FLIR ONE udělá z mobilu termokameru a termokamery pro drony

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

FLIR Systems, Inc. (NASDAQ: FLIR) představil na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas pět nových termografických kamer.

Konkrétně dvě nové termokamery třetí generace FLIR ONE s možností připojení na chytré telefony, dvě nové termokamery s duálním senzorem pro drony a odolnou kompaktní termokameru pro inspekci domů a budov. Všech pět termokamer je vybaveno revolučním termografickým mikrosenzorem FLIR Lepton® a patentovanou technologií multispektrálního dynamického zobrazení (MSX®), jež umožňuje zvýrazňovat detaily z reálného snímku do termografického snímku a výrazně tak zlepšovat kvalitu obrazu a čitelnost.

Tato nová inovativní termografická zařízení dále rozšiřují využití a hodnotu cenově dostupné termografie pro domácnosti a malé firmy,“ poznamenal prezident a generální ředitel společnosti FLIR, Andy Teich. „Termografické zobrazení je dnes mnohem dostupnější díky našemu neustálému úsilí učinit tuto technologii menší, výkonnější a cenově dostupnější. Jsme rádi, že prostřednictvím třetí generace termokamer FLIR ONE, termokamer FLIR Duo pro drony a profesionální kameře FLIR C3 umožníme uživatelům poznat šestý smysl.

ces flir 1

Třetí generace termokamery FLIR ONE s možností připojení k chytrému telefonu

Třetí generace termokamery FLIR ONE navazuje na předchozí generaci kamery FLIR ONE a nabízí tak výkonnou termokameru pro amatérské využití, kterou lze připojit k zařízením se systémem iOS nebo Android. Je vybavena novým výškově nastavitelným konektorem OneFit™, včetně verze USB-C pro Android a lze ji tak snadno připevnit na více chytrých telefonů, aniž byste museli odnímat jejich kryt. Jakožto v současnosti nejdostupnější termokamera s cenou € 249 (incl. VAT) je ideálním prostředkem, jenž umožňuje představit výhody termografického zobrazení široké veřejnosti.

ces flir 4

Zcela nová termokamera FLIR ONE Pro je nejvyspělejší termokamerou řady FLIR ONE, která byla vyvinuta. Díky odolné konstrukci, novému výškově nastavitelnému konektoru a další řadě výkonných funkcí zobrazování je termokamera FLIR ONE Pro ideální pro profesionály, kteří potřebují termografické zobrazení ve své práci. Díky technologii MSX a pokročilému zpracování obrazu VividIR™ poskytuje vynikající obrazovou kvalitu a detail. Rovněž nabízí profesionální funkce, jako jsou vícebodové měření teploty a vytváření zpráv jedním dotykem, díky němuž můžete rychle interpretovat a sdílet výsledky měření. Nabízí plně integrovanou aplikaci FLIR Tools pro detailní analýzu dat, což ocení zejména profesionální uživatelé, kteří vyžadují pokročilejší možnosti termografického zobrazení od svých mobilních zařízení.

Obě termokamery FLIR ONE a FLIR ONE Pro budou dostupné v první polovině roku 2017 u autorizovaných partnerů FLIR a na stránkách FLIR.com. Zákazníci si mohou kamery FLIR ONE a FLIR One Pro předobjednat na www.flir.com/ces2017.

Kamery FLIR Duo pro drony

FLIR Duo je první vícesenzorová termokamera určená pro drony, která je vybavena termografickým mikrosenzorem FLIR Lepton, kamerou s vysokým rozlišením (HD) 1080p a patentovanou technologií MSX. Umožňuje záznam na micro SD karty a dálkové ovládání funkcí v reálném čase a lze ji upevnit na jakýkoliv dron umožňující připevnění těch nejoblíbenějších akčních kamer. Obsluha může během letu přepínat mezi běžnou a termografickou kamerou nebo sledovat záběry z obou kamer v režimu obraz v obraze. S cenou € 949,99 (incl. VAT) je dostupná jak pro profesionály tak pro amatéry.

ces flir 3

Termokamera FLIR Duo R, umožňuje přesné měření teploty pro komerční využití, včetně zemědělství, stavebnictví, stavebního inženýrství, stavebního dozoru a veřejné bezpečnosti.

Obě kamery FLIR Duo a Duo R je možné již nyní objednat u autorizovaných partnerů FLIR nebo na stránkách www.flir.com/duo.

Termokamera FLIR C3 pro profesionály v oblasti inspekce nemovitostí

FLIR C3 je odolná, kompaktní, přenosná termokamera určená pro pracovníky inspekce nemovitostí, realitní profesionály, generální dodavatele a další obchodní profesionály, kteří potřebují výkonný diagnostický nástroj pro rychlou detekci skrytých problémů v oblastech elektřiny, energetické účinnosti nebo výskytu vlhkosti. Je vybavena 3'' dotykovým displejem s vysokým jasem, Wi-Fi konektivitou pro rychlý přenos obrazu a zároveň disponuje vysokou citlivosti termografického zobrazení a schopností přesného měření teploty. Je také vybavena novou funkcí obraz v obraze pro lepší porovnání obou obrazů.

ces flir 2

Termokamera FLIR C3 bude dostupná v prvním čtvrtletí roku 2017 u autorizovaných distribučních partnerů FLIR a na stránkách FLIR.com. Lze si ji rovněž předobjednat na stránkách www.flir.com/ces2017.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.

Najdete nás na Facebooku