Teplovzdušný ventilátor HVI 030

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 přináší zlepšení řady STEGO teplovzdušných ventilátorů HV(L) 030 a HV(L) 031. Spojuje silné stránky obou těchto sérií teplovzdušných ventilátorů a nabízí i další nové funkce. Tato nová řada STEGO výrobků může být dodávána v provedení s ventilátorem, a nebo bez ventilátoru, stejně tak jako u předchozích sériích HV(L) 030 a HV(L) 031.

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je možné provozovat pouze v kombinaci s axiálním ventilátorem.

hvi 030 1
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma pružinovými svorkami, tudíž může být připojen bez nutnosti otevírání krytu a bez pomoci jakéhokoliv nářadí.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je dodáván ve dvou verzích fixace – systémem otočného klipu na DIN lištu nebo pro montáž šrouby na panel.
Při upevňování systémem otočného klipu je třeba teplovzdušný ventilátor HVI 030 natočit pod úhlem cca. 20° a na DIN lištu se připevní jednoduchým otočením (rotací) ve směru hodinových ručiček. Fixační zámek se odemyká červenou páčkou, která je integrovaná v mřížce a není proto třeba dalších pomůcek. Tímto způsobem může být teplovzdušný ventilátor HVI 030 jednoduše vyjmut z DIN lišty.

hvi 030 2
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je chráněn plastovým pouzdrem, které zamezuje přímému kontaktu s výhřevnou plochou. Tím se zvyšuje celková bezpečnost v prostoru skříně rozvaděče. Vzhledem k tomu, že je teplovzdušný ventilátor HVI 030 integrován v plastovém pouzdře, není třeba zemnícího drátu ani zkoušky vysokého napětí topného tělesa.
Teplovzdušné ventilátory HVI 030 jsou k dispozici s topnými výkony 500, 600 a 700 W. Tím dovršuje HVI 030 škálu STEGO topení od 10 do 1200 W.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma nezávislými regulačními prvky.
Má samočinný vypínač pro tepelnou ochranu v případě selhání ventilátoru nebo při jiné závadě. Bezpečnostní vypínač vypne topné těleso v případě chyby, čímž zabraňuje jeho přehřátí. Má funkci automatického resetu, který automaticky zaktivuje topné těleso poté, co dojde k jeho ochlazení na přípustnou teplotu.

hvi 030 3
Druhým prvkem tepelné ochrany je tepelná pojistka. Na rozdíl od vypínače, který se automaticky resetuje, tepelná pojistka přeruší elektrický obvod a tím dodávku tepla trvale. Maximální teplota této pojistky je nastavena nad teplotou bezpečnostního vypínače. Tím je zajištěno trvalé vypnutí topného tělesa v případě extrémní situace - havárie.

stego logo

STEGO Czech s. r .o.
V Lužích 818/23
142 00 Praha 4 – Libuš
Tel.: +420 261 910 544, +420 734 505 289
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ifm electronic - Světová jednička v oblasti průmyslové senzoriky a automatizace Pomáháme průmyslu vstoupit do digitální sféry INDUSTRY 4.0
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.