +420 548 140 000
Fax: +420 548 140 005
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rem-technik.cz

 

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, únor 2024

Číslo je zaměřené na osvětlovací techniku, nouzové osvětlení, software v automatizační technice, elektrotechnice a energetice.

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.

Najdete nás na Facebooku