Bezpečnostní radarové zařízení – Systém LBK

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ochrana osob získává ve všech průmyslových prostředích stále větší důležitost. Dosud byla jednou z prvních voleb zařízení určených k zajištění bezpečnosti pracovníků optická technologie, např. infračervené závory a závěsy nebo laserové skenery.

Optická zařízení jsou však trnem v oku všem manažerům výrobních závodů.

Společnost Inxpect představuje nový systém bezpečnostního zařízení LBK, který využívá inovativní technologii radarových snímačů pohybu, jež zajišťuje přechod strojů do bezpečného režimu v okamžiku vstupu obsluhy do nebezpečné oblasti. Díky tomu, že nejsou používány žádné pohyblivé součásti, není nutné mechanické nastavování a nejsou používány žádné optické díly, je systém LBK společnosti Inxpect bezúdržbový a představuje ideální volbu pro příští generaci výroby s použitím robotů, a to i v nejnáročnějších aplikacích.
Systém bezpečnostní kategorie LBK je modulární zařízení aktivní ochrany SIL2 / PL-d, které se skládá z inteligentního snímače pohybu LBK-S01 a řídící jednotky LBK-C22.

Řídící jednotka LBK-C22

K řídící jednotce LBK-C22 lze připojit až 6 snímačů pohybu LBK-S01. Narušením zóny jakéhokoliv snímače dojde k deaktivaci bezpečnostních výstupů. Řídící jednotku LBK-C22 je možné nakonfigurovat pomocí PC. Nastavit můžete citlivost, velikost varovacích a bezpečnostních zón, funkci bezpečnostních i signalizačních výstupů.

System lbk 2019 1

Inteligentní snímač LBK-S01

Inteligentní snímače pohybu LBK-S01 společnosti Inxpect využívají radarovou technologii FMCW, což je prověřený způsob, který zaručuje nejlepší výkon v porovnání s konkurencí v oblasti rozpoznávání a sledování pohybu ve všech podmínkách okolního prostředí. Díky patentovanému návrhu systému společnosti Inxpect poskytují snímače LBK-S01 nesrovnatelný výkon při rozpoznávání osob zasahujících do nebezpečných oblastí, a to i v nejnáročnějších podmínkách okolního prostředí.
Na rozdíl od tradičních detektorů, které využívají optickou nebo tlakovou technologii, mohou snímače LBK-S01 v reálném čase vypočítat polohu osob pohybujících se v blízkosti nebezpečné oblasti. Díky pokročilým algoritmům zpracování signálu společnosti Inxpect filtrují snímače LBK-S01 veškeré rušení způsobené kouřem, prachem, odřezky, obráběcím odpadem a tím zásadně snižují spouštění planých alarmů.

System lbk 2019 2
Díky svému důmyslnému designu lze snímač LBK-S01 nainstalovat na základnu stroje nebo přímo na podlahu, bez nutnosti použití dalšího příslušenství. Pro montáž snímače není nutný žádný další hardware. Obvyklé provedení zahrnuje řadu snímačů. Vzdálenost mezi dvěma snímači závisí na monitorované oblasti a obvykle se pohybuje v rozsahu 1,5 - 2,5 metru. Inteligentní snímače LBK-S01 musí být umístěny tak, aby nebyl možný přístup do nebezpečné oblasti mezerou, která by vznikla mezi jednotlivými snímači.
Používání bezpečnostních zařízení pro ochranu osob a zajištění bezpečnosti strojů se může podle jednotlivých cílových trhů lišit. Existuje však mnoho průmyslových aplikací, které mohou vyžadovat takové použití bezpečnostních zařízení, kdy nelze nasadit tradiční optická nebo tlaková řešení. Všude tam, kde není vyhovující použití světelných závor, laserových skenerů nebo bezpečnostních rohoží, je bezpečnostní radarové zařízení LBK ideálním řešením.

System lbk 2019 3

Výhody systému LBK

  • Vysoká odolnost proti zašpinění prachem, kouřem, odřezky, obráběcím odpadem, stříkanci.
  • Není vyžadováno dokonalé uspořádání jednotlivých snímačů
  • Konfiguraci, např. hloubku výstražných a nebezpečných oblastí, lze provádět snadno a rychle pomocí dodávané aplikace pro PC
  • Systém dokáže rozpoznat přítomnost osob a může aktivovat předběžné alarmy pro zabránění náhlého zastavení strojů
  • Systém rozpozná, do jaké části nebezpečné oblasti osoba vstoupila: je možné nakonfigurovat různé akce v závislosti na vstupu do jednotlivých zón

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Zajímavé odkazy

Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.

Najdete nás na Facebooku