Adaptivní evakuace

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Systém adaptivní evakuace společnosti Eaton, který vychází z desetiletí odborných znalostí v oblasti dodávek záchranných bezpečnostních systémů a zejména technologií nouzového osvětlení, umožňuje rychlejší, bezpečnější a agilnější evakuaci.

A to zvláště pokud je spojen spolu s řešením hlasového poplachu, který poskytuje dodatečné upozornění.

Při instalaci se do systému naprogramuje řada potenciálních únikových tras. Na základě informací z kamerového systému, systému detekce požáru a dalších zařízení, která určují povahu a umístění nebezpečí, dokáže volit nejbezpečnější a nejrychlejší trasu pro obyvatele a určený provozovatel systému v budově má možnost toto doporučení přijmout nebo odmítnout tak, aby podle toho mohli být nasměrováni obyvatelé.
Na rozdíl od aktivních a dynamických systémů je technologie společnosti Eaton zcela adaptabilní a její pokyny lze upravovat v reálném čase. Byla rozsáhle testována a splňuje současné regulační požadavky, ačkoliv je tak nová, že stále ještě nejsou plně definovány standardy.
Společnost Eaton vyvinula systém adaptivní evakuace, který dokáže přepínat mezi řadou předem definovaných tras a vést lidi směrem k nejbližšímu východu.

adaptivni evakuace 2020 4

Svítidlo Matrix může v závislosti na předem definovaných scénářích zobrazovat různé směry pomocí šipek nebo červeného kříže.
Funkce červeného kříže je zvláště efektivní, pokud nejbezpečnější možnost představuje udržet lidi zavřené v jednom prostoru (například během útoků ve školách).
Svítidla Matrix jsou vybavena novou funkcí zvýšená pozornost (IA), která umožňuje ještě lepší viditelnost pomocí blikajících nebo animovaných šipek.

adaptivni evakuace 2020 2

V režimu evakuace lze únikové trasy zvýraznit dynamickými (blikajícími) značkami, které zajišťují lepší viditelnost, což usnadňuje nalezení všech únikových tras.

EATON Elektrotechnika, s.r.o.
Technická podpora:
Tel: +420 267 990 440
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.eaton.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2023

Číslo je zaměřené na napájecí zařízení, zálohovaní, měření a regulaci odběru elektrické energie.

Nadcházející webináře | kurzy

Zajímavé odkazy

Inspekční minikamera s bezdrátovým přenosem obrazu První inspekční minikameru na světě, která využívá k přenosu obrazu vestavěný wi-fi hotspot pro pohodlné a bezpečné inspekce i těch nejnepřístupnějších míst.
Schneider Electric | Vezměme to prakticky! EcoStruxure Power Design – NOVINKY | Nejširší nabídka 3f UPS na trhu |Spínací, jistící a ochranné přístroje | VN rozváděče bez plynu SF6 | EcoStruxure for eMobility – nabíjecí stanice | Jak jednoduše vybrat správný 3f zdroj UPS
Panasonic - Přesná detekce laserovým měřicím senzorem HG-F Dosah až 3 metry, robustní hliníkové pouzdro a snadné nastavení. Miniaturními rozměry 20 x 44 x 25 mm a krytí IP67 včetně digitálního displeje.
Z elektrárny rovnou do vaší firmy Rezervujte si dodávku elektřiny přímo v elektrárně. Výhodná nabídka elektřiny pro velkoodběratele přímo od výrobce.

Najdete nás na Facebooku