Bezpečnostní komponenty společnosti Leuze

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Společnost Leuze dodává na český trh prostřednictvím společnosti Schmachtl celou řadu bezpečnostních komponentů, které se používají pro zabezpečení strojních zařízení.

Základ bezpečnostního portfolia tvoří kvalitní produkty a inteligentní systémy spolu s kompetentním technickým servisem a podporou. Díky rozmanitosti produktového portfolia dokáže Leuze poskytnout veškeré komponenty, od senzorů až po řízení, z jediného zdroje. Vše se přitom vyznačuje maximální uživatelskou přívětivostí a je optimálně vzájemně vyladěno.

Společnost Leuze vyvíjí nové produkty a systémová řešení, aby dokázala ještě lépe plnit stávající požadavky a byla schopna se účinně vypořádat s novými výzvami. Především v oblasti optoelektronických bezpečnostních senzorů může díky novým technologickým konceptům stále znovu nastavovat milníky. Aktivně utváří průmyslový pokrok – od prvního optoelektronického senzoru až po koncepty, jako je Smart Process Gating.

Bezpečnostní laserový skener RSL 400

Řada bezpečnostních laserových skenerů RSL 400 zahrnuje 16 typů zařízení ve čtyřech provozních rozsazích a funkčních variantách. Díky tomu můžete vždy vybrat nejlepší skener s nejlepším poměrem cena / výkon - v případě potřeby s rozsahem skenování 160 metrů čtverečních díky úhlu skenování 270 ° a operačnímu rozsahu 8,25 metrů. Celý systém vysílač/přijímač vytváří extrémně úzký a rovnoměrný laserový bod, který poskytuje základ pro vysoké úhlové rozlišení 0,1° (3x větší vzorkování ve srovnání s konvenčními skenery). Díky tomu, RSL 400 velmi dobře filtruje objekty, které nejsou bezpečnostního charakteru, jako jsou prach a částice ve vzduchu. Tyto vlastnosti výrazně snižují nechtěné vypínání bezpečnostních obvodů.
Konfigurační a diagnostický software Sensor Studio usnadňuje konfiguraci a uvedení RSL 400 do provozu. Parametry jsou znázorněny snadno srozumitelnou a grafickou formou. Software Sensor Studio je zdarma, snadno se používá a nabízí uživatelům četné pohodlné funkce. Vhodný přístup pro konfiguraci a diagnostiku je vždy zaručen třemi komunikačními prostředky: Ethernet TCP / IP, USB (od RSL 420), Bluetooth. (Obr. 1)

komponenty Leuze 2021 1

Bezpečnostní optické závěsy MLC 530 SPG

Pro aplikace funkce muting v dopravníkových systémech na vstupu materiálu do robotických pracovišť – zejména v automobilovém a balícím průmyslu – byly dosud nezbytnou nutností mutingové snímače, které jasně detekují vstup transportovaného zboží do ochranného pole, aby bezpečnostní snímače mohly být ve správný čas přemostěny.
SPG (Smart Process Gating) umožňuje od použití těchto snímačů opustit. Proto mohou být dopravníkové systémy a vstupy robotických pracovišť konstruovány kompaktněji. Eliminuje se riziko nesprávného polohování a nastavení nebo poškození mutingových snímačů. Sníží se také náklady na jejich údržbu. Kromě toho se redukuje pořizovací cena, zapojení a riziko nesprávné manipulace při navýšení provozuschopnosti kompletního bezpečnosti zařízení. (Obr. 2)

komponenty Leuze 2021 2

Bezpečnostní světelné závěsy MLC 500 a vícepaprskové závory MLD 500

Rozsáhlá série bezpečnostních světelných závěsů MLC zahrnuje světelné závěsy typu 4 (MLC 500) s širokým rozsahem rozlišení, výškou ochranného pole a provozním rozsahem. Robustní a kompaktní zařízení se čtyřmi funkčními třídami mohou plnit celou řadu monitorovacích funkcí – od standardních aplikací až po speciální regulované hlídání, např. s funkcí blanking. Varianty s kaskádováním, extra tenkým designem, ochranou proti výbuchu EX a krytím IP 69K navíc nabízejí řešení na míru pro speciální aplikace. Bezpečnostní více paprskové světelné závory MLD 500 (typ 4) slouží k hlídání přístupu u strojů a systémů. Zařízení jsou k dispozici v podobě systému vysílače a přijímače pro velké provozní rozsahy až 70 m a v podobě levnějších dvou paprskových a tří paprskových transceiverů pro provozní rozsahy do 8 m.
Veškerá nastavení zařízení MLC i MLD lze konfigurovat pomocí zapojení příslušných pinů konektoru. Šetří se tím čas a peníze při uvádění do provozu a konfigurace proběhne bez chyb. Zařízení lze snadno vyměnit systémem plug&play bez nutnosti opětovné konfigurace.
Systémy MLD s transceiverem se skládají z aktivního vysílače/přijímače v jednom pouzdře se dvěma nebo třemi paprsky a pasivního odrazného zrcadla bez elektrického připojení. Umožňují tak nákladově efektivní řešení s nenáročnou instalací.
Systémy s vysílačem a přijímačem jsou tvořeny samostatným vysílačem a přijímačem a jsou určeny pro aplikace s velkým provozním rozsahem do 70 m. Pro hlídání přístupu z více stran lze přidat odrazná zrcadla.

komponenty Leuze 2021 3
Systém MLD se snadno zaměřuje díky praktickým otočným držákům a upínacím konzolám. Integrovaná laserová zaměřovací pomůcka umožňuje rychlé a jednoduché zaměření i na velké vzdálenosti – také při instalaci zrcadlových sloupků pro hlídání přístupu z více stran.
Integrované vícebarevné indikační diody za všech okolností jasně ukazují stav výstupů OSSD. Indikují také případné žádosti o reset. (Obr. 3)

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.

Najdete nás na Facebooku