Průmyslová termokamera FLIR TG297 pro vysoké teploty

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

V polovině října byla představena průmyslová termokamera FLIR TG297, která umožňuje bezkontaktní měření vysokých teplot a termografické zobrazování pro profesionály v jediném nástroji.

Tato všestranná kamera pro průmyslové řešení problémů se pyšní jedinečným filtrem, který umožňuje technikům údržby, opravárenským technikům a provozním inspektorům vizuálně identifikovat a vyhledat zdroj mnoha běžných problémů v aplikacích s vysokou teplotou, včetně pecí, kotlů, žáruvzdorných materiálů a výroby.

Kamera FLIR TG297 překonává omezení jednobodových infračervených (IR) teploměrů, protože uživatelům umožňuje vidět horká a studená místa, která mohou indikovat potenciální problémy, a sledovat je až ke zdroji. Uživatelé mohou rychle a snadno zkoumat vše od elektrických připojení po mechanické poruchy v teplotním rozmezí od minus 25 do 1 030 stupňů Celsia. Vysoké teploty se na termogramech běžně ukazují bíle, ale kamera TG297 má pohyblivý vysokoteplotní filtr, který vylepšuje termodynamický rozsah. S aktivním filtrem mohou uživatelé vidět barevné přechody indikující rozdíly na nejvyšší úrovni teplotního rozsahu kamery.

TG297 2019 1
Základem kamery TG297 je tepelný senzor 160×120 FLIR Lepton® a patentované algoritmy zpracování obrazu společnosti FLIR zajišťující nejvyšší kvalitu obrazu. Patentovaná technologie duální kamery Multi Spectral Dynamic Imaging (MSX™) od společnosti FLIR mění podrobné snímky z vestavěné kamery na úplné termogramy, kterým nechybí ostrost a perspektiva. Pomocí vizuální kamery lze také pořizovat vizuální snímky s vloženými hodnotami teplot. Uživatelé mohou do 4GB flash paměti uložit až 50 000 snímků, s jejichž pomocí po dokončení práce zákazníkům zdokumentují, že byl problém opraven. Lithium iontová dobíjecí baterie kameře zajistí až pětihodinový nepřetržitý provoz.

TG297 2019 2
Kamera TG297 je charakteristická odolným tělem s certifikací IP54, které odolá i náročným prostředím. Nabízí vícebodové laserové ukazovátko, díky kterému lze jasně určit měřenou oblast, či jasnou LED svítilnu pro práci ve tmavých, obtížně dostupných prostorách. Zásluhou technologie Bluetooth Low Energy (BLE) mohou uživatelé nahrávat data do mobilního zařízení a vytvářet okamžité zprávy přímo v terénu.

TG297 2019 4
Zakoupit ji bude celosvětově možné online nebo prostřednictvím autorizovaných distributorů společnosti FLIR ve čtvrtém čtvrtletí roku 2019.
Více informací o kameře FLIR TG297 se dozvíte na stránce www.flir.com/TG297

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku