Před elektroměr se musí osadit hlavní jistič odpovídající technickým normám ČSN EN 60898 anebo ČSN EN 60947 s vypínací charakteristikou B se stejným počtem pólů, jako má elektroměr fází. Hlavní jistič před elektroměrem je jistící zařízení odběratele, které svou funkcí omezuje výši rezervovaného příkonu v daném odběrném místě.

U elektrorozvádzačov sa podstavce používajú bežne. Prirodzené je použitie u skríň kde kaáble musia vychádzať nad rovinou podlahy, tam je bez podstavca ťažké a nevhodné si poradiť ináč. Aj keď u štandardných rozvádzačov Rittal v zásade nemusí byť použítý podstavec, aj v prípadoch keď sú káble vedené cez káblové trasy v podlahe sa tieto často používajú.

Rozváděče musí být konstruovány tak, aby byly schopny odolávat tepelným a dynamickým namáháním způsobeným zkratovými proudy až do jmenovitých hodnot. Zkratová namáhání mohou být snížena použitím prvků omezujících proud (indukční reaktance, pojistky omezující proud nebo jiné spínací přístroje omezující proud).

Úplne univerzálne použitie v kategórii stojacich rozvádzačov majú zaraďovacie skrine, to je jasné a osvedčené. Ak je potrebné zaradiť niekoľko polí, zaradia sa spravidla vedľa seba, prípadne do rohu,sazmorejme možné sú aj ďalšie spôsoby zaraďvania – za sebou aj nad sebou. To už moderné rozvádzače umožňujú bez problémov vďaka symetrii rámu.

Podzemní rozvaděče LIC umožňují velmi jednoduchým a elegantním způsobem řešit dočasné připojení na elektrickou síť všude tam, kde se pořádají jakékoliv akce, na sportovištích či v půmyslových halách. Podzemní rozvaděče vyráběné firmou LIC technika je možné umístit kdekoliv – ve vozovce (nosnost 40 t) nebo v chodníku či pěší zóně (nosnost 12,5 t).

V dubnu roku 2008 otevřela mateřská společnost STEGO Elektrotechnik GmbH (www.stego.de) v Praze svou pobočku pro Českou republiku a Slovensko. Na místním trhu se tak objevila značka ryze specializovaná na obor teplotního managementu elektrických skříní a rozváděčů. Kdo tedy jsme?

 

Společnost ELPLAST-KPZ Rokycany, spol. s r. o. vyrábí plastové rozváděče již od roku 1990. Postupem času byl výrobní program neustále rozšiřován - od prvních plastových přípojkových skříní v komplexní řadu výrobků pro distribuční sítě, připojení a měření odběrů elektrické energie a plynu, pro rozvod, měření a ovládání veřejného osvětlení a celou řadu dalších aplikací.

Jediným skutečně českým výrobcem domovních rozvodnic a jejich příslušenství na našem trhu je společnost ELCON s.r.o. Byla založena jejím zakladatelem panem Petrem Jiříčkem v roce 1994 v Říčanech. Rychle si našla své místo mezi odběrateli elektroinstalačního materiálu se zárukou kvality a přesnosti.

Jedná se o mechanické termostaty, které se používají pro kontinuální měření teploty vzduchu ve skříních elektrických rozvaděčů. Ve spojení s topnými tělesy a nebo ventilátory (chladícími jednotkami) umožňují teplotu uvnitř skříně udržovat na požadované hodnotě v rozmezí daném hysterezí termostatu.

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, září 2022

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Zajímavé odkazy

Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!
Monitorování systémy transformátorů v průmyslu Komplexní řešení pro on-line diagnostiku. Pomoc při optimalizaci údržby a využití strojů. Včasná indikace hrozících poruch.
Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.

Najdete nás na Facebooku