Chytrý senzor pro monitorování podmínek

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Monitorování podmínek je nezbytnou součástí prediktivní údržby. Toto platí nejen pro skříně a rozvaděče v průmyslových závodech, ale také pro spoustu dalších zařízení, ve kterých probíhají regulované procesy.

Chytrý senzor CSS 014 od STEGO měří dva důležité parametry – teplotu a vlhkost – a pomáhá tak udržovat optimální prostředí.

Klíčové parametry: Teplota a vlhkost

Monitorování podmínek je celé o zaměření se na detail. Klíčové parametry by měly být vždy pod kontrolou. Stálé měření teploty a vlhkosti v rozvaděčích je důležitý prvek v zabránění kondenzace, která vede ke korozi, a tím pádem k selhávání součástek.
A to je ta chvíle, kdy na řadu přichází Chytrý senzor CSS 014 od STEGO, kombinace 3 funkcí v jednom kompaktním zařízení: senzor, rozhraní a vysílač – vše v jednom. CSS 014 měří okolní teplotu s vysokou přesností v rozsahu od -40 do +60°C, zatímco dohlíží na relativní vlhkost v rozsahu 0 až 100% RH.

css 2014 2018 2

Chytrý senzor, Chytrý uživatel

CSS 014 Chytrý senzor vysílá data, která získává, jako standardizovaný analogový signál 4-20 mA. Tento signál může uživatel dále zpracovat a převádět naměřené hodnoty v rámci kontrolní nebo monitorovací jednotky, např. PLC. Díky vysoké měřící přesnosti a síle signálu, může být použit s maximální vzdáleností 30 metrů. Tudíž může být navrženo i jiné umístění než klasické v ovládacím panelu. V podstatě každé větší, uzavřené zařízení s definovaným prostředí je vhodné.

css 2014 2018 3

Vnitřní hodnoty pro náročná zařízení

Senzor CSS 014 je tepelně odizolovaný a zapouzdřený po obvodu těsněním. Vzniklé přidané hodnoty: vysoká odolnost vůči vibracím a splnění stupně ochrany IP20. Ochranná lakovaná deska senzoru CSS 014 obsahuje mikrokontroléry, ovladače rozhraní a ochranné jednotky EMC v tepelně optimalizovaném uspořádání tak, aby byl vyloučen jakýkoliv vliv na naměřené hodnoty v důsledku odpadního tepla. Stíněná kulatá zástrčka M12 zajišťuje rychlé připojení a bezpečně převádí signály z obou měřících kanálů pro další zpracování. Provozní napětí je DC 24 V (DC 12 - 30 V) s maximální spotřebou 1,8 W (obvykle 0,4 W). Testovaná bezpečnost pro Chytrý senzor CSS 014 je certifikována díky úspěšnému schválení s VDE a UL podle normy IEC 61010-1 / DIN EN 61010-1.

stego logo 2018

STEGO Czech s.r.o.
Přípotoční 1519/10b, 100 00 Praha
Tel.: + 420 261 910 544
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2022

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře

Zajímavé odkazy

Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Monitorovací systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku