Iskra, přístroje s tradicí

Typografie
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Slovinská společnost Iskra, založena v roce 1946, je v současnosti jedním z předních hráčů na poli automatizace a elektrotechniky nejen ve Slovinsku, ale i v Evropě. Společnost se zaměřuje na elektromobilitu, automatizaci a bezpečnost v dopravě, monitorování elektrické energie a telekomunikace.

V nedávné době si též vzala pod patronát přístav v Chorvatském Šibeniku.

Měřicí přístroje

Firma Iskra je pro pamětníky spojena s výrobou ručičkových přístrojů pro měření elektrických veličin. Výroba přístrojů pokračuje dodnes, a to ve velkém množství variant vstupů, stupnic a doplňků. Ve výrobě jsou stále bočníky pro měření DC proudu. K mechanickým měřicí přístrojům se postupem času přidala automatizace, elektroměry, antény, jistící prvky pro domácnosti i elektromobilitu a přístroje měření ve školních třídách a laboratořích.
Nejzajímavějším projektem firmy je pak inteligentní kruhový objezd v Lublani.

Synchronoskopy

Nejzajímavějším výrobkem fy Iskra v oblasti silnoproudé automatizace je však bezpochyby přístroj zvaný synchronoskop řady SQ 02x4. Tato nenápadná krabička slouží k usnadnění synchronizace 2 sítí stejného napětí. Díky své kompaktnosti nahrazuje až 5 analogových přístrojů a tím šetří místo a ulehčuje tak práci obsluhy. Vyrábí se ve dvou velikostech 96x96 a 144x144 mm dle normy DIN 43 718.

pristroje iskra 2019 2

A jak to celé funguje?

Mikroprocesor v přístroji změří fázový rozdíl mezi generátorem a sběrnicí. Změřený úhel je znázorněn rozsvícením LED diod na panelu přístroje. Červené diody jsou v rozestupu 20° a v rozmezí ±15° od synchronizačního bodu poté v jemnějším dělení 5° a zelené barvě.
Přístroje SQ0214 a SQ0114 jsou navíc vybaveny čelním panelem pro zobrazení napětí, frekvence nebo fázového rozdílu.
Je-li přístroj vybaven synchronizačním relé, sepne mikroprocesor kontakt při předem nastavených podmínkách synchronizace. Tyto parametry se nastavují potenciometry na zadní straně přístroje, avšak některé musí být nastaveny předem už ve výrobě (viz katalogový list na webu GHV Trading, který si můžete stáhnout po kliknutí zde: stáhnout).
Výhodou těchto přístrojů je jejich kompaktnost, odolnost, spolehlivost a variace nastavení pro všechny Vaše aplikace. Přístroje lze též vyrobit pro použití v lodní dopravě či při extrémních teplotních podmínkách v tropický oblastech.

Multifunkční převodník MT440

Měřicí multifunkční převodník MT440 s automatickým rozsahem měření až do 600 V a 12,5 A se může chlubit přesností 0.5 (dle EN 60 688) a univerzálním napájecím zdrojem 24-300 V DC, 40–276 VAC. Přístroj je díky svému jednoduchému nastavení přes USB a až čtyřem I/O modulům pro výstupy oblíbenou pomůckou v automatizaci provozu.
Převodník měří okamžité hodnoty až 50 veličin, kromě napětí a proudu též činný/jalový výkon, kapacitu, teplotu či zkreslení signálu.
Díky jednoduchému softwaru MiQen lze nastavit až 32 různých výstrah a alarmů, které se přenáší přes komunikaci RS232 nebo RS485 a převodník tak lze zapojit na komunikační sběrnici.
Software MiQen, který je zdarma ke stažení, slouží k nastavení a zobrazení měřených hodnot a k jejich exportu na všech standardních verzích operačního systému Windows.

pristroje iskra 2019 3
Informace o výrobcích Iskra Vám rádi poskytneme na webu www.ghvtrading.cz nebo níže uvedených kontaktech.

GHV Trading, spol. s r.o.
Edisonova 3, 612 00 Brno
Tel.: +420 541 235 532
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ghvtrading.cz

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl cz cervenec 2019s

ElektroPrůmysl.cz, listopad 2019

Číslo je zaměřené na zdroje, zálohování, měření a regulaci elektrické energie.

Najdete nás na Facebooku

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.

Zajímavé odkazy

VOLTWORLD.cz - Svět měřicí techniky! Internetový obchod s kvalitní měřicí technikou osvědčených světových značek. Akční ceny, výhodné sady, půjčovna, servis, kalibrace, školení a semináře.
ENIKA.CZ s.r.o. - E-SHOP Český výrobce a distributor bezdrátových technologií, svítidel a elektrokomponent.
EATON TOUR 2019 - Inteligentní jištění a ovládání Konstruktéři, projektanti a elektrotechnici jste zváni zdarma na cyklus odborně-technických přednášek po celé ČR pod vedením špičkových odborníků zaměřených především na praktická řešení a ukázky.
TERMOKAMERY.cz – novinky a akční ceny! Vyberte si termokameru přesně dle Vašeho požadavku. Technické poradenství, profesionální přístup, prodej, odborná školení, servis a kalibrace. Vyžádejte si předvedení termokamer zdarma přímo ve vaší firmě!
IO-Link pro jednodušší instalace IO-Link je odpovědí na otázku, jak stavět stroje efektivnější, flexibilnější a výdělečnější.
Bezplatný odběr časopisu
Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.
 Souhlasím se zpracováním osobních údajů pro potřeby zasílání časopisu zdarma. Informace o zpracování osobních údajů
Časopis vychází 1x měsíčně.