Úpravami u celosvětově úspěšného systému řadových skříní TS 8, Rittal výrazně zvýšil rychlost montáže. Díky sérii chytrých inovací s cílem urychlit montáž doplňků ušetří nyní výrobci rozváděčů velké množství času a peněz. Novinky zahrnují nové pomůcky pro polohování, pro montáž jednou osobou, upevňování bez použití nářadí a nové montážní prostory.

Skupina Lapp nabízí komplexní řešení v oblasti kabeláže a příslušenství pro mnoho různých odvětví a průmyslových oborů. Výjimkou není ani oblast rozvaděčové techniky, která tvoří pomyslné srdce mnoha dobře fungujících strojů a systémů. Napájení rozvaděčů, pohonů a zařízení obecně je možné díky velkým průřezům kabelů řady ÖLFLEX® CLASSIC a ÖLFLEX® SERVO.

Před elektroměr se musí osadit hlavní jistič odpovídající technickým normám ČSN EN 60898 anebo ČSN EN 60947 s vypínací charakteristikou B se stejným počtem pólů, jako má elektroměr fází. Hlavní jistič před elektroměrem je jistící zařízení odběratele, které svou funkcí omezuje výši rezervovaného příkonu v daném odběrném místě.

U elektrorozvádzačov sa podstavce používajú bežne. Prirodzené je použitie u skríň kde kaáble musia vychádzať nad rovinou podlahy, tam je bez podstavca ťažké a nevhodné si poradiť ináč. Aj keď u štandardných rozvádzačov Rittal v zásade nemusí byť použítý podstavec, aj v prípadoch keď sú káble vedené cez káblové trasy v podlahe sa tieto často používajú.

Rozváděče musí být konstruovány tak, aby byly schopny odolávat tepelným a dynamickým namáháním způsobeným zkratovými proudy až do jmenovitých hodnot. Zkratová namáhání mohou být snížena použitím prvků omezujících proud (indukční reaktance, pojistky omezující proud nebo jiné spínací přístroje omezující proud).

Úplne univerzálne použitie v kategórii stojacich rozvádzačov majú zaraďovacie skrine, to je jasné a osvedčené. Ak je potrebné zaradiť niekoľko polí, zaradia sa spravidla vedľa seba, prípadne do rohu,sazmorejme možné sú aj ďalšie spôsoby zaraďvania – za sebou aj nad sebou. To už moderné rozvádzače umožňujú bez problémov vďaka symetrii rámu.

Podzemní rozvaděče LIC umožňují velmi jednoduchým a elegantním způsobem řešit dočasné připojení na elektrickou síť všude tam, kde se pořádají jakékoliv akce, na sportovištích či v půmyslových halách. Podzemní rozvaděče vyráběné firmou LIC technika je možné umístit kdekoliv – ve vozovce (nosnost 40 t) nebo v chodníku či pěší zóně (nosnost 12,5 t).

V dubnu roku 2008 otevřela mateřská společnost STEGO Elektrotechnik GmbH (www.stego.de) v Praze svou pobočku pro Českou republiku a Slovensko. Na místním trhu se tak objevila značka ryze specializovaná na obor teplotního managementu elektrických skříní a rozváděčů. Kdo tedy jsme?

 

Společnost ELPLAST-KPZ Rokycany, spol. s r. o. vyrábí plastové rozváděče již od roku 1990. Postupem času byl výrobní program neustále rozšiřován - od prvních plastových přípojkových skříní v komplexní řadu výrobků pro distribuční sítě, připojení a měření odběrů elektrické energie a plynu, pro rozvod, měření a ovládání veřejného osvětlení a celou řadu dalších aplikací.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl duben 2020

ElektroPrůmysl.cz, květen 2020

Číslo je zaměřené na kabely, vodiče, kabelové žlaby, rošty, lávky a žebříky, svorky a konektory.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

Rittal - váš silný partner pro výrobu rozváděčů Rittal - The System. Faster – better – everywhere. Celek je vždy více než jen pouhý součet jednotlivých částí.
Nová barva, snadná identifikace! NKT představila barevnou identifikaci instalačních kabelů NKT instal PLUS CYKY-J a CYKYLo-J 3 x 1,5 mm2 modrým pruhem a 3 x 2,5 mm2 zeleným pruhem.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.