Bezdrátový datalogger ALMEMO® 470-1 firmy AHLBORN GmbH

Typografie
  • Nejmenší Malé Střední Velké Největší
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Měřící přístroj ALMEMO® 470-1 je profesionální bezdrátový datalogger, který přijímá naměřené hodnoty opatřené časovým razítkem ze vzdáleně umístěných bezdrátových snímačů, tyto hodnoty ukládá a zobrazuje je na velkém grafickém displeji.

Naměřené hodnoty se ukládají v zákazníkem zvoleném měřicím cyklu. Přístroj je vhodný pro měření např. v klimatických komorách, pro sledování stavu vzduchu v místnosti nebo pro měření hodnot prostředí.
Doplňková nabíjecí baterie v zařízení slouží jako dočasná záloha při výpadku elektrického napájení nebo při krátkém mobilním použití.
K přístroji ALMEMO® 470-1 lze díky novému bezdrátovému rozhraní připojit širokou škálu dalších snímačů různých fyzikálních, chemických a elektrických veličin.

Bezdrátový snímač ALMEMO® pro měření teploty, atmosférické vlhkosti a atmosférického tlaku

Bezdrátové snímače fungují s přídatným digitálním multisenzorovým modulem pro měření teploty, atmosférické vlhkosti a atmosférického tlaku. Tento modul snímačů je vybaven datovým médiem, na něž se ukládají všechna specifická data ze snímače, jako je sériové číslo či data o justaci a kalibraci. Tento snímací modul lze tudíž kdykoli vyměnit.

ALMEMO 470 1 2019 1

Pro sledování stavu vzduchu v místnosti nebo s rozšířeným rozsahem provozních teplot od -40 do +85 °C

Standardní provedení bezdrátového snímače se používá pro sledování stavu vzduchu v místnosti.
Provedení s rozšířeným rozsahem provozních teplot od -40 do +85 °C a s ochranou proti postříkání vodou se používá kupříkladu pro měření v klimatizačních a klimatických komorách nebo pro práci venku s technologiemi pro měření vlastností prostředí.

Bezdrátové rozhraní ALMEMO® pro snímač ALMEMO® D7 – Pro širokou škálu měřitelných hodnot

Digitální bezdrátové rozhraní výrazně rozšiřuje možnosti použití. Téměř všechny snímače ALMEMO® D7 pro různé měřitelné hodnoty lze připojit přes integrovanou vstupní zásuvku ALMEMO ® k bezdrátovému rozhraní. Hodnoty z nich získané lze přenést bezdrátově do bezdrátového dataloggeru.

ALMEMO 470 1 2019 2

Napájení bezdrátových snímačů a bezdrátových rozhraní

Bezdrátové snímače a rozhraní jsou napájeny integrovanou nabíjecí baterií. Nabíjecí baterii lze dobíjet prostřednictvím integrovaného microUSB portu. Nepřetržité napájení prostřednictvím síťové jednotky je rovněž možné.

Vyhodnocení a uložení naměřených dat

Naměřená data se zaznamenávají a zobrazují prostřednictvím softwaru WinControl v externím počítači. Datalogger ALMEMO® 470-1 a PC jsou propojeny přes USB rozhraní, popřípadě přes rozhraní Ethernet.
Průmyslová SD karta zabudovaná v dataloggeru zaručuje bezpečné uložení naměřených dat. Skutečná naměřená data se navíc zaznamenávají v každém bezdrátovém snímači. Tak je zajištěno, že všechna data budou k dispozici také v případě krátkodobého výpadku bezdrátového připojení nebo dataloggeru.

ALMEMO 470 1 2019 3

Konfigurace bezdrátového systému

Snímače v bezdrátové síti se konfigurují a spravují na dataloggeru ALMEMO® 470-1 prostřednictvím přehledného dotykového displeje. K dispozici máte různé funkce, například zapojení nebo odpojení bezdrátových snímačů a dataloggeru nebo možnost konfigurace cyklů a mezních hodnot bezdrátových snímačů. Dále můžete ke každému bezdrátovému snímači přidat poznámku, abyste tak mohli přiřadit konkrétní bod měření ke snímačům.

Příslušenství pro instalaci komponent určených pro různé aplikace

Díky integrovanému držáku lze datalogger ALMEMO® 470-1 osadit na zeď.
Pro bezdrátové snímače je k dostání různé příslušenství pro montáž: montáž na zeď, upevnění přísavkou, magnetické upevnění nebo lanko pro zavěšení snímačů.

AHLBORN měřicí a regulační technika spol. s r.o.
Dvorecká 359/4, 147 00 Praha 4
Tel: +420 261 218 907
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.ahlborn.cz

Bezplatný odběr časopisu

Chcete odebírat časopis ElektroPrůmysl.cz zdarma? Napište Vaše jméno a e-mail, poté klikněte na tlačítko odebírat.

Časopis vychází 1x měsíčně.

Aktuální číslo časopisu

ElektroPrumysl

ElektroPrůmysl.cz, leden 2023

Číslo je zaměřené na Průmysl 4.0, Internet věcí a průmyslové komunikační sítě.

Zajímavé odkazy

Již 30 let měříte s námi - Blue Panther Dodávky měřicích přístrojů, multimetry, osciloskopy, termokamery, revizní přístroje, zkoušečky, analyzátory a jiné od výrobců Fluke, Kyoritsu, Chauvin Arnoux, Teledyne LeCroy, Schleich, Elspec, Extech a dalších.
Decentralizovaná automatizace, žádná řídicí skříň Přejděte do praxe, decentralizujte, modularizujte, kombinujte technologie, jednejte efektivněji ve spotřebě energií, omezujte a zjednodušujte složitost a nacházejte chytrá řešení.
Špičkové nástroje pro odvíjení, protahování a tažení kabelů Profesionální nástroje a pomůcky, které maximálně zefektivní práci a zklidní nervy každého elektromontéra a elektrikáře. Ať se jedná o elektrikářská protahovací pera, odvíječky kabelů a cívek nebo tažení kabelů, vždy máme pořádná esa v rukávu!

Najdete nás na Facebooku