Bezpečnostní madla P-KUBE Krome

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Firma Pizzato Elettrica z italské provincie Vicenza přichází na trh s inovativním konceptem bezpečnostních madel pro ochranné dveře a kryty pro názvem P-KUBE Krome.

Nové madlo v sobě spojuje základní požadavky pro tento typ produktu: robustní provedení, ergonomii uchycení oválného držadla a hlavně možnost jeho prosvětlení pomocí RGB LED diod (napájení 24 VDC), které mohou signalizovat stav ochranného krytu nebo další provozní podmínky, které je vhodné nebo požadované indikovat (chod stroje, čekání na uplynutí doběhového času, aj.) Barvy volitelné zapojením (aktivací vstupů) jsou následující: červená (obvykle zastavení stroje), zelená (obvykle chod stroje), modrá (např. čekání na reset nebo opětovný start stroje) a jejich kombinace – žlutá, světle modrá, fialová a bílá (např. zvláštní nebo doplňkové funkce). Tímto způsobem je tak integrováno signální rozhraní přímo do prvku, se kterým obsluha stroje často manipuluje resp. ho má stále na očích.

P KUBE Krome 2019 1
Toto řešení také přináší konstrukční a ekonomické výhody, neboť je eliminována potřeba ovládacích boxů se signálkami nebo např. potřeba vícestupňových signálních sloupků. Výsledek je moderní, esteticky hodnotný, řešení signalizace účelné bez kompromisů na straně kvality a spolehlivosti (obr. 2). Současně je díky skrytým šroubům a přívodnímu vedení celek madla velice kompaktní s hladkými konturami a lze ho velice jednoduše zbavit případného znečištění.
Madla jsou k dispozici s předním pásem ve dvou provedeních: kovový (chrom) a plastový (mléčný) s možností prosvětlení. Tyto verze lze ještě doplnit běžným (černá barva) nebo barevným prosvětleným tlačítkem se standardními kontakty 1NO a na přání potom i s jinými kombinacemi kontaktů (obr. 2). Připojení madla na elektrický rozvod stroje je možné pomocí konektorového kabelu M12 s délkou 0,2 až 3 m nebo vyvedeným kabelem v délce 0,5 až 10 m.

P KUBE Krome 2019 2
Kombinace madel P-KUBE Krome je uvažována s bezpečnostními spínači s detekcí správného aktuátoru pomocí RFID řad NG a NS (obr. 3). Robustní provedení madla je zajištěno vnitřní ocelovou upevňovací deskou o síle 5 mm, která tak eliminuje možnosti poškození a prodlužuje mechanickou životnost zařízení. Hlavy upevňovacích bezpečnostních šroubů jsou zaslepeny krytkami, takže vnější plastový povrch madla vypadá zcela jednolitě.

P KUBE Krome 2019 3
Montáž lze provést na dveře nebo kryty s panty (pravé i levé), případně na dveře nebo kryty posuvné.
Výše popsaný revoluční systém běžných nebo prosvětlených bezpečnostních madel P-KUBE Krome opětovně posouvá limity bezpečnosti strojních zařízení a činí tak v plném souladu s aktuálním designem a požadavky ergonomie.

SCHMACHTL CZ spol. s r.o.
Vídeňská 185, 252 50 Vestec
Tel.: +420 244 001 500
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schmachtl.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cerven 2020

ElektroPrůmysl.cz, červen 2020

Číslo je zaměřené na identifikační systémy, trafostanice, transformátory a zabezpečovací techniku.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.