Dnes je úplne bežnou vecou, že na linke, ktorá už je už dlhšie v prevádzke, vznikne potreba riešenia klimatizácie elektrorozvádzačov. Dôvody môžu byť rôzne – napríklad linka je presťahovaná z továrne v inej lokalite s inými podmienkami v hale v letnom období, alebo ide o novú linku a táto je navrhnutá na umiestnenie do haly s teplotou maximálne do 27 stupňov Celzia, pritom v mnohých výrobných halách u nás v lete stúpa teplota často k štyridsiatke.

Výrobce rozváděče musí uvést, zda jsou svorky vhodné pro připojení měděných nebo hliníkových vodičů, nebo obou druhů vodičů. Svorky musí být takové, aby vnější vodiče mohly být připojeny prostředky (šrouby, konektory atd.), které zajišťují zachování potřebného styčného tlaku odpovídajícího jmenovitému proudu a zkratové odolnosti přístroje a obvodu.

Systémem nových nástěnných a volně stojících skříní TwinLine rozšiřuje firma ABB svůj sortiment nabízených rozváděčových skříní, v jehož čele stojí na českém trhu dobře zavedený systém řadových rozváděčových skříní TriLine-R. Systém TwinLine sestává ze 106 různých velikostí skříní, které lze dodat buď v třídě ochrany I nebo II, tedy zemněné nebo izolované.

Systémy nosných ramen umožňují snadné a přesné otáčení, jakož i zvedání a vychýlení ovládacího panelu. Tím je obsluha stroje kdykoliv „v naprostém obraze" a má kontrolu nad strojem nebo zařízením. To, že i v systémech nosných ramen je ještě hodně inovačního potenciálu, ukazuje společnost Rittal dalším zdokonalením svých řešení v podobě nové systémové stavebnice.

Teplovzdušný ventilátor HVI 030 přináší zlepšení řady STEGO teplovzdušných ventilátorů HV(L) 030 a HV(L) 031. Spojuje silné stránky obou těchto sérií teplovzdušných ventilátorů a nabízí i další nové funkce. Tato nová řada STEGO výrobků může být dodávána v provedení s ventilátorem, a nebo bez ventilátoru, stejně tak jako u předchozích sériích HV(L) 030 a HV(L) 031.

Aktuální situace na trhu není nijak růžová. V elektrotechnickém segmentu, stavebnictví i dalších oborech vykazuje opět stagnaci. Prodat tak výrobek nebo službu na aktuálním trhu, který je plný konkurence není jednoduché. Mnoho společností spoléhá na slevy, snaží se konkurovat cenou, ale kam až toto může vést?

Je jedna zásuvka stejná jako všechny ostatní? To je již minulostí, dnes obsahují inteligentní systémy silnoproudého rozvodu – Power Distribution Units (PDU) – mnoho přídavných funkcí. Aktuální modely měří, spínají a monitorují odevzdávaný výkon, na přání až na úroveň jednotlivých zásuvek. Důležité je, že se PDU přesně hodí pro naše požadavky.

Elektrické nízkonapěťové rozváděče musí kromě své základní funkce chránit i osoby, jež na nich nebo v jejich blízkosti pracují. Aby byla zaručena tato ochrana a provozní bezpečnost, již několik let se sestavují a pravidelně přepracovávají normy pro nízkonapěťové rozváděče.

Úpravami u celosvětově úspěšného systému řadových skříní TS 8, Rittal výrazně zvýšil rychlost montáže. Díky sérii chytrých inovací s cílem urychlit montáž doplňků ušetří nyní výrobci rozváděčů velké množství času a peněz. Novinky zahrnují nové pomůcky pro polohování, pro montáž jednou osobou, upevňování bez použití nářadí a nové montážní prostory.

Skupina Lapp nabízí komplexní řešení v oblasti kabeláže a příslušenství pro mnoho různých odvětví a průmyslových oborů. Výjimkou není ani oblast rozvaděčové techniky, která tvoří pomyslné srdce mnoha dobře fungujících strojů a systémů. Napájení rozvaděčů, pohonů a zařízení obecně je možné díky velkým průřezům kabelů řady ÖLFLEX® CLASSIC a ÖLFLEX® SERVO.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.

Najdete nás na Facebooku