Nové termokamery testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Specialista na měřicí techniku, firma Testo, uvádí na trh čtyři nové termokamery. Modely testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872 svým nepřekonatelným poměrem ceny a výkonu dokazují, že se špičková kvalita Made in Germany a atraktivní cena navzájem nevylučují.

Nové inovace firmy Testo v tvrdém souboji na trhu termokamer výrazně vyčnívají: mají rozlišení až 320 x 240 pixelů. Pomocí sériového vybavení technologií SuperResolution se dá dokonce na počítači zvětšit na 640 x 480 pixelů. Žádná srovnatelná termokamera nemá lepší kvalitu snímku.

nova termokamera testo 1

Chytrá a propojená práce

Všechny termokamery až na základní model testo 865 se dají propojit také s aplikací testo Thermography App. Aplikace, která pracuje se systémy iOS a Android, udělá z chytrého telefonu / tabletu uživatele druhý displej a dálkové ovládání kamery a slouží k rychlému vytvoření kompaktních zpráv na místě měření, které lze online ukládat a odesílat pomocí e-mailu.
Modely testo 871 a testo 872 se navíc bezdrátově propojí s termo-hygrometrem testo 605i a s klešťovým multimetrem testo 770-3. Rychle a jednoznačně se tak pozná, kde přesně se v budově nacházejí vlhká místa nebo s jakým příkonem pracuje rozvaděč.

Objektivně porovnatelné termosnímky

Teplotní stupnici a barevnou skladbu termosnímků lze individuálně přizpůsobit. Proto je možné, že se např. špatně interpretuje tepelné chování budovy. Nově vyvinutá funkce testo ScaleAssist tento problém řeší tím, že přizpůsobuje barevné rozložení stupnice vnitřní a vnější teplotě měřeného objektu a také jejich rozdílu. To zajišťuje objektivně porovnatelné a bezchybné termosnímky tepelného chování budov.

nova termokamera testo 2

Automatické nastavení stupně emisivity

Nastavení stupně emisivity a odražené teploty – což je nezbytné pro precizní termosnímky – bylo doposud zdlouhavé a ve vztahu k odražené teplotě také spíše nepřesné. S funkcí testo ε-Assist se toto mění. Pro využití této funkce se nalepí na měřený objekt speciální nálepka (ε-Marker). Termokamery testo 868, testo 871 a testo 872 tuto nálepku rozpoznají pomocí svého vestavěného digitálního fotoaparátu, určí emisivitu a odraženou teplotu a obě hodnoty automaticky nastaví. Termokamery testo 865, testo 868, testo 871 a testo 872 jsou od teď k dostání přímo u firmy Testo nebo ve specializovaných obchodech.

Chytrá a propojená práce - testo Thermography App

S bezplatnou aplikací testo Thermography App pro iOS a Android se dají rychle vytvářet kompaktní zprávy, online je ukládat a odesílat e-mailem. Kromě toho App nabízí užitečné nástroje pro rychlou analýzu na místě měření -  třeba pro doplnění dalších měřicích bodů, pro zjištění průběhu teplot v přímce nebo pro přidání komentářů k termosnímku. Rovněž je velmi praktické: pomocí App přetáhnete termosnímky live do Vašeho chytrého telefonu / tabletu a můžete jej používat jako druhý displej - například pro své zákazníky.

nova termokamera testo 3

Propojení s testo 605i a testo 770-3

Termokamery se bezdrátově propojují s termo-hygrometrem testo 605i a klešťovým multimetrem testo 770-3. Naměřené hodnoty z obou kompaktních měřicích přístrojů se do kamer přenášejí přes Bluetooth. Rychle a jednoznačne tak na termosnímku zjistíte, kde se přesně v budově nacházejí vlhká místa nebo s jakým výkonem pracuje rozvaděč.

Použitím termokamer testo získáte zásadní prospěch jak v řemeslném, tak také v průmyslovém sektoru:

  • Provádíte údržu orientovanou na stav a předcházíte drahým výpadkům zařízení.
  • Překonáte hranice pyrometru tím, že neměříte pouze jednotlivé body, ale precizně prověřujete celé plochy.
  • Zvládnete práce jako je lokalizace úniků nebo kontrola zařízení a částí budov rychleji než dříve a ušetříte tím čas a peníze.
  • Trvale poskytujete nejlepší kvalitu a zajišťujete si spokojenost svých zákazníků - například tím, že zkontrolujete bezvadné připevnění izolace nebo funkčnost otopné soustavy a můžete to efektně vysvětlit.
  • Profesionálním vystupováním, které je podpořeno termokamerou, získáte nové zákazníky.

nova termokamera testo 4

Společnost Testo

Společnost Testo se sídlem v německém Lenzkirchu ve Schwarzwaldu je předním producentem přenosných a stacionárních měřicích přístrojů ve světě. Na celém světě pro high-tech podnik vyvíjí, zkoumá, vyrábí a prodává 2 500 zaměstnanců ve 32 dceřiných společnostech. Expert na měřicí techniku přesvědčuje více než 650 000 zákazníků na světě velmi přesnými měřicími přístroji a inovačními řešeními pro management měřených dat zítřka. Produkty firmy Testo AG pomáhají šetřit čas a přírodní zdroje, chránit životní prostředí a zdraví lidí a zvyšovat kvalitu zboží a služeb.
Průměrný roční růst přes 10% od založení firmy v roce 1957 a aktuální obrat skoro čtvrt miliardy Euro jednoznačně ukazují, že Schwarzwald a systémy high-tech spolu perfektně ladí. K receptu na úspěch firmy Testo, patří také nadprůměrné investice do budoucnosti podniku. Zhruba jednu desetinu celosvětového ročního obratu investuje Testo do výzkumu & vývoje.

nova termokamera testo 5

Testo, s.r.o.
Jinonická 80, 158 00 Praha 5
Tel.: +420 222 266 700
Fax: +420 222 266 748
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.testo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku