Průmyslová termokamera FLIR TG297 pro vysoké teploty

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V polovině října byla představena průmyslová termokamera FLIR TG297, která umožňuje bezkontaktní měření vysokých teplot a termografické zobrazování pro profesionály v jediném nástroji.

Tato všestranná kamera pro průmyslové řešení problémů se pyšní jedinečným filtrem, který umožňuje technikům údržby, opravárenským technikům a provozním inspektorům vizuálně identifikovat a vyhledat zdroj mnoha běžných problémů v aplikacích s vysokou teplotou, včetně pecí, kotlů, žáruvzdorných materiálů a výroby.

Kamera FLIR TG297 překonává omezení jednobodových infračervených (IR) teploměrů, protože uživatelům umožňuje vidět horká a studená místa, která mohou indikovat potenciální problémy, a sledovat je až ke zdroji. Uživatelé mohou rychle a snadno zkoumat vše od elektrických připojení po mechanické poruchy v teplotním rozmezí od minus 25 do 1 030 stupňů Celsia. Vysoké teploty se na termogramech běžně ukazují bíle, ale kamera TG297 má pohyblivý vysokoteplotní filtr, který vylepšuje termodynamický rozsah. S aktivním filtrem mohou uživatelé vidět barevné přechody indikující rozdíly na nejvyšší úrovni teplotního rozsahu kamery.

TG297 2019 1
Základem kamery TG297 je tepelný senzor 160×120 FLIR Lepton® a patentované algoritmy zpracování obrazu společnosti FLIR zajišťující nejvyšší kvalitu obrazu. Patentovaná technologie duální kamery Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) od společnosti FLIR mění podrobné snímky z vestavěné kamery na úplné termogramy, kterým nechybí ostrost a perspektiva. Pomocí vizuální kamery lze také pořizovat vizuální snímky s vloženými hodnotami teplot. Uživatelé mohou do 4GB flash paměti uložit až 50 000 snímků, s jejichž pomocí po dokončení práce zákazníkům zdokumentují, že byl problém opraven. Lithium iontová dobíjecí baterie kameře zajistí až pětihodinový nepřetržitý provoz.

TG297 2019 2
Kamera TG297 je charakteristická odolným tělem s certifikací IP54, které odolá i náročným prostředím. Nabízí vícebodové laserové ukazovátko, díky kterému lze jasně určit měřenou oblast, či jasnou LED svítilnu pro práci ve tmavých, obtížně dostupných prostorách. Zásluhou technologie Bluetooth Low Energy (BLE) mohou uživatelé nahrávat data do mobilního zařízení a vytvářet okamžité zprávy přímo v terénu.

TG297 2019 4
Zakoupit ji bude celosvětově možné online nebo prostřednictvím autorizovaných distributorů společnosti FLIR ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.
Více informací o kameře FLIR TG297 se dozvíte na stránce www.flir.com/TG297

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, březen 2020

Číslo je zaměřené na elektroinstalační techniku a elektrozařízení pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.