Automatická správa termogramů testo SiteRecognition

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Z mnoha měřených objektů stejného typu vzniká mnoho termogramů stejného typu. Aby bylo možné po měření snímky různých míst měření jednoznačně přiřadit, musí uživatel přiložit náročně vypracované seznamy nebo připojit mluvený komentář ke každému jednotlivému termogramu.

Nyní tyto problémy řeší inovace přihlášená jako patent firmy Testo: s unikátní technologií SiteRecognition se měřicí místa automaticky rozpoznávají a výsledné termogramy jsou správně archivovány. Periodické inspekční prohlídky tak mohou být efektivně zpracovávány.

Termografie mnoha měřených objektu stejného druhu, a zvláště pak správná archivace pořízených termogramů je v elektro údržbě velkým problémem. Přímé přiřazení při měření přímo na místě je velmi důležité. Protože, když se snímky v počítači řadí teprve po kompletní inspekční prohlídce, snadno se stane, že je snímek přiřazen k nesprávnému měřenému objektu. Za určitých okolností jsou tak u strojů diagnostikovány teplotní nesrovnalosti, které ve skutečnosti patří jinému objektu.
Téma se stává ještě komplexnějším, když mají být prověřeny teplotní vývoje za delší časové období: pokud nejsou snímky správně přiřazeny, je diagnostika závad ztížena nebo zcela znemožněna.

SiteRecognition 2021 1
Technologie SiteRecognition u termokamer testo 883 šetři čas a nervy. Rozeznání místa měření se správou měřicího místa plně automaticky přebírá po provedeném měření rozeznání, ukládání a správu termogramu. Periodické inspekční kontroly mohou probíhat efektivně a všechny termogramy mohou být na závěr precizně analyzovány na počítací. Jednoduše označíte místa měření značkou na objektu, zbytek zařídí Vaše termokamera. Špatně přiřazené snímky tak patří minulosti. Drahá pracovní doba muže být místo třídění termogramu využita pro jiné úkoly. Užitek navíc: komfortní funkce vyhledávání najde rychle a jednoduše snímky například pomocí názvu objektu měření, data, nebo pomocí určité teploty. To umožňuje mimo jiné nekomplikované přímé vyvolání porovnávacích snímků z minulých period. Technologie SiteRecognition se tím stará o větší efektivitu a jistotu při údržbě elektrických zařízení.

SiteRecognition 2021 2

Termokamera testo 883

Termokamera má detektor s 320 x 240 pixely a s integrovanou technologií testo SuperResolution pak získáte rozlišení 640 x 480 pixelů. To je více než 300 000 jednotlivých naměřených hodnot. Kromě toho testo 883 detekuje teplotní rozdíly již od 0,04 °C. Ovládání zahrnuje kombinaci 2 konceptů: osvědčený 5cestný joystick a dotykový displej. Ostření je ruční, a proto je možné zaostření nastavit přesně podle svých potřeb. Pro mnoho termodiagnostiků je tato úplná kontrola nad termogramem velmi důležitá. Objektiv je vyměnitelný, a tak můžeme použít například teleobjektiv a podrobněji zkoumat i vzdálené objekty. Profesionální software testo IRSoft je součástí dodávky v kufru termokamery. S jeho pomocí provádíme komplexní analýzu termogramů a následnou dokumentaci v působivě vypadajících zprávách.

SiteRecognition 2021 3

Prostřednictvím Bluetooth můžete připojit termokameru k termohygrometru testo 605i a klešťovému multimetru testo 770-3. Měřené hodnoty se zobrazí na displeji přístroje a také se uloží. S pomocí aplikace testo Thermography App můžete využít Váš chytrý telefon nebo tablet jako dálkové ovládání nebo druhý displej.

Testo, s.r.o.
Jinonická 80, 158 00 Praha 5
Tel.: +420 222 266 700
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.testo.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červenec 2024

Číslo je zaměřené na spínací techniku, bezpečnost strojních zařízení, hromosvody a uzemnění.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.

Najdete nás na Facebooku