Adaptivní evakuace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systém adaptivní evakuace společnosti Eaton, který vychází z desetiletí odborných znalostí v oblasti dodávek záchranných bezpečnostních systémů a zejména technologií nouzového osvětlení, umožňuje rychlejší, bezpečnější a agilnější evakuaci.

A to zvláště pokud je spojen spolu s řešením hlasového poplachu, který poskytuje dodatečné upozornění.

Při instalaci se do systému naprogramuje řada potenciálních únikových tras. Na základě informací z kamerového systému, systému detekce požáru a dalších zařízení, která určují povahu a umístění nebezpečí, dokáže volit nejbezpečnější a nejrychlejší trasu pro obyvatele a určený provozovatel systému v budově má možnost toto doporučení přijmout nebo odmítnout tak, aby podle toho mohli být nasměrováni obyvatelé.
Na rozdíl od aktivních a dynamických systémů je technologie společnosti Eaton zcela adaptabilní a její pokyny lze upravovat v reálném čase. Byla rozsáhle testována a splňuje současné regulační požadavky, ačkoliv je tak nová, že stále ještě nejsou plně definovány standardy.
Společnost Eaton vyvinula systém adaptivní evakuace, který dokáže přepínat mezi řadou předem definovaných tras a vést lidi směrem k nejbližšímu východu.

adaptivni evakuace 2020 4

Svítidlo Matrix může v závislosti na předem definovaných scénářích zobrazovat různé směry pomocí šipek nebo červeného kříže.
Funkce červeného kříže je zvláště efektivní, pokud nejbezpečnější možnost představuje udržet lidi zavřené v jednom prostoru (například během útoků ve školách).
Svítidla Matrix jsou vybavena novou funkcí zvýšená pozornost (IA), která umožňuje ještě lepší viditelnost pomocí blikajících nebo animovaných šipek.

adaptivni evakuace 2020 2

V režimu evakuace lze únikové trasy zvýraznit dynamickými (blikajícími) značkami, které zajišťují lepší viditelnost, což usnadňuje nalezení všech únikových tras.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Technická podpora:
Tel: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Prosím, povolte javascriptu odeslat tento formulář

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl kveten 2022

ElektroPrůmysl.cz, květen 2022

Číslo je zaměřené především na konektorovou techniku a kabelovou konfekci.

Zajímavé odkazy

Termokamera pro mobilní telefon - HMINI1 Modul pro mobilní telefon s OS Android a USB-C, rozlišení 160x120 a 25 Hz snímkování.
Nastavte si své Centrum preferencí a získejte třeba SMART TV Tím, že více specifikujete oblasti zájmů ve svém profilu, vás automaticky zařadíme do slosování o hodnotné ceny.
Ušetřete 30% nákladů se systémovou technikou! Zbavte se tlaku na náklady jednou pro vždy. Díky decentrální instalaci ušetříte až 30%. Je to tak jednoduché! Vše, co musíte udělat, je: Prostě jít do toho.

Najdete nás na Facebooku