Úplne univerzálne použitie v kategórii stojacich rozvádzačov majú zaraďovacie skrine, to je jasné a osvedčené. Ak je potrebné zaradiť niekoľko polí, zaradia sa spravidla vedľa seba, prípadne do rohu,sazmorejme možné sú aj ďalšie spôsoby zaraďvania – za sebou aj nad sebou. To už moderné rozvádzače umožňujú bez problémov vďaka symetrii rámu.

Podzemní rozvaděče LIC umožňují velmi jednoduchým a elegantním způsobem řešit dočasné připojení na elektrickou síť všude tam, kde se pořádají jakékoliv akce, na sportovištích či v půmyslových halách. Podzemní rozvaděče vyráběné firmou LIC technika je možné umístit kdekoliv – ve vozovce (nosnost 40 t) nebo v chodníku či pěší zóně (nosnost 12,5 t).

V dubnu roku 2008 otevřela mateřská společnost STEGO Elektrotechnik GmbH (www.stego.de) v Praze svou pobočku pro Českou republiku a Slovensko. Na místním trhu se tak objevila značka ryze specializovaná na obor teplotního managementu elektrických skříní a rozváděčů. Kdo tedy jsme?

 

Společnost ELPLAST-KPZ Rokycany, spol. s r. o. vyrábí plastové rozváděče již od roku 1990. Postupem času byl výrobní program neustále rozšiřován - od prvních plastových přípojkových skříní v komplexní řadu výrobků pro distribuční sítě, připojení a měření odběrů elektrické energie a plynu, pro rozvod, měření a ovládání veřejného osvětlení a celou řadu dalších aplikací.

Jediným skutečně českým výrobcem domovních rozvodnic a jejich příslušenství na našem trhu je společnost ELCON s.r.o. Byla založena jejím zakladatelem panem Petrem Jiříčkem v roce 1994 v Říčanech. Rychle si našla své místo mezi odběrateli elektroinstalačního materiálu se zárukou kvality a přesnosti.

Jedná se o mechanické termostaty, které se používají pro kontinuální měření teploty vzduchu ve skříních elektrických rozvaděčů. Ve spojení s topnými tělesy a nebo ventilátory (chladícími jednotkami) umožňují teplotu uvnitř skříně udržovat na požadované hodnotě v rozmezí daném hysterezí termostatu.

Norma ČSN EN 60439-4 ed. 2 platí pro typově zkoušené rozváděče (TTA) určené pro používání na staveništích, tj. dočasných pracovištích, na které veřejnost nemá většinou přístup a kde se provádějí stavební práce, instalace, opravy, přestavby nebo demolice nemovitostí (budov), nebo stavebně inženýrské (veřejné) práce, nebo výkopy, nebo jakékoliv jiné podobné činnosti.

Postupem času všechno jednou zevšední a věci zůstávají jenom černé nebo bílé. Proto je čas na změnu. Nová Mini Pragma vyřeší všechen černobílý stereotyp. Po více jak 10ti letech jsme se rozhodli pro úplné obnovení sortimentu malých domovních rozvodnic a přinášíme velké „osvěžení“ pro tento trh. Nová Mini Pragma se pyšní zcela novým atraktivním designem.

Dosiahnuť v niektorej oblasti výroby svetové líderstvo je vec, ktorú možno dosiahnuť – samozrejme nie ľahko a nie ihneď. Dosiahnutím tejto méty však boj nekončí, naopak často ten naozajstný boj ešte len začína. Udržanie prvenstva dnes znamená trvalé zásadné a dynamické inovácie a neustále zavádzanie nových produktov.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.
Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku