Bezpečnostní radarové zařízení – Systém LBK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ochrana osob získává ve všech průmyslových prostředích stále větší důležitost. Dosud byla jednou z prvních voleb zařízení určených k zajištění bezpečnosti pracovníků optická technologie, např. infračervené závory a závěsy nebo laserové skenery.

Optická zařízení jsou však trnem v oku všem manažerům výrobních závodů.

Společnost Inxpect představuje nový systém bezpečnostního zařízení LBK, který využívá inovativní technologii radarových snímačů pohybu, jež zajišťuje přechod strojů do bezpečného režimu v okamžiku vstupu obsluhy do nebezpečné oblasti. Díky tomu, že nejsou používány žádné pohyblivé součásti, není nutné mechanické nastavování a nejsou používány žádné optické díly, je systém LBK společnosti Inxpect bezúdržbový a představuje ideální volbu pro příští generaci výroby s použitím robotů, a to i v nejnáročnějších aplikacích.
Systém bezpečnostní kategorie LBK je modulární zařízení aktivní ochrany SIL2 / PL-d, které se skládá z inteligentního snímače pohybu LBK-S01 a řídící jednotky LBK-C22.

Řídící jednotka LBK-C22

K řídící jednotce LBK-C22 lze připojit až 6 snímačů pohybu LBK-S01. Narušením zóny jakéhokoliv snímače dojde k deaktivaci bezpečnostních výstupů. Řídící jednotku LBK-C22 je možné nakonfigurovat pomocí PC. Nastavit můžete citlivost, velikost varovacích a bezpečnostních zón, funkci bezpečnostních i signalizačních výstupů.

System lbk 2019 1

Inteligentní snímač LBK-S01

Inteligentní snímače pohybu LBK-S01 společnosti Inxpect využívají radarovou technologii FMCW, což je prověřený způsob, který zaručuje nejlepší výkon v porovnání s konkurencí v oblasti rozpoznávání a sledování pohybu ve všech podmínkách okolního prostředí. Díky patentovanému návrhu systému společnosti Inxpect poskytují snímače LBK-S01 nesrovnatelný výkon při rozpoznávání osob zasahujících do nebezpečných oblastí, a to i v nejnáročnějších podmínkách okolního prostředí.
Na rozdíl od tradičních detektorů, které využívají optickou nebo tlakovou technologii, mohou snímače LBK-S01 v reálném čase vypočítat polohu osob pohybujících se v blízkosti nebezpečné oblasti. Díky pokročilým algoritmům zpracování signálu společnosti Inxpect filtrují snímače LBK-S01 veškeré rušení způsobené kouřem, prachem, odřezky, obráběcím odpadem a tím zásadně snižují spouštění planých alarmů.

System lbk 2019 2
Díky svému důmyslnému designu lze snímač LBK-S01 nainstalovat na základnu stroje nebo přímo na podlahu, bez nutnosti použití dalšího příslušenství. Pro montáž snímače není nutný žádný další hardware. Obvyklé provedení zahrnuje řadu snímačů. Vzdálenost mezi dvěma snímači závisí na monitorované oblasti a obvykle se pohybuje v rozsahu 1,5 - 2,5 metru. Inteligentní snímače LBK-S01 musí být umístěny tak, aby nebyl možný přístup do nebezpečné oblasti mezerou, která by vznikla mezi jednotlivými snímači.
Používání bezpečnostních zařízení pro ochranu osob a zajištění bezpečnosti strojů se může podle jednotlivých cílových trhů lišit. Existuje však mnoho průmyslových aplikací, které mohou vyžadovat takové použití bezpečnostních zařízení, kdy nelze nasadit tradiční optická nebo tlaková řešení. Všude tam, kde není vyhovující použití světelných závor, laserových skenerů nebo bezpečnostních rohoží, je bezpečnostní radarové zařízení LBK ideálním řešením.

System lbk 2019 3

Výhody systému LBK

  • Vysoká odolnost proti zašpinění prachem, kouřem, odřezky, obráběcím odpadem, stříkanci.
  • Není vyžadováno dokonalé uspořádání jednotlivých snímačů
  • Konfiguraci, např. hloubku výstražných a nebezpečných oblastí, lze provádět snadno a rychle pomocí dodávané aplikace pro PC
  • Systém dokáže rozpoznat přítomnost osob a může aktivovat předběžné alarmy pro zabránění náhlého zastavení strojů
  • Systém rozpozná, do jaké části nebezpečné oblasti osoba vstoupila: je možné nakonfigurovat různé akce v závislosti na vstupu do jednotlivých zón

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku