Teplovzdušný ventilátor HVI 030

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 přináší zlepšení řady STEGO teplovzdušných ventilátorů HV(L) 030 a HV(L) 031. Spojuje silné stránky obou těchto sérií teplovzdušných ventilátorů a nabízí i další nové funkce. Tato nová řada STEGO výrobků může být dodávána v provedení s ventilátorem, a nebo bez ventilátoru, stejně tak jako u předchozích sériích HV(L) 030 a HV(L) 031.

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je možné provozovat pouze v kombinaci s axiálním ventilátorem.

hvi 030 1
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma pružinovými svorkami, tudíž může být připojen bez nutnosti otevírání krytu a bez pomoci jakéhokoliv nářadí.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je dodáván ve dvou verzích fixace – systémem otočného klipu na DIN lištu nebo pro montáž šrouby na panel.
Při upevňování systémem otočného klipu je třeba teplovzdušný ventilátor HVI 030 natočit pod úhlem cca. 20° a na DIN lištu se připevní jednoduchým otočením (rotací) ve směru hodinových ručiček. Fixační zámek se odemyká červenou páčkou, která je integrovaná v mřížce a není proto třeba dalších pomůcek. Tímto způsobem může být teplovzdušný ventilátor HVI 030 jednoduše vyjmut z DIN lišty.

hvi 030 2
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je chráněn plastovým pouzdrem, které zamezuje přímému kontaktu s výhřevnou plochou. Tím se zvyšuje celková bezpečnost v prostoru skříně rozvaděče. Vzhledem k tomu, že je teplovzdušný ventilátor HVI 030 integrován v plastovém pouzdře, není třeba zemnícího drátu ani zkoušky vysokého napětí topného tělesa.
Teplovzdušné ventilátory HVI 030 jsou k dispozici s topnými výkony 500, 600 a 700 W. Tím dovršuje HVI 030 škálu STEGO topení od 10 do 1200 W.
Teplovzdušný ventilátor HVI 030 je vybaven dvěma nezávislými regulačními prvky.
Má samočinný vypínač pro tepelnou ochranu v případě selhání ventilátoru nebo při jiné závadě. Bezpečnostní vypínač vypne topné těleso v případě chyby, čímž zabraňuje jeho přehřátí. Má funkci automatického resetu, který automaticky zaktivuje topné těleso poté, co dojde k jeho ochlazení na přípustnou teplotu.

hvi 030 3
Druhým prvkem tepelné ochrany je tepelná pojistka. Na rozdíl od vypínače, který se automaticky resetuje, tepelná pojistka přeruší elektrický obvod a tím dodávku tepla trvale. Maximální teplota této pojistky je nastavena nad teplotou bezpečnostního vypínače. Tím je zajištěno trvalé vypnutí topného tělesa v případě extrémní situace - havárie.

stego logo

STEGO Czech s. r .o.
V Lužích 818/23
142 00 Praha 4 – Libuš
Tel.: +420 261 910 544, +420 734 505 289
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.stego.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, červen 2024

Číslo je zaměřené energetiku, trafostanice, transformátory a identifikační systémy.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Training services portal: jedna platforma – mnoho možností Využijte přístup ke školením s mnoha tématy, která jsou přizpůsobena Vašim potřebám. Na portálu najdete nabídku jak bezplatných, tak i placených kurzů, online nebo prezenčně, v češtině i v dalších jazycích.
Nový design vypínačů a zásuvek si elektrikáři hned oblíbili! Zaujal je novými matnými barvami, plochým tvarem a také dobrou cenou. Třešničkou na dortu je ovládání mobilem.
Na vybrané modely termokamer Hikmicro sleva 15% Jsou to ideální špičkové nástroje pro profesionály v těžkém průmyslu i pro běžnou kontrolu. Akce platí od 20.6. do 20.7.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.

Najdete nás na Facebooku