Dvojčata, která zrychlí tep každému stroji

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jako první z The NEXT generation vtrhla na český a slovenský trh hyperaktivní dvojčata Modicon M241 a Modicon M251. Vybavena dosud nevídaným výpočetním výkonem a posílena mnoha rozšiřujícími moduly míří – pod vlajkou MachineStruxure – vstříc náročným požadavkům výrobců strojů.

plc dvojcata 1

Nenechají chladným žádný stroj

Modicon M241 a Modicon M251 mají shodný dvoujádrový procesor s taktem 22 ns na instrukci. Pro srovnání – je to 3x až 10x rychlejší takt, než nabízí konkurenční modely. Dvě jádra zajišťují bezproblémový běh jak aplikací, tak komunikace. Dále byla nová PLC vybavena také 128 MB pamětí typu flash (např. pro firmware, aplikační software nebo zálohu dat) a 64MB pamětí RAM.
Programovat lze obě řady snadno – pomocí USB kabelu nebo SD karty (je-li stroj mimo dosah sítí).
Pro vzdálenou správu je připraveno standardní komunikační rozhraní Ethernet, které umožní výrobci přehrát do „svého" PLC aplikaci nebo firmware bez ohledu na to, kde se momentálně nachází. K ovládání periferních zařízení (typicky pohonů) slouží osvědčený protokol CanOpen, případně výše zmíněný Ethernet.

Užitečné rozšiřující moduly

Jak Modicon M241, tak Modicon M251 často využívají rozšiřujících modulů TM3 (analogové a digitální I/O nebo bezpečnostní, speciální i multifunkční karty) a TM4 (sériová linka, Profibus slave nebo ethernetové rozhraní).

plc dvojcata 2

Kompaktní Modicon M241: nejvýkonnější PLC ve své kategorii

Velmi výkonné PLC Modicon M241 má formu tzv. kompaktu. Základní CPU v sobě, společně s komunikačním rozhraním a SD slotem, integruje také digitální I/O. Připomeňme si jeho výborné komunikační schopnosti: sériová linka, Ethernet a volitelně CanOpen nebo opět Ethernet. Základní konfiguraci lze v případě potřeby rozšířit o moduly TM3 a/nebo TM4.
Modicon M241 cílí jak na typizované pracovní stroje, tak na speciální aplikace. Pro složitější případy (např. balicí stroje, jeřáby nebo kaskády čerpadel) jsou k dispozici zásuvné moduly TMC4, které umožní běh speciálně vyvinutých funkčních bloků.

Modulární Modicon M251: skvěle komunikuje oběma směry

Čistě modulární Modicon M251 představuje nové pojetí PLC pro řízení strojů. Opět se jedná o základní CPU vybavenou komunikačními rozhraními a slotem pro SD kartu, ovšem zcela bez I/O. Stejně jako Modicon M241 využívá všech výhod rozšiřujících modulů (TM3 a/nebo TM4) i nadstandardní komunikační vybavenosti.
Specializací PLC Modicon M251 jsou, z pohledu automatizace, atypické stroje. První skupinu představují zařízení, která požadují buď velmi redukovaný počet digitálních I/O, nebo vesměs analogové resp. speciální rozšiřující moduly. Ještě častěji pak „M251" vystupuje v roli zastřešujícího PLC pro výrobní linku složenou z více pracovních strojů, které jsou řízeny „M241". Zde skvěle využije svá dvě nezávislá ethernetová rozhraní – pomocí jednoho sbírá data z podřízených stanic, druhé mu slouží ke komunikaci s nadřazeným systémem (např. SCADA).
Jak ale zařadit Modicon M241 a Modicon M251 do vhodné škatulky, když cenou a rozměry spadají do tzv. nižší střední třídy, ale svým výkonem, velikostí paměti a komunikačními možnostmi míří výrazně výš? V dnešní době není radno plýtvat časem na zbytečnosti – stačí přeci vybrat si to, co potřebuji. Modicon z The NEXT generation.

plc dvojcata 3

Schneider Electric
Zákaznické centrum
Tel.: 382 766 333
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.schneider-electric.cz
www.schneider-electric.sk

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, září 2019

Číslo je zaměřené na elektrické pohony, měniče frekvence, řízení polohy a pohybu.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
Vyšší úroveň bezpečnosti – NKT instal CYKY Dca Inovovaný kabel s vylepšeným materiálem pláště, nešíří plamen, splňuje požární klasifikaci „Dca“.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.